מצפה נמרוד ראש פינה

050-532-5732
| 16/03/2014

מצפה נמרוד אשר במושבה ראש פינה, הוא מקום עם אווירה מיוחדת, שקטה וקדושה. המצפה קרוי על שמו של נמרוד שגב, שנהרג במלחמת לבנון השנייה ונבנה על ידי אביו, חזי שגב, שביקש להנציח את שמו של נמרוד ולהנחיל את מורשתו לכל המבקרים ולדורות הבאים.

נמרוד

נמרוד, נהרג במלחמת לבנון השנייה והוא בן 28. יפה תואר. מוכשר. מלא קסם אישי. מלא אהבה. נמרוד התגייס לצה"ל ביומו האחרון של חודש מרס 1996 ושירת בחיל השריון. במלחמת לבנון השנייה נקרא נמרוד לשירות מילואים ב"צו 8", ועלה ללבנון עם טנק המרכבה שבו שימש כטען. ב-9 באוגוסט 2006, ט"ו באב תשס"ו, נפל בַּקרב בדרום לבנון כשהטנק שלו, שחיפה על טרקטורים שסללו ציר תנועה חדש בכפר עייתה א-שעב, נפגע ממטען צד ומיד לאחר מכן ספג טיל נ"ט. מפיצוץ הטיל והתחמושת שהייתה בטנק נהרגו נמרוד וכל אנשי צוות הטנק.

הנוף הנשקף ממצפה נמרוד הוא הנוף שנשקף לעיניו של נמרוד לאורך כל חייו - כתינוק, כילד, כנער, כאיש. נוף קסום המשתרע על חלק ניכר ביותר של צפון הארץ. בצפון רכס החרמון, במזרח רמת הגולן, בדרום רמת גלעד ובמערב – מורדות הר כנען, עליהם בנוי המצפה. המבקרים במצפה מוזמנים להפעיל עמדה מיוחדת, המספרת את סיפור חייו של נמרוד והיישוב.

הוראות הגעה

לבאים מדרום:

מצומת ראש פינה על כביש 90  פונים שמאלה ברמזור וממשיכים ישר עד הסוף למגרש החנייה של אתר השחזור בראש פינה, שם יש שילוט למצפה.

לבאים מצפון:

נכנסים מכביש 90 לכביש הפנימי של המושבה, עוברים ליד המשטרה ובכיכר פונים ימינה וממשיכים עד הסוף למגרשי החנייה של אתר השחזור בראש פנה, שם יש שילוט למצפה.

התקשרו עכשיו למצפה נמרוד ראש פינה: 050-532-5732

חוות דעת על מצפה נמרוד ראש פינה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...