כל המידע על פארק ירושלים - משחקים באבן

גן משחקים גדולים מאבן מוציא את משחקי הקופסה הביתיים אל הגן, הטבע והנוף בשטחי פארק ירושלים. גן פיסול משחקי האבן בא לתת תשובה למבקרים הבאים אל פארק ירושלים בשטחי עמק הארזים ומאפשר להם זמן בילוי במקום באמצעות משחק בקבוצות ובודדים על שטח רחב ומוצל וזאת על ידי פריסת המשחקים על שטח רחב בגובה פני האדמה ועל האדמה. את לוחות המשחק ועמדות הבודדים מלווים איורים וטקסטים המעשירים את המידע על המקום - החי והצומח ומשפטים המאפיינים את הסביבה ואת פארק ירושלים.

בגן המשחקים מסלול באורך כ-900 מטר, המוגדר באמצעות 35 בולדרים מסומנים, שמשמשים כמעיין סימני דרך מסביב לגן, ועוברים דרך המעיין וקטע הנחל. על כל אבן מופיעה שאלה שתשובתה מובילה לשאלה הבאה כעין שרשרת תוכן מעגלית ללא נקודת התחלה וסוף. המרחק הממוצע בין האבנים כ-25 מטר. המשחקים הגדולים באבן מזמינים ומאפשרים קירבה למקום ומגע עם האדמה. הם מעודדים תנועה במרחב, שוטטות, קפיצה, דילוג והליכה.

המשחקים פועלים בעזרת כלי משחק שיש לאסוף בשטח כדוגמת ,אבנים עלים וענפים או שהמטייל והמבקר  החוזר יבוא עם כלים מבית. בצד המשחקים הגדולים מוצגים על שולחן אבירים 'סלוני' תשעה משחקים לטובת מי שמבקש מנוחה. כחלק מפיתוח המשחקים נוצרה אבן "תחנה". זוהי אבן בצורת קונוס עליה מופיעים, שם התחנה ומידע כללי עליו והוראות משחק. המבנה המיוחד שלה מחליף את קוביות המשחק - מטילים אבן אל החרוט, האבן מתגלגלת לתעלה הסובבת את החרוט, נופלת ונעצרת על מספר המזל.

המשחקים בשטח פארק ירושלים הם לרווחת המטיילים, המבקרים, לקבוצות, לפעילות מגבשת ולתושבים הגרים במטרופולין ירושלים. משחקים גדולים באבן ממוקמים בלב השמורה כחלק מפארק עמק ארזים שהוא חוליה בפארק ירושלים.

גן המשחקים מוקם על בסיס התפיסה האוצרותית של אביבית גרא - אוצרת פארק ירושלים. פיסול ועיצוב המשחקים באבן על ידי יעל קלדרון ועופר קוטלר, ייעוץ והדרכה למשחקים על ידי חדווה להב.