כל המידע על הגשר התלוי מעל נחל הבשור

בתחילת דרך הנוף המרהיבה של נחל הבשור, תלוי גשר מיתרים יפהפה שאורכו 80 מטרים. הגשר מחבר בין שתי גדותיה של בריכת מים טבעית המלאה במהלך כל השנה. מסביב לגשר ולבריכה אפשר לראות צמחייה פראית מרשימה של קני סוף, ובתקופת החורף אפשר למצוא שם כלניות אדומות בשיא פריחתן. אם יתמזל מזלכם, תתקלו בכמה צבי ביצות רכים משוטטים להנאתם בתוך המים.

כאשר תעברו את הגשר הארוך תגיעו לשתי אנדרטאות לזכרם של שני בני קיבוץ משאבי שדה, עופר אמסלם ויניב בן סעיד, שבשנת 1991 נסעו באזור עם הטרקטורון שלהם, נפלו מהמצוק הגבוה אל הנחל ונהרגו, בגיל 17 ו- 19 בלבד. נקודה מעניינת נוספת היא ‘מצפה צאלים’ שנמצא ממש לפני הכניסה לגשר, מגדל מתכת בגובה שישה מטרים, ממנו ניתן לחזות בנוף עוצר נשימה של נחל הבשור ואזור הנגב המערבי.

למרות שרבים רואים בו כ”גשר חבלים” בשל צורתו, הגשר תלוי על בסיס מיתרי פלדה ולא חבלים, ורצפתו עשויה מלוחות עץ ברוחב שני מטרים. הגשר נבנה בשנות התשעים כדי לאפשר למטיילים ורוכבי אופניים לחצות את נחל הבשור בבטחה בנקודה זו ולמעשה לבצע את התוואי המלא של דרך הבשור (כ- 5 ק”מ), בצורה מעגלית וללא צורך לחזור חזרה ולחצות את הנחל בנקודה אחרת.