עתיד במידבר: להכיר, להיפגש להתקרב 

הצטרפו למפגש מעורר השראה עם נשות החברה הבדואית, שמחכות לכם בפאתי ירוחם, בכפר הבדואי רח’מה. במהלך הביקור המרגש, תזכו להיחשף לחברה הבדואית ללא פילטרים ולשמוע מגוף ראשון על האתגרים, הקשיים וההצלחות של נשות החברה הבדואית פורצות הדרך, שמצליחות לשבור עוד ועוד תקרות זכוכית ולנווט את גורלן בעצמן.

במהלך המפגש נפתח שער לדו שיח בלתי אמצעי עם נשות החברה הבדואית בהובלת סלימה, וגם נוכל להתנסות במגוון סדנאות מדבריות מיוחדות, בהן סדנת ליקוט מדברית וסדנת רקמה. 

במסגרת המיזם החברתי של עמותת “עתיד במידבר”, שמתמחה בתיירות תוכן קהילתית, הושק הפרויקט הייחודי, שמחבר בין נשים מכפר ר’חמה לבין קהל המבקרים שמגיע לאזור ומחפש אחר חוויה שונה, מלאה בטעמים, סיפורים ופולקלור מקומי.

תיירות עתיד במידבר שמה דגש על מפגש חווייתים, שחושפים את המבקרים לקסם הירוחמי דרך סיפורים אישיים ומרתקים שמובאים לקדמת הבמה. במסגרת המפגשים המפגשים שמחכים למבקרים באזור: סיורים עירוניים, ארוחה אצל המבשלות של ירוחם, מפגשי שיח, בית המייסדים ועוד.

הסדנאות שלנו

סדנת ליקוט מדברית עם בחיתה

בואו להכיר את צמחי המדבר, את השימושים הרבים והסגולות שלהם, דרך סיור ליקוט חווייתי ומלמד. בתום הסיור, נחזור עם הצמחים שזה עתה ליקטנו אל המאהל, שם נכין תה צמחים מהביל ועשיר עם הצמחים הטריים שקטפנו. לקינוח, כל משתתף יצא עם שקיק תה מצמחי המדבר המקומיים, ממנו יוכל ליהנות גם בבית.

סדנת רקמה עם ג’מיעה

הידעתם? הרקמה בחברה הבדואית היא ממש לא רק אמצעי דקורטיבי, היא עולם שלם שטומן בחובו את סיפורן וזהותן של הנשים הבדואיות. בואו להכיר את הרקמה היפהפייה והנשים הבדואיות שעומדות מאחוריה, בסדנה חווייתית. לאורך הפעילות נשמע את סיפורן של נשות רח’מה, שהתאגדו ויצרו מרכז תפירה ורקמה, בשם עג’ראם, וכמובן, נתנסה בעצמנו במלאכת הרקמה הקסומה וניצור מחזיק מפתחות עם דוגמה בדואית מרהיבה.