כל המידע על חרבת מדרס - נקודת חן ומסלול אופניים בשפלת יהודה

נקודת חן רבת אפשרויות טיול ופעילויות אתגריות ורכיבת אופניים, מערות ומחילות הניתנות לביקור וזחילה. שוכנת בשמורת טבע חורש עדולם, בשפלת יהודה מדרום לבית שמש. במקום שרידי ישוב עתיקים, מערות מסוגים שונים, בורות תת-קרקעיים ומתקנים קדומים.

מתגלגלים בשפלת יהודה - מסלול אופניים מומלץ

נקודת מוצא ממוקמת במושב צפרירים שבשפלת יהודה, מרחק נגיעה ממרכז הארץ. גם בתקופת הקיץ זוכה האזור ליופי יוצא דופן, ואין כמו רכיבת אופניים כדי לגמוע את המרחבים אל מול נוף ארצישראלי במיטבו!

במקום יחכו לכם עם אופניים להשכרה, מידע וייעוץ על מסלולי רכיבה באזור, פינות קסומות ומוצלות לנוח בהן במהלך ולאחר הטיול ומגוון פעילויות מרעננות באזור.

עונת הקיץ בעיצומה, אבל בחירה נכונה של שעה ביום - בוקר כמובן, ואחר צהריים אולי אפילו יותר - תהפוך את הרכיבה בדרכי השפלה לחוויה מוצלחת גם כשקצת חם. אפשר גם לשלב לפני או אחרי הטיול קפיצה לבריכה בישוב סמוך, או כוס בירה צוננת ממבשלה מקומית, והרי לכם בילוי קיצי נהדר במרחק של פחות משעה ממרכז הארץ.

למידע נוסף >>

באזור החנייה מקומות רבים מוצלים המאפשרים מנוחה, אכילה ושעשוע נוחים מאד לילדים ולמבוגרים כאחד. ניתן לטייל מספר מסלולים בדרגות קושי שונות אך לא מאד קשות שכולם מסלולים הקפיים ומאפשרים חזרה נוחה ומהירה לרכב. יש לזכור להצטייד בפנסים ואמצעי תאורה אחרים במידה ומתכוונים לבקר במערכת המסתור שבמקום וכמובן להיזהר מאד מירידה מהשבילים המסומנים מאחר ובמקום כ-56 בורות ומערות ידועים שחלק רב מהם לא נראים אלא כאשר מגיעים לשפתם והם אינם מסומנים כלל!

למידע נוסף על מסלול הטיול המפורט באתר >>