כל המידע על אגמון חפר: האח הקטן של אגמון החולה במרכז

בריכות אגמון חפר שימשו בעברן כבריכות הדגים של קיבוץ עין החורש. אלא שמאז שננטשו עמד המקום עזוב, עד אשר הורמה הכפפה להקמת הפארק הירוק. כיום תמצאו במקום שבילי הליכה מסודרים, גשרים ושלל סככות, שמעוצבות בצורה חכמה ומאפשרות צפייה בציפורים. לא תמצאו באגמון חפר יותר מכמה ספסלים בודדים, מתוך מחשבה שיש להפריע לטבע כמה שפחות, ולנסות ולגרום לכמה שיותר ציפורים להגיע בלי חשש.

בין היתר תראו: בז מצוי, מגלן, פרפור עקוד, שלדג לבן חזה, שרקרק מצוי, חוחית, נחליאלי ועוד - כאשר בכל בקתת תצפית מופיעות תמונות של הזנים שניתן לראות. כמו כן תגלו לצד הדרך מגוון צמחייה: סוף, קנה, אשבל הביצה, שנית גדולה, אגמון ימי, לוביה מצרית ועוד.

eagle
נעים להכיר:
בז מצוי
אמנם הטבע הפתוח של אגמון חפר לא מזכיר את תיבת נוח, אבל לבז המצוי זה בכלל לא אכפת, כי הוא אוהב לחיות בזוגות. בעונת הקינון הוא מגן בדרך-כלל על הסביבה הקרובה לקן, אבל יכול גם לתקוף עופות דורסים גדולים ממנו במרחק גדול יותר.
הסוד שלו למיקוד מבט בטרף נעוץ ברפרוף במקום מול הרוח הנושבת, שמגבירה את הכוח העילי שלו. תוך כדי רפרוף הראש נשאר קבוע במקום והבז ממקד מבט בטרף, משם צונח למדרגת ביניים לרפרוף נוסף ולבסוף בצלילה מהירה ותלולה לקרקע לנעוץ טפריו בטרף. במה הוא שונה מעופות דורסים אחרים?   
natoons - סרקו את הצעצוע והעירו אותו לחיים