כל המידע על שוק לוינסקי

 

שעות פתיחה של שוק לוינסקי

ימים א’-ו’ בין השעות 09:00-17:00

סגור בשבתות וחגים

מסע אל העבר

שוק לוינסקי, בעבר שוק סיטונאי שבא לתת מענה ליהודי סלוניקי שסחרו ביפו עד המרד הערבי. אחרי קום המדינה הצטרפו לשוק גם יהודים מבולגריה, טורקיה ופרס ונתנו לשוק נופך מעט בלקני עם ניחוחות תבלינים מפרס הרחוקה. בשנתיים האחרונות עבר השוק מתיחת פנים והשקה מחודשת כאשר הפך למדרחוב, מושך אליו צעירים רבים והתמלא במקומות בילוי ואוכל  ולכן לא במקרה זכה לפי מגזין טיים אאוט העולמי לאחת המשכונות המגניבות בעולם.

סיור קולינרי בשוק לוינסקי

מניחוחות התבלינים ועד לבורקס הפריך ביותר ברחוב. בואו לגלות את המנות הכי טובות שיש לשוק לוינסקי להציע. בתפריט גם: אמנות רחוב צבעונית וסיפורים ואנשים מרגשים.

קדימה, לסיור!

סיור קולינרי בשוק לוינסקי

מה יש בשוק?

השוק מתחיל ברחוב העליה ומסתיים בהרצל. הרחובות המגבילים והחוצים גם הם שווקים שונים (בדים, מנורות, רהיטים, פיצ'ייפקס וכו'...). בדרך נראה חנויות תבלינים מיוחדות וותיקות, מקום עם סיפור מדהים שהציל משפחות שלמות, מעדניות של דורות, מפעל קרח ישן, פארק המסילה החדש, את אחד ממרכזי חיי הלילה של תל אביב, את הגרפיטי שמעטר את השכונה ואת המקומות הצעירים והמתחדשים.

ככה נראה סיור טעימות בשוק:

אל תפספסו: 

  • הבורקס של אמא, לוינסקי הוא מקום שמפורסם בזכות הבורקסים שלו והתחרות קשה! בעינינו במנצחים הגדולים הם הבורקס של אמא שבשעות מסוימות התור אליהם ארוך ומפותל כמו הבורקס. 
  • לופו, מעדניה רומנית היסטורית, עם דגים, איקרה ואוכל יהודי מזרח-אירופאי שלא תוכלו להפסיק לאכול.
  • סוויט בוקס- קינוחים אמריקאים מושחתים שנולדו מתוך לב שבור וגעגועים

הסיור של שוק EAT 

הסיור שלנו מתחיל בפארק המסילה החדש והמקסים, נדבר על המקום היסטורית ועל מה גרם לו להתחדש בצורה כזאת מקסימה, נעבור גם בבית רומנו ההיסטורי שהיום נחשב לאחד משיאי חיי הלילה התל אביבים, משם נכנס לשוק ונטעם מהמטעמים שהחדש והישן מציעים לנו, נבקר במעדניות מיוחדות של דגים וגבינות, נאכל בורקס חם, נבקר במטבחים עיראקים, טריפולטאים, פרסים, טורקים ומזרח אירופאים ונקנח בקינוח מושחת ואמריקאי. בדרך נדבר על האנשים שמכינים לנו את האוכל, על האנשים שהקימו את השוק, על הצעירים וסצינת הגרפיטי העולה וגם קצת סיפורי גבורה פיקנטים. לאורך כל הדרך נאכל ונשתה מלא יין. הצטרפו אלינו לסיור טעים במיוחד בשוק לוינסקי »