כל המידע על מנחל ברק אל ים המלח

  • סוג 4X4 SUV: קל
  • התחלה: חניון לילה נחל ברק
  • סוף: תחנת דלק “נווה זוהר”
  • היכן נקודת העצירה לקפה: גבי ברק, מצפור השלום

על המסלול

בעונת האביב, אחרי שהגשמים הרוו את המדבר וגבי המים התמלאו במי שיטפונות, כדאי מאוד להתחיל את המסלול בגבי ברק. שם גם מומלץ לעשות ארוחת בוקר והתרעננות לקראת הטיול של היום. מגבי ברק יורדים בחזרה אל כביש 90 ופונים לכיוון צפון. נכנסים אל המושב עין יהב, חולפים על פני המאגר ומתחילים לנסוע במקביל לאפיקו של נחל ערבה. בעונות שבהן הגבים ריקים ממים, מומלץ להתחיל את המסלול מהמושב עין יהב.

השביל מוביל אותנו אל מושב חצבה ואל אחת מפינות הקפה היפות של היום: “מצפור השלום” – תצפית מושלמת על השדות החקלאיים באזור ועל הרי ירדן הנישאים ממול העיניים. 

ממצפור השלום אנו ממשיכים במגמה צפונה, כאשר הנוף מתחיל מעט להשתנות כשאנחנו עוזבים את הערבה ונכנסים אל דרום מדבר יהודה. לבסוף יביא אותנו השביל המסומן באדום ונוסע על תוואי נחל אמציה המרתק אל כביש הגישה למושב נאות הכיכר ומשם אל כביש 90.

נמשיך מעט על כביש 90 ונתחבר אל הדרך האדומה שחוצה את מישור עמיעוז, אחד מהמישורים הגדולים והמרשימים ביותר בארץ. הנסיעה עליו מהנה, והנוף משרה תחושה של מאדים. מהמישורים הגדולים ממשיכים אל תוך נחל סדום והנוף המרהיב אל ים המלח ומשם יורדים אל התחנה האחרונה בטיול שלנו – תחנת הדלק “נווה זוהר”.

וככה המסלול נראה במציאות:

עוצרים למלא מצברים

בקיבוץ עין גדי, בסמוך לשני עצי הבאובב המרשימים והמפורסמים של הקיבוץ יושב ה”באו-בר”(Baobar) – בית קפה-מסעדה הממוקם אל מול הנוף התנכ"י של ים המלח והרי מואב ומציע לכם לתפוס שלווה לאחר יום ארוך במיוחד של טיול משגע. ב”באו-בר” תוכלו למצוא תפריט המכיל מנות איטלקיות ומזרח תיכוניות נהדרות. כמו כן באגף הסלטים תוכלו למצוא לפחות מנה אחת שתקרוץ לכם. בזמן שאתם ממתינים לאוכל שלכם, תוכלו לצאת לטיול קצרצר בשביליו הפסטורליים של הקיבוץ ובין הצמחייה המטופחת והמיוחדת שגדלה ברחביו.

טיפ מהשטח: לא יוצאים בלי ליידע

tip image 660x370תמיד! השאירו מאחור (בית, חברים, מכרים) את תוכנית הטיול המשוערת. במידה ומשהו ישתבש, תמיד יהיה מישהו ב"עורף" שידע איפה אתם אמורים להיות ומתי לערך. ובמידה ויצטרכו לצאת לחיפוש או חילוץ, מקומכם המשוער יהיה ידוע.

הטיפ באדיבות מדריך הטיולים ג’וי בירן

תוספת מדליקה לטיול

יש ילדים ברכב? אם כן, יש לנו את ההמלצה המושלמת בשבילכם. לא רחוק מתחנת הדלק בנווה זוהר – נקודת סיום המסלול שלכם, נמצא ה-Fantasy Island מרכז בילוי ופנטזיה מגניב במיוחד עם קולנוע 7 מימדים (קולנוע ה - 7DMAX) ומשחק “לייזר טאג” שיחזיר את הילדים שלכם מאושרים ומחויכים. 

חוויה לכל המשפחה | צילום: לייזר טאג ים המלחחוויה לכל המשפחה | צילום: לייזר טאג ים המלח

לעוד טיולי שטח שווים:

עוד טיפים, המלצות וסיפורי דרך על 20 טיולי השטח היפים ביותר בארץ » 

לתחילת המסלול