כל המידע על תצפיות כוכבים בדרום - דרומה תיירות מדברית

"השמיים מספרים" – חוויה לילית מרהיבה של תצפיות כוכבים

“השמיים מספרים” היא הפעילות האסטרונומית של "דרומה", ומורכבת מצוות רחב של מדריכי ומדריכות אסטרונומיה מוסמכים ומנוסים, וסוללה רחבה של טלסקופים גדולים ומשוכללים. אנחנו מקיימים תצפיות באופן קבוע לאורך כל השנה למגוון קהלים וכמויות משתתפים - החל מזוגות, משפחות, קייטנות, מוסדות לימוד, ועד לחברות גדולות במגזר הציבורי והפרטי.

הפעילות מורכבת משני חלקים:

חלק ראשון: לאחר היכרות קצרה עם המדריכים נתחיל תצפית "יבשה" על כיפת השמיים הכוללת זיהוי קבוצות כוכבים נבחרות באמצעות צייני לייזר חזקים, נשמע על החיבור המופלא של חכמי היהדות עם עולם האסטרונומיה, ונספר סיפורים ומדרשי חז"ל מגוונים מהתנ"ך, המשנה והגמרא ונלמד עובדות מרתקות על כוכבי לכת מיוחדים במערכת השמש שלנו! בנוסף, בעזרת מודלים פלנטריים מיוחדים נלמד ונדמה בעצמנו על תנועת גרמי השמיים סביב השמש ומופעי הירח!

חלק שני:

נעשה הפסקה קטנה בה נשתה תה חם ונאכל עוגיות ופירות משולחן הכיבוד המפנק שנציב במתחם הפעילות. לאחר מכן נעלה שלב ונעבור לתצפית "רטובה" באמצעות הטלסקופים הענקיים שלנו על גרמי שמיים מרהיבים כאשר בכל עונה נראה דברים אחרים:

בחורף נצפה בערפיליות, צבירי כוכבים, גלקסיות הרחוקות מיליוני שנות אור מאתנו, ומכתשי הירח, ובקיץ נצפה בטבעותיו של שבתאי, ירחיו של צדק, "שביל החלב" המופלא, צבירי כוכבים, "מטר הפרסאידים" באוגוסט ועוד! לסיום - נתכנס כולנו יחד לתמונה משותפת למזכרת עם הטלסקופים והכוכבים שיישלחו לאיש הקשר וניפרד לשלום.

ניתן ומומלץ להוסיף לפעילות בירות קרות/ארוחת ערב מדברית (כשרה).

אורך הפעילות: בין שעה וחצי לשעתיים.

טיולי ג'יפים אתגריים 4X4

את הטיול שלנו נתחיל ב"מעלה עצמאות" - נקודת תצפית מרהיבה הצופה על מכתש רמון, ומשם נרד אל תוך המכתש וניכנס לנחל רמון שם נלמד איך נוצר מכתש רמון ואיך בכלל נוצרים מכתשים, ונצפה בקיר הצבעוני המפורסם. משם נמשיך בנסיעה ונעלה לראש הר גוונים ונשתה קפה אל מול הנוף המרהיב שמולנו. לאחר מכן נרד מהר גוונים לנחל גוונים ונשמע על החי והצומח במכתש רמון ואולי אף נצפה בצבאים או פראים נדירים.

משך הטיול: כשעתיים וחצי.

גלישת סנפלינג - חוויה בין שמיים לארץ!

מתי בפעם האחרונה יצא לכם להיות תלויים בין שמיים לארץ, ועוד על רקע נוף עוצר הנשימה של מכתש רמון, המכתש הגדול בעולם?!

אנחנו מזמינים אתכם ליהנות מחוויה בלתי רגילה ומלאה אדרנלין, שתכיר לכם את המכתש מזווית קצת אחרת. ביחד נעבור תדריך בטיחות קצר, נעלה על ציוד, ניקח נשימה ארוכה ו...נתחיל לגלוש למטה ולהרגיש את העוצמה של הנופים של מכתש רמון שנחשפים לנגד עינינו.

צוות מדריכים מנוסים ואחראיים ישמחו לקבל את פניכם ולהעביר לכם פעילות מהנה ובטיחותית שלא תשכחו עוד הרבה זמן!

משך הפעילות: כשעה וחצי כולל תדריך בטיחות קצר.

ימי גיבוש לחברות ומוסדות

מעסיקים רבים מבינים בשנים האחרונות שעובד פרודוקטיבי הוא עובד שמרוצה, עובד שטוב ונעים לו במקום העבודה. כזה, שמעבר למשכורת המוצעת לו התואמת את השעות שמשקיע במקום וגם את המאמץ הרב הנדרש ממנו, מעמיד לרשותו גם מרחב שנוח לשהות בו, אוזן קשבת ומדי פעם אפילו חוויות קצת אחרות, שמוציאות אותו ואת חבריו מהשגרה ולוקחות את העובדים לכמה שעות של הנאה והתחדשות.

פעילות חובה לכל מקום עבודה

יום גיבוש לצוות העובדים הוא פתרון נהדר לכל מעסיק/ה שרוצה ליצור אווירת משפחתיות, יצירתיות ופתיחות בצוות העובדים.

יום הכיף יכול לכלול פעילויות שקשורות באופן ישיר לשיפור הקשרים הבין-אישיים והתפוקות, וזה יכול להיות גם יום חווייתי יותר ששם דגש על הנאה וניקוי הראש מהעומס היום-יומי המוכר.

אתם רק תגידו לנו איפה, כמה ומתי - ואנחנו כבר נארגן הכל!

לארגן יום כיף זאת משימה לא פשוטה בכלל. הרבה טלפונים, ספקים, הצעות מחיר, פעילויות, תיאום עם כמה גורמים במקביל ובקיצור - הרבה כאב ראש. לכן אנחנו מציעים לכם שקט. כן, שקט…

אתם תמלאו שאלון אפיון צרכים מהיר ואנחנו כבר נעשה את העבודה בשבילכם! החברה שלנו מתמחה בהפקת ימי כיף בדרום אך עם השנים צברנו ניסיון רב וקשרים עם ספקים שונים ומגוונים בכל הארץ - מאילת ועד רמת הגולן! לא משנה היכן - אנחנו נגיע אליכם וניתן לכם חוויה איכותית שתפורה בדיוק לצרכים ולתקציב שלכם!

הצצה לחוויה: