נקודת קפה - זריחות ושקיעות באילת

המקום: אילת, קצה המזח ליד מלון הרודס, מקום מיוחד לראות את הזריחות והשקיעות

בשביל הנשמה והקפה: יש ללכת כמה רגעים על משטח הבטון עד קצה המזח, משני הצדדים מי ים סוף הרגועים. שני המזחים נשלחים אל הים כצבתות של סרטן ענק. למעשה מזחים אלה לא נועדו לעגינה של יאכטות, אלא לסירות זעירות של דייגים. אבל המטרה העיקרית של המפרץ להגן על פתח החזרת מי הים מהלגונה לים. אלה מי הים שמוכנסים ללגונה של עגינת היאכטות. יתרונו של המקום, פינת ישיבה יפה מול צבעי הזריחה, כמו ציור ענק, ומול המראות הצבעוניים של השקיעה. בנקודה זו רואים את השקיעה פעמים. פעם ראשונה שהשמש השוקעת משנה את צבעי הרי אדום. זוהרת בהם באדום. שקיעה שניה, בסך הכל אתה מסתובב עם הפנים מערבה ורואה, בדיוק מכאן את גווני השקיעה מעל הרי אילת. מקסים

מתי לבוא: כל השנה בחורף יפה יותר. בבוקר, הזריחה מעל הרי אדום מגלה רגע נדיר לפני שהשמש עולה. הילה יפה של צהוב וזהב, הופכת את הרי אדום לדומים למגזרת נייר עם קצה משונן.

סוג הרכב: כל רכב

טיפ לקפה טוב בשטח: ממלאים מים בקומקום קבוע, עד מעט לפני הסוף, שלושת רבעים ומניחים על האש. רגע לפני הרתיחה והבועות, מכניסים את הסוכר ומערבבים. רגע לפני הרתיחה הנוספת, מכניסים את הקפה, תלוי בחוזק שאתם אוהבים. לפני הרתיחה מערבבים עם כיוון השעון ואחר כך לכיוון השני. מעבירים את הקפה שתי רתיחות ונותנים לו להירגע כדקה. אז מוזג לכוסות זכוכית.
 

הוראות הגעה

נוסעים אל החוף הצפוני, עוברים את מלון הרודס, את הגשר וחונים במגרש הגדול. והולכים ברגל למזח הימני.

מאת: דובי זכאי

חוות דעת על נקודת קפה - זריחות ושקיעות באילת

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...