עין נטף

| 31/05/2014

באחד היישובים ביפים בארץ, תוכלו ליהנות לא מנוף הרי ירושלים, השפלה והחוף, אלא גם ממעיין מדליק. הגישה למעיין לא הכי נוחה, שכן עליכם להסתמך על סולם מאולתר. המעיין הוא בתוך בור ועל כן יש לנקוט בזהירות ולדאוג שיש מישהו בחוץ תמיד. החוויה שווה זאת.

קצת על היישוב נטף

מערבית לאבו-גוש, טיפה מעל, שוכן לו היישוב הקהילתי נטף. מיקומו הטפוגרפי הוא אולי הדבר הכי יפה בו. בין נחל החמישה מדרום לנחל כפירה מצפון ניצב לו היישוב עם נוף מהמם. הרעיון מאחורי ההקמה שלו (1982) היא להקים יישוב חדש בקבולות הקו הירוק. אוכלוסיית היישוב מונה כ-400 איש.

*שימו לב: כאשר תגיעו למעיין, אם אין שום דרך לרדת, אל תכנסו. זה מסוכן מדי.

הוראות הגעה

עד לנקודת החניה:

מיד עם הכניסה ליישוב נטף תגיעו לכיכר. בכיכר המשיכו ישר (יציאה 3) והמשיכו כל הזמן עם הכביש המקיף את היישוב. היצמדו לשמאל כל הזמן. בשלב מסוים יתעקל כביש ימינה (ואתם תהיו עם הפנים צפונה). המשיכו ישר עם הכביש (הכביש בירידה בשלב זה). בשלב מסוים הכביש הסלול יגמר ותעלו על דרך עפר שתיחסם מהר מאוד. זוהי נקודת החניה עם הרכב. 

מנקודת החניה אל המעין ברגל:

מהרכב צאו ברגל ועקבו אחר סימון השבילים הכחול. אחרי כמה דקות הליכה עליכם לפנות שמאלה לסימון שבילים ירוק. אחרי 15 דקות הליכה לערך (בירידה הרוב) תזהו כבר עצי בוסתן כמו תאנה ורימון, זהו המעיין. 

 

חוות דעת על עין נטף

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...