איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

הבריכה בנחל עיט

פנינות ושכיות חמדה רבות קיימות בגולן, וחלקן עדיין נסתרות. אחת מאלו היא הבריכה בנחל עיט, שנמצאת מדרום למושב אניעם, הידוע כיישוב אמנים מיוחד ובו גלריות, צימרים וכפר אמנים שמומלץ לבקר בו. הבריכה והכפר יוצרים ביחד שילוב מוצלח לטיול בסגנון אדם, טבע ונוף
| 05/07/2020

עלינו להודות לטבע שיצר עבורנו את נחל עיט והבריכות לאורכו. הנחל, הוא אחד מיובליו של נחל יהודיה הפופולארי. לאורך הנחל נוצרו להן מספר בריכות טבעיות מפנקות במיוחדת. הבריכה עמוקה עם מספר מפלונים קטנים ממזרח וריח נענע שמדי פעם מגיח. אין מסביבה הרבה מקום ולכן אינה מתאימה לקבוצות גדולות. לרוב תפגשו שם את תושבי הגולן, מטיילים בודדים, משפחות וזוגות. יש מספר אבני בזלת שאפשר לשבת עליהן. יש לציין שההגעה לבריכה איננה נוחה במיוחד. הירידה מגדר המערכת של המושב אניעם לעבר הבריכה היא תלולה ואינה מתוחזקת. יש לשים לב ולהיזהר לא למעוד. החזרה מתבצעת באותו כיוון ולכן יש גם להתכונן לעלייה חזרה. בכל מקרה מדובר על 10-20 דקות לכל כיוון, תלוי בקצב שלכם. ההנאה למבקרים במקום מובטחת. מומלץ להגיע עם מישהו שכבר ביקר במקום ומכיר בו.

נקודות עניין נוספות ששווה להכיר:
מקימי אניעם ידעו כנראה בדיוק היכן להתמקם, כי פרט לבריכה, קיים כאן גם מעיין נסתר וצנוע, המתאים יותר לשכשוך רגליים.

הוראות הגעה

מגיעים לאניעם דרך כביש 808. נכנסים ליישוב ומיד פונים שמאלה ונוסעים בכביש המקיף את המושב עד לחלקו הדרומי (חצי יישוב). בשלב מסוים מזהים מספר עצי תאנה מימינכם ולא רחוק מהם שער בגדר היישוב לכיוון דרום. כאן למעשה מתחיל השביל. מחנים את הרכב כך שלא יפריע לתנועה, עוברים בשער בגדר ומתחילים בירידה.
 

חוות דעת על הבריכה בנחל עיט

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג