נעים להכיר – עינב שטרן   

מעבירה הרצאות מעוררות השראה על יעדים שונים שטיילתי וחקרתי בעולם,מייעצת למטיילים עצמאיים, מדריכת טיולים ומלווה תהליכי התפתחות בטבע. 

עינב שטרןעינב שטרן: צילום פרטי

מהו יום האישה בשבילי?

בגדול - עוד יום שהוא הזדמנות לחגוג את עצמנו, להתקרב למהות שלנו ללא בושה ואשמה. אני פחות מתחברת לקרנבל השיווקי שקורה סביב יום האישה מתוך אמונה שהרבה פעמים התפיסה ל"נשיות" מקבעת הגדרות מגדריות מסוימות. כולי תקווה שלא נצטרך יום כזה ואחת לשנה, כדי להרגיש מועצמות, לא מופלות על רקע מגדרי ותעסוקתי. 

איך המקצוע שלי מתקשר ליום האישה? 

אני מורה, מרצה ומדריכת טיולי אתגר.  בהרצאת הבית שלי "הולכת בדרכי" - אני מספרת על מסע החניכה שעברתי לאורכו של שביל הרכס הפסיפי במערב ארצות הברית. 4,300  קילומטרים שחציתי במשך חצי שנה ברגל, ממקסיקו עד קנדה לבדי.  את החויוות והידע שליקטתי לאורך המסלול החלטתי להנגיש לאנשים מתוך הרצון לעורר כל אחד ואחת - לחיות את החיים במלואם. 

השאיפה שלי, בטיולים שאני מדריכה היא לאפשר למטיילות ולמטיילים לגעת בפחדים שלהם ולפתח תחושת עצמאות דרך המפגש המרפא עם הטבע 

איזה פריט הייתי לוקחת לאי בודד? 

גלשן! הזדמנות מעולה עבורי להתמקצע בתחביב שאני לא מצליחה להתניע :)

קראו עוד על עינב שטרן והטיול שלה»


נעים להכיר מעיין ברקוביץ'

אני מעיין ברקוביץ, מדריכת טיולים מוסמכת, מדריכת סנפלינג והישרדות (מיומנויות קדומות), ובלוגרית טיולים. העסק שלי "אל המעיין", הוא עסק של הדרכת טיולים שברובו מתמקד בנתינת כלים לנשים בטבע.  אבל לא רק- אני גם מוציאה טרקים, טיולי משפחות (בכללי עובדת המון עם ילדים), ומפיקה ימי טיול ואירועים בטבע בהתאמה אישית.

"להרפתקאה אין גיל, והטבע הוא מגרש משחקים"

מעיין ברקוביץמעיין ברקוביץ

מהו יום האישה בשבילי?

יום האישה בשבילי הוא יום מורכב. מצד אחד יש לי סלידה וכעס על הדרך בה הוא נחגג כפסטיבל צרכנות שמשטיח את המאבק החברתי שעומד מאחוריו; ומנגד אני רואה ערך בכל הזדמנות לדבר על מעמד הנשים בעולם. ממש כמו שהולנטיינז (שעבר אבולוציה דומה) יכול לשמש פשוט כהזדמנות לגרום לא/נשים בחיינו להרגיש אהובים/ות, ככה אני מנסה לתפוס את היום הזה.

ביום האישה, למרות הניסיונות הבלתי פוסקים למכור לנו דברים שאנחנו לא צריכות, מתקיים סוג של קשב יוצא מן הרגיל לסיפורים של נשים, להצלחה נשית. זו הזדמנות שניתנת לנשים לקחת את המיקרופון ולדבר על החוויה שלהן בעולם. הייתי רוצה לראות יותר עשייה ביום הזה לקידום המאבק לשיוויון זכויות והזדמנויות של נשים. לראות יותר שיח ערכי על איך מתקדמות מכאן, ולא רק פרסומות למוצרי קוסמטיקה או מתנות לבית. 

הייתי רוצה לראות את יום האישה הופך לפלטפורמה אמיתית לבדיקת מצב ולהמשך קידום השינוי החברתי החיובי, שאני לוקחת בו חלק גם בשאר ימות השנה.

איך המקצוע מתקשר ליום האישה?

אני מדריכת טיולים פמיניסטית ועוסקת בסדנאות שטח וטיולים לנשים, ככה שאצלי- כל יום הוא יום האישה.

רוב העבודה שלי מתרכזת בנתינת כלים לנשים ליציאה לשטח; דבר שאני מאמינה שנותן המון כוח ועצמאות גם לתחומי חיים אחרים. הסדנאות שלי הן הישרדות בטבע, וניווט לנשים ברמות שונות. 

לרוב, כך מצאתי, נשים מרגישות בטוחות פחות ביכולות שלהן בשטח ושחסרים להן כלים בגלל הדרך השונה בה מחנכים בנים ובנות בילדות. לכן אני רוצה שנשים שמגיעות לסדנאות שלי בסוף לא יצטרכו אותי יותר (ולא יהיו תלויות באף אחד אחר) בשביל לצאת לטבע ולהגשים את תחושת החופש בטיולים שהן רוצות לעצמן. 

בנוסף אני יוצרת תוכן שמטרתו לצמצם את הפער המגדרי בטיילות הישראלית, ונתינת כלים ליציאה לשטח לנשים, ומנסה גם ליצור שינוי בעולם ציוד הטיולים בישראל שיענה יותר על צורכי נשים בטיולים.

אני גם משתדלת תמיד לעשות שיתופי פעולה מקצועיים וברשתות עם עסקים של נשים אחרות. מאוד חשוב לי שנשים עצמאיות יתמכו אחת בשנייה. יש מקום לכולן בשוק (למרות האשליה ההפוכה בתחום הטיילות) וחשוב שנדע לפרגן ולהרים אחת את השנייה.  אפשר לומר שכל העסק שלי נוטף פמיניזם ואחווה נשית; מהיותי אישה צעירה ובעלת עסק ועד האיחוד של הפן המקצועי והשירותים שאני מציעה עם האקטיביזם שלי ליצירת שינוי חברתי.

פריט לאי בודד?

פרקטית? כנראה את הלדרמן שלי. אבל אני לא באמת צריכה המון דברים איתי כדי לשרוד בטבע, אז בתכל’ס- כנראה ש-שוקולד!

מעיין ברקוביץ’ באינסטגרם»

נעים להכיר - אבנית

היי, אני אבנית, בלוגרית טיולים, ומדריכת טיולים וסדנאות בשטח (ODT ). אני בעלת אתר האינטרנט "טיולים ורגעי אושר",  שיש בו מעל 150 הצעות לטיולים, תצפיות, מעינות ועוד. המטרה של העסק שלי היא לקרב אנשים אל הטבע, לחשוף אותם אליו ולהקל עליהם בטיולים.

במסגרת זו אני כותבת על טיולים בכל מיני מדיות, וגם מוציאה ומדריכה טיולים רבים. הטיולים שלי הם תמיד בעלי ערך מוסף, של ערכים שונים ופעילויות גיבוש.

מה זה יום האישה בשבילי?

בשבילי יום האישה הוא יום שבו אנחנו הנשים צריכות לעצור רגע, ולטפוח לעצמנו על השכם. לזכור כמה כל אחת ואחת מאיתנו מדהימה, ושאם רק נרצה, נוכל לעשות הכל.

איך המקצוע שלך מתקשר ליום האישה?

פעם היתה סטיגמה שאשה לא יכולה לטייל לבד. אז אני מקווה לתת לנשים את כל הכלים לטייל מתי שהן רוצות ועם מי שהן רוצות, לבד או עם עוד.

בנוסף, אחת לחודש אני מוציאה טיולי נשים. יוצאות קבוצה קטנה של נשים, בכל פעם לאזור אחר בארץ. אנחנו משלבות בטיול תצפית, מעיין, מקומות מיוחדים ולא מוכרים, ובעיקר משלבים אחווה נשית. במהלך היום אני מעבירה נשים פעילויות ODT בשטח, ומסיימות בבראנץ' מפנק.

המטרה של היום הזה היא קודם כל לתת אפשרות לנשים שמחפשות חברת נשים כמותן, ושרוצות לטייל במסגרת מסודרת, להכיר נשים חדשות, ובעיקר להעצים את הנשים שיוצאות איתי.

מה היית לוקחת איתך לאי בודד?
סנדלי טיולים, בכל זאת, אי חדש לגלות ולהכיר.

אבנית באינסטגרם»


נעים להכיר - גל יעקב

אני מדריכת טיולים ואחד הדברים שחשובים לי זה להנגיש את תחום הטיולים עד כמה שאפשר לקהל הרחב ובעיקר עבור נשים, שכל עניין הווסת קצת יותר מורכב עבורנו בשטח.

מהו יום האישה עבורי?
זה יום שנועד לציין כמובן את המאבק למען שוויון זכויות לנשים, היום הזה בא להראות לנו איך התקדמנו, נשים לא יכלו להצביע בעבר הלא כל כך רחוק (100 שנים), שזה מטורף בעיני. היום עדיין אין שוויון, יש עוד הרבה לאן להתקדם ותמיד לאן לשאוף מבחינת הנושא אבל מרגיש לי שאנחנו בדרך הנכונה. דברים שחשובים לי ואני משתדלת ליישם:

1. השפה שלנו , לדבר בלשון נקבה (מכיוון שאני אישה), שפה בהחלט יוצרת מציאות.

2.לשאוף קדימה ולהיות מלאת השראה ומטרות.

3.לא לתת לאף אחד/ת להטיל ספק ביכולות שלי

4.תמיד ללמוד ולהעשיר את עצמי וכך גם לחזק את הביטחון שלי בנושאים שונים.

5. לדעת מה מגיע לי ולדרוש

6.לא להיות תלויה באף אחד/ת.

גל יעקב

איך זה מתקשר למקצוע שלך?

קידום אחווה נשית והרגשת נוחות בטבע ובטיולים לבד, אלה שני חלומות שהיו לי שנה שעברה שהשנה הצלחתי להגשים! הרבה נשים (וגם גברים) יצאו לטייל לבד ויצאו מאזור הנוחות שלהן בזכותי וגם הכירו נשים נוספות שאוהבות לטייל בזכות טיולי נשים שהוצאתי ואין דבר יותר ממלא מזה!

משהו שהייתי לוקחת לאי בודד 

 כנראה שאת הספר באדולינה או כוחו של הרגע הזה, אלה שני ספרים שאני ממש אוהבת וכל פעם שאני קוראת אותם, הם מביאים אותי לאיזשהו איזון ואני לומדת עוד דברים על עצמי.

גל יעקב באינסטגרם>>