זומורשת - סיורים וירטואליים באתרי מורשת

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל מציעה לכם סדרת מפגשים וירטואליים מרתקים המביאים את אתרי המורשת עד אליכם הביתה. הצטרפו לסיורים מיוחדים באתרי מורשת מרכזיים מכול רחבי הארץ כמו המרכז למורשת הצ’רקסית, מערת הפלמ”ח, חצר כנרת, יד לאישה הלוחמת, חצר תל חי ועוד.

לחצו כאן לכל סיורי זומורשת עם המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל » 

גולדה מאיר ובן גוריון

זומורשת - סיורים וירטואליים באתרי מורשת | צילום: המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל

סיורי אונליין, הרצאות ומפגשים מדי יום במוזיאון אנו – מוזיאון העם היהודי

במטרה לייצר הפוגה קלה, בימים אלו ולהתחזק בשורשים העמוקים המשותפים של כולנו, מוזיאון "אנו – מוזיאון העם היהודי" מעלה מידי יום סיורים, הרצאות וסדנאות במגוון שפות שונות לצפייה ישירה, ללא עלות.

בכל שבוע התוכן המקוון יתעדכן ויציג מבחר חדש ומרתק של תכנים וסיורים בעקבות סיפורי ההיסטוריה, דמויות אייקוניות סדנאות קולנריה ועוד.

לחצו כאן לכל התכנים במוזיאון אנו  – מוזיאון העם היהודי » 

אנו – מוזיאון העם היהודי

בעקבות הסיפור של כולנו, אנו – מוזיאון העם היהודי | צילום: זיו כץ

מפריחים את השממה: צריף בן גוריון

מי היה "הזקן",אילו ספרים הוא אסף בביתו, כיצד נראו המטבח וחדרי השינה בביתו של בן-גוריון ומה היה סדר היום שלו כקיבוצניק? את התשובות לשאלות אלו ואחרות תוכלו לשמוע בסיור הוירטואליי בצריף בן-גוריון.

צריף בן גוריון

בואו לגלות את צריף בן גוריון | צילום: חנן אפשטיין

הסיור נפתח בסרט קצר, שמספר על חייו של בן-גוריון, לאחר-מכן יוצאים להכיר את בתי השכונה של קיבוץ שדה בוקר בה התגורר, לומדים על הקשר המיוחד בין דוד בן-גוריון לבין הנגב בכלל ועל קיבוץ שדה בוקר בפרט. בהמשך הסיור תגיעו אל ביתם המקורי של דוד ופולה בן-גוריון, שם תכירו מקרוב את הבית, שנשמר כפי שהיה בימים שחיו בו בני הזוג. 

מוזיאון ישראל בירושלים 

אחד המוזיאונים האהובים בישראל ואף נחשב לאחד המוזיאונים המובילים בעולם הוא ללא ספק מוזיאון ישראל בירושלים. המוזיאון מציג בגאווה תערוכות מושקעות וסקירה מעמיקה של התרבות החומרית והרוחנית של ארץ ישראל החל מתערוכת הקבע של אוסף הארכיאולוגיה המרשים ועד לתערוכות מתחלפות בנושאים שונים כמו עיצוב ויצירה ישראלית.

כעת תוכלו ללהסתובב בחופשיות במרחב הוירטואלי של המוזיאון שמציג את תערוכת "מקום לאופנה: מסע בעקבות הבגד הישראלי", " הון – שלטון: מטבעות זהב רומיים מאוסף אדה כהן" , "פרעה בכנען: הסיפור שלא סופר", "ערכת הדרך: עיצוב עכשוי של חפצי טקס יהודיים", "לא קם כמשה: הרמב"ם כתביו וחותמו" וכמובן תערוכת הקבע הארכיאולוגית המפורסמת.

ואם כל זה לא מספיק, המוזיאון מציע עוד מגוון של סיורים מודרכים בתערוכות השונות, מדריכים קוליים, פודקאסט וסדנאות ואירועים מקוונים.

לחצו כאן לסיורים הוירטואלים של מוזיאון ישראל בירושלים » 

מוזיאון תל אביב לאמנות

גם אם אתם מכירים את מוזיאון תל-אביב לאמנות ופחות מתעניינים בסיור במבנה המוזיאון, תוכלו לצאת לסיורים אמנותיים בין כמה מתערוכות המוזיאון. לבחירתכם – אימפרסיוניזם, פוסט-אימפרסיוניזם ואסכולת פריז, אמנות המאה ה-20’ במחצית הראשונה, אמנות ישראלית מאוסף המוזיאון, אוסף גדולי אמנות המאות ה-16 עד ה-19, יצירות עכשוויות, אמנות עכשווית מאוסף המוזיאון, גן הפסלים, החדרים המיניאטוריים של הלנה רובינשטיין וספריה.

לחצו כאן לסיורים הוירטואלים במוזיאון תל אביב לאמנות » 

תמונה מתוך אתר למטייל בישראל

מוזיאון תל-אביב לאמנות | צילום: נטע מייזלס

סיור וירטואלי במוזיאון יעקב אגם

מכירים את המונח אמנות קינטית? אוהבים צבעים עזים וצורות מטריפות? אז כדי לכם להקליק על סיור וירטואלי במוזיאון הכי צבעוני בארץ! מוזיאון יעקב אגם. בואו לגלות את יצירות האומנות והסיפור של האמן הישראלי יעקב אגם, הלוא הוא אחד מהאמנים המפורסמים ביותר בעולם ואף נחשב לאבי סגנון האמנות הקינטית. מוזמנים להצטרף לסיור קצר שיכניס לכם קצת צבע לחיים

לחצו כאן לסרטונים נוספים באדיבות מוזיאון יעקב אגם »  

תערוכות הקבע במוז”א 

בסיור של מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב (מוז”א) תוכלו לגלות את תערוכות הקבע הפזורות ברחבי המוזיאון. אתם מוזמנים לצאת לסיור וירטואלי בין התערוכות השונות, להתקרב לחפצים עד כמה שאפשר דרך מסך המחשב או הטאבלט וללמוד על היסטוריה ומקומות רחוקים. מה מחכה לכם בסיור? ביתן הקרמיקה שם תוכלו לגלות את יצירות החרס הקדומות של ארץ ישראל, מרכז אדם ועמלו שבו מוצגים שיטות וטכניקות למלאכות קדומות (DIY של פעם), אוסף אתנוגרפיה ופולקלור, ביתן קדמן למטבעות ותולדות הדואר והבולאות ועוד...

לחצו כאן לסיורים הוירטואלים במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב » 

מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב

מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב | צילום: הדר סייפן

סיור וירטואלי בעיר דוד

בואו לגלות את סודותיה של ירושלים הקדומה בעיר דוד. מגוון הסיורים הוירטואלים ברחבי עיר דוד מלווים בהסברים של מדרכים מקצועיים אשר יראו לכם היכן מסתתרים מעברים תת קרקעים סודיים, איך התגלה מקור המים הקדום של העיר ואיפה אפשר להתהלך ברחובות שבהם התהלכו נבאי ומלכי העבר. אז קדימה, בואו לגלות הרפתקה אריכאולוגית מרתקת בעיר דוד, מבלי לצאת מהבית!   

לכל הסיורים הוירטואלים של עיר דוד לחצו כאן »