איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

פארק נחל לכיש

פארק נחל לכיש באשדוד משתרע לאורך הגדה הדרומית מערבית של נחל לכיש, מול הנמל ומגיע עד לנקודה בה הנחל נשפך לים. בפארק טיילת, בעלי חיים, עמדות צפרות, פסלים, מקומות ישיבה והצללה, צמחייה ומתחם פיינטבול. זה המקום לבילוי בטבע עירוני. הכניסה חופשית
| 25/08/2020

כמה פעמים קרה לכם שרציתם ליהנות מפיסת טבע, נחל זורם, בעלי חיים, ציפורים מצייצות, אבל לא בא לכם לנסוע רחוק? בפארק נחל לכיש שבאשדוד, תוכלו ליהנות מכל אלה ועוד, בלי לצאת מתחומי העיר. רגע לפני שתגלו מה מחכה לכם כאן, בואו להכיר את הנחל מקרוב.

כמה עובדות על נחל לכיש

נחל לכיש נמתח על פני 70 ק”מ, מדרום הרי חברון עד דרומית לנמל אשדוד, בנקודה בה הנחל נשפך לים. בתחום השיפוט של אשדוד עוברים רק 10 ק”מ מהנחל, מגשר עד הלום ועד השפך לים. הנחל אכזב ברובו – מגשר עד הלום עד גשר בני ברית וזורמים בו בעיקר מי שטפונות.

רק בקטע קצר שאורכו 3.5 ק”מ, מגשר בני ברית ועד החיבור עם הים, הנחל הופך לאיתן בזכות חדירת מי תהום גבוהים לנקז העירוני. זה בדיוק האזור בו נמצא פארק נחל לכיש, והמים כאן זורמים כל ימות השנה.

אז מה יש בפארק נחל לכיש?

פארק נחל לכיש משתרע מהגשר של פארק אתגרים עד שפך נחל הים. לכל אורכו, 3.5 ק”מ, טיילת רחבה וסלולה המאפשרת התניידות גם עם עגלות ילדים וגם מתאימה לבעלי מוגבלויות. יש כאן מקומות ישיבה, הצללה, כרי דשא, ברזיה, שירותים, בעלי חיים, פסלים, צמחייה ואפילו מתחם פיינטבול.

את הפסלים, שתוכננו מראש בגובה נמוך, פיסלו בסימפוזיון רוסי. למה? כדי שילדים יוכלו לטפס עליהם, לשבת עליהם ואפילו להצטלם איתם.

איזה בעלי חיים תפגשו כאן? מאחורי כלובים תמצאו זברות, אנטילופות, ראם לבן, יענים, איילים, יחמורים, נקודים וכבשים. לאורך גדת הנחל יש לא מעט ציפורים, ביניהן קורמרן, ענפת לילה אפורה, עורבים, מיינה, מגלן, סיגסה, כסופית ואגמית. אם תצטיידו במשקפות תוכלו לצפות בהן מקרוב מביתני הצפרות ואפילו ליהנות מסיורי צפרות, שמתקיימים כאן בעונה.

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

גם על הדולפינים תוכלו ללמוד כאן, במחמל”י – מרכז הדולפין והים, המשלב ביקור מודרך במוזיאון עם סיור בנחל לכיש והסבר על בית הגידול של הדולפינים.

בגדות הנחל צומחת צמחייה עשירה ובקצה הפארק תוכלו לראות חורשה גדולה של עצי שיטה מלבינה. במרכז הפארק, ליד רציף קוביות צף, תמצאו סירות פדלים, איתן תוכלו לצאת לשייט לאורך 1.5 ק”מ בנחל. על כל סירה יכולים לעלות 4-5 אנשים. הסירות פועלות בקיץ עד חודש אוקטובר, כל ימות השבוע בין השעות 9:00-18:30. העלויות לסירה נעות בין 50-60 ₪ לחצי שעה ובין 90-100 ₪ לשעה.

אלו שיגיעו עד סוף הטיילת (לכיוון מערב) יכולים לפנות שמאלה ולהגיע ישר לחופי הים של אשדוד ולפארק הפיראטים.

סיימתם לבלות בפארק נחל לכיש? כדאי לדעת שצמוד אליו, בחלק המזרחי של הטיילת, נמצא פארק אתגרים אשדוד.

איך מגיעים?

לפארק שתי כניסות עיקריות, המזרחית משדרות הרצל ליד פארק אתגרים אשדוד, המערבית – מרחוב לסקוב הסמוך לנמל אשדוד. הכניסה הזו עדיפה למי שמעדיף לטייל בפארק עצמו. לשם כך בצומת אשדוד פונים מערבה (כביש 41) ונוסעים עד נמל אשדוד. לפני שער הנמל פונים דרומה (שמאלה) בדרך לסקוב. לאחר כקילומטר חוצים בגשר את נחל לכיש ומיד פונים שמאלה לרחבת החניה של הפארק.

מגיעים מחוץ לאשדוד? פנו במחלף אשדוד לכיוון העיר. בצומת נמל אשדוד המשיכו לנסוע ישר ואחרי 700 מטר פנו ברמזור שמאלה. עוד נסיעה של  כ-400 מטר עד לרמזור בו תמשיכו ישר (לפארק אתגרים יש לפנות כאן שמאלה לשדרות הרצל). לצידכם תראו את הנמל ובהמשך תעלו לגשר לסקוב מעל אפיק נחל לכיש. אחרי הגשר תגיעו לכיכר בקצה שכונות המגורים באשדוד. כאן צריך להסתובב חזרה ואחרי 100 מטר מהכיכר לפנות ימינה לחנייה (אין שילוט הכוונה לפארק מנקודה זו). 

חוות דעת על פארק נחל לכיש

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה