איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

עין כפירה ובית תול

נחל כפירה שבהרי ירושלים הוא אחד מיובליו של נחל איילון. רגע לפני שהוא נשפך לעמק, מספק לנו הנחל מפגש עם נקודת חן קסומה - בריכת מים צנועה ומכובדת במרחק קצר מרחבת החניה. טיול קלאסי ליומות הקיץ, והכי חשוב, מתאים לכולם
| 05/07/2020

עדכון נכון לתאריך 2.8.18: אין כניסה עם אופניים או רכבים מכל סוג שהם אל תוך השמורה. כמו כן אסורה הכניסה על בעלי חיים, כל זאת לטובת שיקום השמורה משריפה. המעיין רדוד מאוד.

עין כפירה

אורך המסלול: כ-3 קילומטרים (הלוך וחזור) | מאפיינים: מעיין, הליכה הלוך חזור מהרכב

מהחניון יוצאים ברגל בשביל רחב בסימון שחור לכיוון מזרח, ותוך דקה מגיעים למפגש שבילים עם שביל צר בסימון ירוק, ובו פונים שמאלה. מכאן השביל מתחיל לרדת לכיוון ערוצו המתפתל של נחל כפירה. בשלב מסוים יתגלה לנגד עינכם תל כפירה, שנמצא מעבר לקו הירוק. אחרי הליכה קצרה מגיעים לקבר שייח', שלצדו מקום טוב להפסקת קפה. מכאן השביל כבר אינו מסומן, אך יש להמשיך מעט בשביל לאורך הנחל. מגיעים לעץ תאנה גדול, מטפסים מעט ימינה ומחפשים את הבריכה הקטנה של עין כפירה.

בית תול

זמן הליכה: כ-20 דקות | אורך המסלול: כ-1.5 קילומטריםמאפיינים: מסלול מעגלי, תצפית

מעבר לחניון העפר לזכר יהדות פולין, מצדו השני של הכביש, יוצאת דרך עפר המסומנת בסימון שבילים אדום המובילה אל חוות העיזים "הר הרוח". נוסעים בדרך הזו עד שמגיעים לשביל המסומן כחול. ממול למפגש השבילים רואים חניון קק"ל בשם חניון לוין, שבו מחנים את הרכב. מדרום לחניון יוצא מסלול הליכה מעגלי של 1.5 ק"מ המסומן ירוק. המסלול עובר בין בורות מים מן התקופה הרומית.

הוראות הגעה

נוסעים בכביש 1 שעולה לירושלים, יורדים מהכביש המהיר במחלף חמד, עוברים את הגשר וממשיכים לכיוון אבו-גוש (כביש 3975) עד הפניה ימינה לנטף, מעלה החמישה והר אדר. לאחר כ-300 מטר פונים שמאלה לכיוון נטף, ולאחר כ-300 מטר נוספים פונים במזלג להסתעפות השמאלית. ממשיכים 4 ק"מ לכיוון מערב, עד שמגיעים לחניון יהדות פולין בצד ימין של הכביש, ובו חונים. אם הגעתם לישוב נטף, סימן שפספסתם את החניון, ועליכם לחזור כ-500 מטר.

חוות דעת על עין כפירה ובית תול

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג