כל המידע על גב זרחן

גב נמצא בערוצו של נחל זרחן, שקיבל את שמו בגלל הפוספט הזרחני, המופק במכרות באזור. נחל זרחן "פוצע" את הנגב בקניון נהדר ובו שורת מפלים וגבים. הנחל האכזב חותר את דרכו ממערב לפסגת הר חלק, יורד לכיוון צפון-מערב ובתום 13 ק"מ של פיתולים, הוא מתחבר לנחל צין.

שביל תלול מטפס בין סלעים (סימון שביל שחור), קצת קשה, אך עם מעט עזרה הדדית, ניתן להסתדר. כרבע שעה הליכה בין סלעי ענק. בתחילה מגלים משמאל בריכה ענקית בתוך גב גדול, שהמים בו מעט מעופשים. המים הטובים הוסיפו נקודות ירוקות למדבר. עץ קטן מתנשא בין הסלעים ומסמן שכאן יש מים. הנקודה היפה ביותר, נמצאת במרחק של צעדים ספורים מאיתנו. קשה לנחש את מיקום הגב, מכיון שסלע ענק מסתירו ומותיר תחתיו מרווח של כמטר. צריך להתכופף ולהשחיל את הגוף לשפת בריכה ואז ניתן להתרומם למצב ישיבה על הגדה, לנשום עמוק ולהתרגש מהיופי שיצר הטבע.

בריכה של מים צלולים יחסית נוצרה תחת הסלע הענק. כשמרימים את הראש רואים את הפיר, דרכו יורדים המים בעת שיטפון במפל מופלא. קרן שמש חודרת דרך הפיר אל מי הבריכה. מי שנכנס למים הקרים, ממהר להגיע ולעמוד תחת קרן האור החמה למעט חימום. עומק המים המקסימלי הוא 3 מטרים.

שימו לב: הגב משמש כמקור מים לבעלי חיים שמגיעים לשתות ממנו בלילה, לכן אסור לישון במקום.