במסגרת מתווה הסיורים של משרדי הממשלה, קבוצות של אזרחים ותיקים שפונו בהוראת הממשלה מהצפון ומהדרום יוכלו ליהנות ממגוון סיורים מודרכים ללא תשלום, בטווח של עד 50 ק”מ ממקומות הלינה הזמניים שלהם.

עד כה, המפונים יצאו למגוון סיורי הפוגה בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים. כעת, מצטרפת גם המועצה לשימור אתרים ליוזמה ותוציא סיורים חינמיים לכ-45 אתרי מורשת בכל רחבי הארץ (מתוך 200 האתרים המשתייכים בסך הכל לארגון). הסיורים השונים מיועדים עבור קבוצות של 30 איש ומעלה שמתארגנות עצמאית, ויכללו אוטובוס, מורה דרך וכניסה לאתרי המורשת ואתרי רשות הטבע והגנים. הסיורים השונים יתקיימו משעות הבוקר וימשכו כ-4-5 בין השעות 9:00-14:00.

קבלת ההטבה כרוכה בהגשת בקשה באתר המועצה, שם ניתן לציין גם את הגן הלאומי או אתר המורשת בו תרצו לבקר. 

דבריו של עמרי שלמון, מנכ״ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל: ״בימים אלה, אולי יותר מאי פעם, ישנה חשיבות רבה להכרות עם הסיפור הציוני והארצישראלי, כמו גם עם הדרך הקשה והמורכבת שעברנו עד להקמת מדינת ישראל. סיורים אלה לא רק שמספקים לתושבי עוטף ישראל הפוגה קלה מאתגרי היום-יום, אלא חושפים בפניהם גם את ההיסטוריה של הקמת המדינה וגם את יופייה וייחודה של הארץ הזו. יוזמה חשובה זו מצטרפת לפעילות הענפה שמקיימים המועצה לשימור אתרים ומשרד המורשת מאז תחילת המלחמה בעשרות מקומות אליהם פונו תושבי עוטף ישראל".

תכנים נוספים שאולי יעניינו אתכם: