איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

כליל - חווייה גלילית מיוחדת

אי שם מעבר לקשת, בסמוך ומדרום לתוואי נחל יחיעם שבגליל המערבי, שוכן לו כפר שלו ומיוחד העונה לשם כליל. מדוע הוא כה מיוחד? יתכן ומספיק לציין, שהכפר אינו מחובר לרשת החשמל הארצית וכך למעשה הוכחנו ייחודו. אולם לא די בכך  - כליל הוא מקום קסום הן בנופו והן בתושביו והביקור במקום מומלץ
| 05/07/2020

תפיסת העולם של כליל

בסוף שנות השבעים - תחילת שנות השמונים הכריזה הממשלה על יישום תכנית המצפים בגליל אשר מטרתה הייתה: חיזוק ההתיישבות היהודית בגליל. במסגרת התכנית הוקמו כ-40 מצפים וכליל בינהם. צורת החיים אשר מאפיינת את המקום אינה טיפוסית לרוב חלקי הארץ שכן מי שבוחר לגור בכליל בוחר באורח חיים "ירוק". התושבים חולקים כבוד רב לאדמה ולטבע, מאמינים בפיתוח בר קיימא, בנייה אקולוגית וחקלאות אורגנית ועושים שימוש רב באנרגיות מתחדשות (שמש, רוח). הכפר כולו מפוזר בין הגבעות שלמרגלות רכס ינוח, ואילו עצי הזית ובוסתני הפרי מהווים את הגבול בין התושבים. 

היום מתגוררות בישוב קרוב ל-150 משפחות אשר חלקן מתפרנסות מתיירות מקומית: מסעדות כפריות, בתי אירוח, שמן זית, גבינות עזים, הופעות מוסיקה ויצירות פרטיות של תושבי המקום אשר נחלקים לאמנים, מוסיקאים, מטפלים, מחנכים, אנשי רוח וסביבה. המשותף לכולם הוא לא רק הרצון ליצירת איזון והרמוניה בין האדם לסביבה, אלא גם החיוך וקבלת הפנים היפה למבקרים.

נקודה שווה לקפה בשטח

בין אם החלטתם לבלות את הלילה באחד מבתי האירוח והצימרים של המקום או סתם קפצתם לביקור, מומלץ לעלות במעלה הכפר ולעצור לתצפית יפה דרומה לעבר הגליל המערבי ובתי הכפר כליל הפזורים במרחב. בזמן שאתם נהנים מהנוף, תדאגו להרתיח את המים ולבחוש את הקפה להשלמת התמונה. הדרך בה תעלו היא חלק מסימון שבילים כחול החוצה את רכס ינוח ומתחברת לנחל יחיעם מדרום. 

הוראות הגעה

ליישוב כליל: מכביש 70 יש לפנות בצומת כליל מזרחה לעבר כביש 8721 (צומת כליל נמצאת מדרום לצומת כברי). לאחר 3.5 קילומטרים יש לפנות שמאלה לעבר כליל ולהקיף מצפון את חורבת מנה.

  • שימו לב: אחרי הפניה בצומת כליל, אל תצפו לשילוט כפי שנהוג ברוב כבישי ארצנו, סעו בעקבות השלטים המכווינים לבתי האירוח ובתי הקפה.

לנקודת הקפה: לאחר 1.5 ק”מ מהפנייה שמאלה מכביש 8721 תהיו כבר בלב הכפר. כעת פונים שמאלה לעבר מזכירות הכפר ובהגיעכם לקצה הכביש כאשר המזכירות משמאלכם יש להמשיך לעלות בדרך הסלולה וסימון השבילים הכחול לעבר צפון מזרח. לאחר 10 דקות של עלייה, באחד מן הסיבובים, תוכלו לעצור את רכבכם ולהתחיל במלאכת הקפה.

מדברים על כליל - חווייה גלילית מיוחדת

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על כליל - חווייה גלילית מיוחדת?

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה