גם אווירת הפסח הלא חגיגית, בלשון המעטה והחום הכבד בפתח החג, שחצה בשיא את 45 המעלות, לא מנעו מהישראלים מלצאת אל חיק הטבע. במהלך חג הפסח וחול המועד יצאו אל שמורות הטבע והגנים הלאומיים 740 אלף מטיילים, לצד עוד עשרות מטיילים שביקרו בשלל אטרקציות, תערוכות ומוזיאונים, שהציעו פעילויות מיוחדות לכבוד החג. רגע אחרי שהוצאנו את החמץ מהמגירות וקצת לפני שנקבל את החג הבא, בדקנו באילו מסלולים, נקודות טבע ואטרקציות הכי התעניינו גולשי אתר למטייל בישראל במהלך החג - וספוילר קטן ולא מפתיע: טיולי מים והרבה מהם.

* המידע מתבסס על נתונים של 450 אלף גולשי אתר למטייל בישראל במהלך חג הפסח וחול המועד.

המסלול הכי פופולרי: נחל השופט

בראש רשימת המסלולים הכי פופולריים בפסח ניצב נחל השופט, בדירוג שאי אפשר להגיד שהוא מפתיע. המסלול האהוב - אם לא האהוב ביותר בארץ, נפתח בתחילת החודש מחדש, לאחר 4 שנים שהיה סגור לשיפוצים, וכבר בסוף הראשון להשקתו נסגר למטיילים בעקבות עומסים. במהלך חג הפסח, הפופולריות של הנחל הוסיפה לגדול והוא היה המסלול עם מספר המתעניינים הגבוה ביותר באתר למטייל בישראל – ובפער גדול מהמסלולים האחרים.

נחל השופטהמלך הבלתי מעורער | צילום: אלכס קולומוסיקי, מערך הסברה קק”ל

ואם היינו צריכים עוד הוכחה לכך שהישראלים חיפשו מפלט מהחום הכבד של פסח, גם המסלולים שנמצאים מתחת לנחל השופט הם כאלה שעונים על ההגדרה של מסלולים רטובים ומרעננים. במקום השני ברשימה צועדת שמורת חוף השרון ומיד אחריה שמורת עין גדי – משמורת הטבע האהובות בארץ, שמציעה הליכה צוננת במימיו של נחל דוד ונחל ערוגות.

המסלולים הכי פופולריים בפסח בפסח וחול המועד פסח

1. נחל השופט 
2. שמורת חוף השרון
3. שמורת עין גדי
4. נחל תבור
5. נחל אלכסנדר והצבים הרכים

נקודת הטבע הכי פופולרית: המפל הנסתר בשרון

אם בשגרה הנחלים והמעיינות באזור אצבע הגליל, הם מהאתרים המבוקשים והעמוסים ביותר בפסח (מישהו אמר חורשת טל?), השנה, “בחסות המצב הבטחוני”, רדיוס הטיולים שלנו הצטמצם משמעותית ושם את מקורות המים הבודדים במרכז באור הזרקורים. את מקומם של מקורות הירדן, תפסו נקודות המים של מקורות הירקון ובראשם המפל הנסתר - או בשמו העדכני "המפל לא כל כך נסתר", שהגיע למקום הראשון ברשימת המסלולים הפופולריים באתר למטייל בישראל, כאשר את המקום הרביעי ברשימה תופסת עוד פינה אהובה במקורות הירקון – בית לאה.

המפל הנסתר בשרוןכבר מזמן לא נסתר | צילום: אביב בצון

החום הכבד של תחילת חול המועד, הביא לכך שגם יתר המקומות המופיעים בחמישייה הפותחת הם פינות חן רטובות. 

נקודות הטבע הכי פופולריות בפסח וחול המועד פסח

1. המפל הנסתר בשרון 
2. מאגר בית זית
3. עין אביאל
4. בית לאה
5. מאגר גלעד

האטרקציה הכי פופולרית: תערוכת הפרחים באקספו

אם גם אתם לא הצלחתם להתחמק מפוסטים וסטורים על תערוכת הפרחים באקספו תל אביב בחול המועד, אתם בחברה טובה. התערוכה הכי מדוברת בפסח האחרון, משכה אליה המוני מבקרים, שהגיעו להתרשם מתערוכת הפרחים הגדולה ביותר בישראל, שכללה מיצגים ומתחמים עוצרי נשימה, שכללו למעלה מ-2 מיליון פרחים, שחלקם הוטסו במיוחד לארץ מרחבי העולם וחלקם היו פרחים מתוצרת כחול לבן, בהם גם פרחים מעוטף עזה. למעשה, התערוכה זכתה לביקוש כל כך גדול, שהמארגנים החליטו להאריך אותה ביומיים נוספים, כדי לאפשר למי שהחמיץ, לבקר בפעם האחרונה בהחלט באטרקציה הכי צבעונית בחול המועד.

האטרקציות הכי פופולריות בפסח וחול המועד פסח

1. תערוכת הפרחים באקספו תל אביב
2. פארק אתגרים אשדוד
3. תותלאנד קטיף עצמי
4. קלחים ומבוכים
5. פארק השעשועים מג'יק קאס

תערוכת הפרחים באקספוהכי צבעונית בפסח | צילום: אן הורוביץ לביא