איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

בית מרחץ רומי בפארק קנדה - שיח עוביד

| 05/07/2020

מנקודת החניה מוביל שביל קצר לעבר מבנה עתיק עם 3 כיפות הנמצא בכעין בור. מקום זה היה ידוע בתור קברו של שיח' עובייד, ממצביאי הצבא המוסלמי מהמאה השביעית לספירה שמת במגיפה ונקבר כאן. 

בחפירות התגלה שהמבנה הוא למעשה בית מרחץ עתיק מהתקופה הרומאית, ומהווה  חלק משרידי העיר אמאוס אשר שכנה באזור זה ומוזכרת במקורות העתיקים, בין השאר גם כמקום בו נערך אחד מקרבות המכבים.

בתוך המבנה ניתן לראות את שרידי בית המרחץ, תנורי ההסקה לחימום המים שהיו מתחת לרצפה ואת התעלות. התקרות הקעורות הבטיחו כי אדי המים יתעבו על התקרה וינזלו בחזרה לרצפת בית המרחץ.

נראה כי באזור היו בעבר מי בעלי הרכב מינאראלים עשיר, אך המעיינות שהזינו את בית המרחץ חרבו ברעידת אדמה חזקה שהחריבה את העיר אמאוס בשנת 449 לספירה.

הוראות הגעה

הכניסה הראשית לפארק קנדה נמצאת מעט מזרחית ממחלף לטרון  אשר על כביש 1 (ירושלים - תל אביב ) עם כביש 3. מהמחלף יורדים לעבר כביש מספר 3 בכיוון מבוא חורון. לאחר כ-1 ק"מ רואים פניה ימינה לכניסה לפארק קנדה.

נוסעים כמה מטרים עם דרך הפארק הראשית ומיד פונים ימינה לכביש סלול המסומן בסימון שבילים אדום (דרך גבעת המצפור). לאחר כ-150מטרים ניתן לראות בצד ימין של הכביש שביל להולכי רגל המסומן בשלט "בית המרחץ" כאן חונים.

חוות דעת על בית מרחץ רומי בפארק קנדה - שיח עוביד

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג