כחלק ממאמציה להתחדשות העוטף, יזמה קרן קיימת לישראל יום נטיעות בשיתוף המשפחות השכולות שאיבדו את יקירהן בפטסיבל הנובה. במסגרת היוזמה המרגשת, חזרו משפחותיהן של קורבנות המסיבה למתחם המסיבה המפויח ברעים במטרה לנטוע מאות ירוקים עצים וחדשים, לזכרם של 364 קורבנות הטבח הנוראי.

בין המשפחות שחלקו חלק באירוע: ריקארדה לוק, אמא של שני לוק ז”ל, שנחטפה מהמסיבה ברעים ונרצחה בעזה, יורם יהודאי, אביו של רון יהודאי ז”ל, יונה אדם, אמה של מפל אדם ז”ל ושרון גרציאני, אחותו של מאור גרציאני ז”ל.

כזכור, פסטיבל הנובה היה אחד ממוקדי הטבח המרכזיים במהלך אירועי השבעה באוקטובר, במהלכו נרצחו רבים ממשתפי המסיבה לצד 40 מבלים שנחטפו לעזה. מתחם המסיבה הושחת ונגרם בו נזק רב אותו מבקשת קק”ל לשקם בימים אלו, יחד עם אזורים נוספים שנרחבו בעוטף.

יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה לוסקי: "ב-7 לאוקטובר, מדינת ישראל חוותה את אחד הימים האפלים ביותר מאז היווסדה. חניון רעים שהיה מקום שוקק חיים עם מאות אלפי מטיילים המבקרים בו מדי שנה, הפך לזירת טבח נוראית. הכאב של המשפחות השכולות, הוא הכאב של עם ישראל כולו ואנחנו איתם לאורך כל הדרך. ההיסטוריה של עם ישראל היא לא רק תולדות הפרעות אלא תולדות התקומות. בט״ו בשבט הזה אנו מעבירים מסר של צמיחה מחדש ותקווה - נקום מעפר ונצמיח חיים ברעים ובכל עוטף ישראל. בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו, גם הפעם נתאושש ונצמיח חיים חדשים. כלל עובדי קק"ל מגוייסים למשימה הלאומית וקק״ל תהיה חוד החנית בהפחת החיים כאן. יחד ננצח".

מירב ודורון מדר, שבאו היום לנטוע לזכר בנם שחק יוסף מדר, בן ה-26: "הכל פוסיבול, שחק הוא אח לעוד חמישה אחים ואחיות, סטודנט באוניברסיטת בן גוריון לניהול מלונאות ותיירות היה תלמיד מצטיין, לוחם בחטיבת הנחל. באנו היום לטעת עץ להנצחתנו שיפרח ויגדל וכמו שהוא היה מלא בחיים, אהבה, אור ושמחה. אנו מקווים לראות את העץ, חזק ופורח, משתרש באדמה. לפני 12 שנה אימצנו שני ילדים של אחות של דורון ומאז אנחנו קבוצת כלנית והכל מתחבר". 

נורית שלום שבנה רם נרצח במסיבה בנובה:"רם ילד אהוב שלי נרצח במסיבה ב-7.10, ילד שאהב את החיים, אוהב כל אדם, וחייכן. חזרנו מארצות הברית יומיים לפני המסיבה והוא אמר לי שהוא היה במסיבה שקוראים לה נובה בארצות הברית ושיש כזו בארץ והוא הולך אליה, אבל הוא לא חזר משם. היום הגעתי לנטיעות, לנטוע שתיל אקליפטוס לזכרו דרך קק"ל שעשו מחווה מרגשת ומצמררת עד דמעות. כל הכבוד על היוזמה וההנצחה המדהימה של קק"ל, אין לי מילים להודות להם".


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: