תצפית על ים המלח מראש צוקים (ראס פשחה)

ראש צוקים, (ראס פשחה), תצפית מרהיבה על ים המלח מקצה מצוק העתקים.

לפני כמה שנים טרחו הרשויות והכינו מרפסת נוף וסככת הצללה, אפילו היה מקום למנגל. מטיילים חובבי בדידות וטבע פראי, היו מגיעים ומעבירים לילה מעל ים המלח. מאז ים המלח איבד מים רבים, וגנבי המתכת דאגו להוריד את סככת הברזל. לשמחתנו, אותם הפושעים לא יכלו לקחת לנו את הנוף המדהים שנמצא מתחתינו. למטה משתרעת שמורת עינות צוקים, (עין פשחה), מתאוששת במהירות מהשריפה האחרונה, ואיי הירוק בקצה המדבר חזרו לצבוע את הטבע. תצפית על הרי מואב, ועל ערוצי הנחלים בצד הירדני. מראה של מצוק העתיקים וכביש 90 שהתרחק רחוק מאוד מים המלח. מכאן אפשר לראות היטב את נסיגת ים המלח, ואת יובלי המעיינות שחורצים את דרכם לים. 

מתי לבוא: התנועה למקום מוגבלת, בגלל אישור מיוחד שצריך לקבל מהצבא בימי חול. בשבתות וחגים בדרך כלל יש תנועה של ג'יפאים למקום. הדרך קשה, ודרוש ג'יפ טוב, כדאי להיזהר מסלעים חדים בעליה למצוק העתקים. בימי חול אין לנוע בשעות החשיכה.

סוג הרכב: ג'יפ טוב חזק (לא לצאת לשטח לבד, לפחות שני כלי רכב).

הוראות הגעה

העליה למצוק העתיקים נמצאת צפונית לישוב קליה. דרך משובשת מוליכה לכיוון ערוצו של נחל אוג. מהכניסה לקליה, כשלושה ק"מ, יש פניה שמאלה (מערבה) לשביל, (סימון כחול) שמטפס למצוק העתקים. אחרי עליה הקשה השביל מתעקל דרומה, נוסעים דרך ארוכה למפגש שבילים, פונים שמאלה, (מזרחה), לשביל סימון אדום. עד מפגש שבילים נוסף, כחמישה ק"מ. פונים מזרחה לשביל, סימון שחור, שמוליך לנקודת התצפית.

מאת: דובי זכאי

חוות דעת על תצפית על ים המלח מראש צוקים (ראס פשחה)

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי סוכות 2019