איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

תצפית על ים המלח מראש צוקים (ראס פשחה)

בראש צוקים, הידוע גם בשם ראס פשחה, ישנה נקודת תצפית מרהיבה על ים המלח, ממש מקצה מצוק העתקים. זו גם נקודה ממש שווה לקפה בשטח
| 05/07/2020

לפני כמה שנים טרחו הרשויות והכינו מרפסת נוף וסככת הצללה בראש צוקים, אפילו היה מקום למנגל. מטיילים חובבי בדידות וטבע פראי, היו מגיעים לכאן ומעבירים לילה מעל ים המלח. מאז ים המלח איבד מים רבים, וגנבי המתכת דאגו להוריד את סככת הברזל.

לשמחתנו, אותם הפושעים לא יכלו לקחת לנו את הנוף המדהים שנמצא מתחתינו. למטה משתרעת שמורת עינות צוקים, (עין פשחה), ואיי הירוק בקצה המדבר צובעים את הטבע. מכאן יש גם תצפית על הרי מואב ועל ערוצי הנחלים בצד הירדני. מראה של מצוק העתקים וכביש 90, שהתרחק רחוק מאוד מים המלח. מכאן אפשר לראות היטב את נסיגת ים המלח, ואת יובלי המעיינות, שחורצים את דרכם לים. את השקט ואת היופי שמסביב יכולה להשלים כוס קפה, שמכינים במקום, היישר מפק”ל הקפה שלכם. רק אל תשכחו להשאיר נקי אחריכם.

מתי לבוא: התנועה למקום מוגבלת, בגלל אישור מיוחד שצריך לקבל מהצבא בימי חול. בשבתות וחגים בדרך כלל יש תנועה של ג'יפאים למקום. הדרך קשה, ודרוש ג'יפ טוב, כדאי להיזהר מסלעים חדים בעליה למצוק העתקים. בימי חול אין לנוע בשעות החשיכה.

סוג הרכב: ג'יפ טוב חזק (לא לצאת לשטח לבד, לפחות שני כלי רכב).

הוראות הגעה

העליה למצוק העתיקים נמצאת צפונית לישוב קליה. דרך משובשת מוליכה לכיוון ערוצו של נחל אוג. מהכניסה לקליה, כשלושה ק"מ, יש פניה שמאלה (מערבה) לשביל, (סימון כחול) שמטפס למצוק העתקים. אחרי עליה הקשה השביל מתעקל דרומה, נוסעים דרך ארוכה למפגש שבילים, פונים שמאלה, (מזרחה), לשביל סימון אדום. עד מפגש שבילים נוסף, כחמישה ק"מ. פונים מזרחה לשביל, סימון שחור, שמוליך לנקודת התצפית.

חוות דעת על תצפית על ים המלח מראש צוקים (ראס פשחה)

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה