כל המידע על טיול יום בנחל יתלה

את הטיול התחלנו מנווה אילן. השארנו את הרכב בקצהו המערבי של הישוב, ליד תצפית מדהימה לכיוון נחל יתלה, מודיעין, רמלה-לוד, וביום בהיר רואים היטב את תל אביב ואת הים.

מנווה אילן לקחנו צפונה על שביל ג'יפים המסומן בקו שחור מקווקו (במפת סימון שבילים 9), שמוביל הישר לתוך נחל יתלה ופנינו עם הנחל לכיוון מערב (שמאלה). חשוב לציין כי באביב (מרץ) האיזור מאד ירוק, פה ושם צצות כלניות ופרחים נוספים, ואף ישנה זרימה קלילה בנחל.

נקודת קפה שווה בשטח

עם הנחל המשכנו כ-3 ק"מ עד שהגענו לפיצול שבילים (אדום, כחול ושחור שממנו באנו). השביל האדום ממשיך לכיוון מבוא חורון. לקחנו את השביל הכחול(שמאלה) שהוביל אותנו למעלה עד לצומת T - מפגש עם שביל אדום. זוהי עליה ברמה קלה עד בינונית באורך 500 מטר. על השביל האדום פנינו שמאלה ולאחר כ-600 מטר הגענו לחורבת מצד. מקום עתיק מתקופת החשמונאים, עם נוף מדהים לכיוון צפון מערב. זה מקום מצויין להפסקת קפה, תצפיות וצילומים.

לאחר המנוחה המשכנו עם השביל האדום עוד 200 מטר אל יער המכללות שמהווה מקום מסודר לפיקניקים. ודרכו חזרנו אל נווה אילן - לאוטו. באיזור מפוזרים הרבה מאד שרידים של תקופות קדומות ומקומות תצפית מדהימות.

מידע שימושי

  • אורך המסלול בכ-7 ק"מ (3-4 שעות בהליכה איטית עם עצירות).
  • שימו לב: באיזור נקודות מילוי מים - יש להצטייד בכמות מים מספקת (לפחות 3 ליטר לאדם)
  • את המסלול ניתן לחבר למסלולים נוספים וכך להאריך אותו, או לחילופין לקצר אותו דרך שבילי הקיצור שבדרך.