כל המידע על השביל התלוי בבניאס - נחל חרמון

כדי לבקר בשמורה, מומלץ להזמין מקום מראש, אחרת הכניסה על בסיס מקום פנוי.

ההליכה על הגשר התלוי אל מפל הבניאס מעניקה תחושת חוץ-לארץ אמיתית. הגשר עובר מעל זרימת המים המטורפת בינות לעצי דולב ואלון ובנוי בצורה מדהימה. הולכים על גשר העץ שלא פוגע בנוף ובנוי מעל ולצידי הנחל הזורם.

בראשית הדרך בנייתו לוותה במחלוקת בנושא שמירת הטבע ועלו השאלות האם לחשוף את המקום לציבור. בסוף הוחלט על חלק קטן (100 מטר) שייפתח לטובת המטיילים. ליום טיול פורה שלבו ביקור בגן הלאומי בניאס ובעיר הרומית ואחרי זה המשיכו לשביל התלוי.

פקחי רשות שמורות הטבע מצויים בשטח ששמור בצורה מעוררת כבוד. המקום נקי מסודר ונעים. ניתן לטייל במסלול של כ-45 דקות מהחנייה בבניאס מעל המפל בשביל מסומן טבעתי. ניתן להשאיר רכב אחד בברכות הבניאס וללכת בשביל התלוי ואחר כך לחצות באזור המפל וללכת על השביל הכחול לבן המוביל לבריכות הבניאס. טיול מדהים.

למגיעים לצפון ומעוניינים בטיול למיטיבי לכת ניתן להתחיל מסלול למטיבי לכת היורד מקלעת נמרוד לבניאס ומשם את המסלול המוסדר בשמורה. השמורה מומלצת בחום. הכניסה כרוכה בתשלום. תושבי הגולן בהצגת תעודה מוזמנים לטייל בחינם כמו תושבי הגליל העליון.

מידע שימושי

שעות הפתיחה
(הכניסה לשמורה נסגרת שעה לפני שעות הסגירה הרשומות)

  • אפריל-ספטמבר: ימי חול ושבת: 8:00-17:00 | שישי וערב חג: 8:00-16:00.

  • אוקטובר-מרץ: ימי חול ושבת: 8:00-16:00 | שישי וערב חג: 8:00-15:00.

מחירים: 

  • כרטיס רגיל: מבוגר: 29 ₪ | ילד או אזרח ותיק: 15 ₪ | סטודנט: 24 ₪

  • כרטיס משולב לבניאס ולקלעת נמרוד: מבוגר: 41 ₪, ילד: 20 ₪

טלפונים בשמורה: מעיינות: 04-6902577 | מפל והשביל התלוי: 6950272 -04

הערות: הכניסה לשמורה עם כלבים אסורה (ניתן להשאיר כלבים בכלוב בכניסה) | הכניסה למים אסורה.

אסורה הכנסת כלים חד-פעמיים ורמקולים לנחלי הגליל העליון

המשרד להגנת הסביבה והמועצה האיזורית גליל עליון אישרו בתחילת נובמבר 2020 חוק עזר עירוני חדש, האוסר על הכנסת כלים חד-פעמיים לגנים ציבוריים, חורשות ונחלים בשטחי הגליל העליון – ביניהם הירדן, החצבני והבניאס. החוק מתייחס לכלים המיועדים לאכילה ולשתייה, שאינם מיועדים לשימוש חוזר וגם לבקבוקי זכוכית.

החוק יכנס לתוקפו עם פרסומו על גבי שלטים ומודעות במקומות הרלוונטיים, בהתאם לשיקול דעתו של ראש המועצה. כלומר – יתכנו אזורים בהם לא יחול האיסור על שימוש בכלים חד – פעמיים.

בנוסף, המטיילים לא יוכלו להציב בתוך הנחלים כיסאות, שולחנות וכל ציוד אחר וגם תאסר הפעלת רמקולים וגנרטורים בשטחי הנחלים והגנים הציבוריים.

שומרים על הסביבה

חשבתם פעם איך הטיול שלכם משפיע על הסביבה? לבילויים שלנו בטבע שלנו יש השפעה עצומה ובהרבה מקרים, שלילית מאוד על הסביבה. אנחנו יכולים בקלות רבה לשמור על הטבע שלנו ולהפוך את חוויית הטיול לנעימה יותר וכמובן לתרום את חלקינו לעולם ירוק יותר. הצטיידות מראש במוצרים ירוקים תהיה התחלה טובה.

ברשת למטייל תמצאו ציוד “ירוק” נהדר, העומד במבחן הזמן. למשל, סט סכו”ם, הכולל סכין, מזלג וכף. הסט עשוי חומרים ממוחזרים והוא BPA FREE,  וכך תבטיחו שימוש בטוח, ללא רעלים המזיקים לגופכם. הסט מגיע עם קופסת אחסון, הנוחה לשמירה על הכלים על מנת שלא יתלכלכו או יאבדו. לפרטים נוספים »

סט כלים חד פעמיים ירוק