מצפה ראש ציפור: תצפית נהדרת על גוש דן

מחפשים טיול טבע קטן או נקודת קפה יפה ונעימה, ממש ליד תל אביב? הרשו לנו להציג בפניכם את המקום שלא הרבה מכירים - בחיבור שבין נחל איילון לנחל הירקון, מחכה לכם מצפה ראש ציפור, ממנו תצפית יפה אל עבר נוף גוש דן
| 14/08/2019

בנקודה זו, לא הרחק מפארק הירקון, יתגלו לעיניכם תל אביב ורמת גן, על שלל מגדליהן שצצו וצמחו בשנים האחרונות. תוכלו להבחין כאן בחיבור של שני נחלים גדולים: איילון, שמביא את מי הגשמים של הרי ירושלים ויהודה, ונחל הירקון, שבעת הגשמים זורם אל הים (בימי החורף, כשגשם רב יורד, ניתן לראות את שצף המים בחיבור הנחלים).

במקום בו נפגשים השבילים, תמצאו נקודת תצפית יפה ומבנה עגול עם עמודים. מכאן תוכלו להשקיף אל עבר הנוף האורבני היפה של הערים תל אביב ורמת גן - המגדלים המזדקרים וגם אלו ההולכים ונבנים כיום, עם רשת המנופים הגבוהים סביבם. מסביב לנקודת התצפית פרוסה הריאה הירוקה של גוש דן, הלא היא פארק הירקון, שעציו הירוקים משתלבים היטב עם המגדלים. אם תגיעו לכאן לקראת שקיעת השמש, מראות הערים הצפופות ייראו לכם נהדרים עוד יותר.

הוראות הגעה

למגיעים מאיילון - ממחלף ההלכה פונים מזרחה לרחוב ביאליק ברמת גן ונוסעים עד רחוב אבא הלל. ממשיכים עד בית 84 וממולו נמצאת הכניסה לפארק ראש ציפור.

חוות דעת על מצפה ראש ציפור: תצפית נהדרת על גוש דן

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...