כל המידע על הפינה של מוטי

את הפינה של מוטי הקים יפתח עברי לזכר אביו שנפטר במפתיע. החיבור והאהבה של מוטי, אביו, לטבע הובילה את יפתח להקים את פינת הזיכרון במקום הטובל בירוק וצופה אל נוף רכס הרי ירכא, במרכז יער יובלים.

עבודות ההכנה על הפינה כללו ייבוש בור מים עתיק, בניית ספסל ושולחן אבן והקמת תעלות ניתוב למים. לביצוע המשימה יפתח גייס חברים, יחד הם רוקנו את בור המים מאדמה ומסלעים גדולים ואטמו את החורים. בהמשך בנו סולם מתכת וריתכו אותו לבור, כך שניתן להכנס לבור.

לא מדובר בסתם בור, אלא בבור פעמון, שראשיתו צרה והוא הולך ומתרחב ככל שיורדים בסולם 5 מטרים! בבור יש כל השנה מים – מי גשמים המגיעים דרך תעלות ניתוב המים מבריכות האבנים הטבעיות, שסביב הבור. את הבור הצליחו לייבש רק עד גובה הברך. מה זה אומר? שמיד אחרי גשם מפלס המים עולה מעל גובה ברך ויש להמתין יום-יומיים לפני הכניסה לבור.

נקודה שווה לעצירה לקפה

מה עוד תמצאו במקום? מתחם מדורה, המתאים לחבורה של כ-15 איש, ספסל אבן ושולחן אבן, שנבנו מהאבנים שפונו מהבור ושולחן קק”ל. זה המקום לפתוח בו פק”ל קפה, ליהנות מהנוף, השקט והפסטורליה שסביב. רק אל תשכחו להשאיר את המקום נקי אחריכם.

איך מגיעים?

מכוונים את הוויז ל-הארי 306 יובלים. מחנים את הרכב וצועדים על שביל כורכר עד שמגיעים לשער. עוברים את השער ומיד פונים שמאלה. ממשיכים לצעוד במורד השביל עוד כ-500 מטר, חולפים על פני השילוט לטבעת הגלעין וממשיכים לצעוד עוד כ-50 מטר –שם פונים שמאלה.

חולפים על פני טבעת הגלעין וממשיכים עם השביל עוד כ-50 מטר | צילום: עברי יפתח

חולפים על פני טבעת הגלעין וממשיכים עם השביל עוד כ-50 מטר | צילום: יפתח עברי

ממשיכים לצעוד ישר עוד כ-100 מטר, עד שתראו סלע ענק ורוג’ום המסמנים את תחילתו של השביל לבור המים העתיק. שביל תחום משני צידיו באבנים ילווה אתכם אל הפינה של מוטי.

סלע ענק ורוגום בתחילת השביל לבור המים העתיק | צילום: עברי יפתח

סלע ענק ורוג’ום בתחילת השביל לבור המים העתיק | צילום: יפתח עברי

יש לכם רכב שטח? תוכלו להגיע איתו קרוב יותר אל הפינה של מוטי. תוכלו לשים ב-google maps את נקודות הציון 32.87183380126953,35.26582336425781. שם תחנו ליד סלע גדול. משם – הליכה על שביל מסודר עם אבנים גדולות יוביל אתכם אל פינת החמד.

קבלו הצצה על הסיפור של הפינה של המוטי: