למי שלא מכיר, עין ג’ונס הוא אחד המעיינות האהובים ביותר בגולן ובארץ בכלל, ששוכן בסמוך ליד חמת גדר וניזון כמוה ממערכת נביעות תרמו-מינראליות. הבריכה היא שריד לחמאם טורקי מפואר, ששימש בעבר קצינים סורים וכיום מהווה את המעיין החם הכי אהוב בארץ שמושך אליו עשרות מטיילים.

כמו בהרבה מקומות אהובים בארץ, הפופולריות הרבה של המעיין הביאה איתה תופעת לוואי מצערת בדמות לכלוך ואשפה שמשאירים המטיילים למזכרת בסיום הביקור. כתוצאה מכך, בשנים האחרונות הפך המעיין למוזנח ומלוכלך במיוחד, כאשר מתנדבים וחובבי טבע מושבעים ניסו להילחם ללא הועיל באשפה המצטברת.

בחודשים האחרונים, המטייל אלי דהן וחבריו לקחו על עצמם לשדרג את המעיין האהוב ולהפוך את השהות בו לנעימה הרבה יותר, לטובת קהילת המטיילים. בין העבודות השונות שבוצעו במקום הותקן דשא סינטטי, הוספו ספסלים ומדרגות כניסה, נתלו מיתלים לבגדים וכן נעשו עבודות בטון. כל העבודות במקום התאפשרו הודות להשקעה כספית פרטית של אלי וחבריו, שמבקש מציבור המטיילים להירתם למאמץ שלו ולסייע בתמיכה כספית ככל שניתן, לצד שמירה על המקום וניקיונו השוטף. ניתן לסייע לאלי במספר: 054-7871146

עין גונסאפשר לתלות את המגבות | צילום: אלי דהן

עין גונסשומרים על עין ג’ונס | צילום: אלי דהן

המתרחצים שמגיעים למעיין בימים אלו מתבקשים להישמע להוראות הבטיחות של פיקוד העורף, לשמור על ביטחונם האישי ועל ניקיון המעיין.


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: