תצפית על מישור החוף בהר תנופה

נקודת קפה מקסימה זו, משקיפה על חלקים נרחבים של מישור החוף ובימים בעלי ראות טובה, ניתן לחזות במימיו התכולים של הים התיכון. את קסמו של הביקור שווה לגלות גם בשעות החשכה, כשכל אורות ערי המרכז מנצנצים למרחוק והשמש האדמדמה יוצרת בשמי אזור המרכז מופע צבעוני ורומנטי.

מצפור הר תנופה | צילום: כפיר לוטנברג
מצפור הר תנופה | צילום: כפיר לוטנברג

תצפית מיתולוגית בהרי ירושלים

במעלה הדרך המטפסת לירושלים, שוכנת נקודה היסטורית ומרשימה במיוחד, החושפת בפני באי המקום נופים הרריים וירוקי עד. המקום משמש גם כמקום זיכרון היסטורי לנופלים במלחמת העצמאות ותמצאו בו ספסל חביב ועמדה נעימה לקפה איכותי, מול נופים עוצמתיים ומרגשים.

תצפית רמה | צילום: דובי זכאי
תצפית רמה | צילום: דובי זכאי

משמעות חדשה ל"ירושלים של זהב"

ירושלים שזורה בעשרות נקודות תצפית מרשימות ומרגשות, מכל זווית וגובה אפשריים. התצפית שבהר הזיתים ראויה, ללא כל צל של ספק, למקום מכובד בראש הרשימה המכובדת. המראות הנשקפים מההר הקסום עוצרי נשימה ויספקו לכם מבט פנורמי של העיר העתיקה והשכונות שמחוץ לחומות. מומלץ להגיע למקום בשעת שקיעה קסומה וליהנות מכוס קפה ורוגע ירושלמי במיטבו.

תצפית מרום הרי ירושלים

ההגעה לנקודת קפה זו היא חוויה שאסור לפספס! בגובה של כמעט 900 מטרים מעל פני הים, שוכן הישוב הפסטוראלי והמטופח הר אדר. במקום הוקמה אנדרטה מרשימה בעלת צורה ייחודית הנראית למרחקים ומנציחה את סיפורי גבורתם של לוחמי חטיבת הראל. האנדרטה משמשת גם כנקודת תצפית, המשקיפה על אחד האזורים היפים בארץ- ממש אל מול עינכם נפרשים הרי ירושלים במלוא עוצמתם ותפארתם.

טיפ לקפה מעולה בשטח

בשלב הראשון, מרתיחים את המים ב'בקראג'' (השם על פי הבדואים) או 'ג'זבה' (על פי התורכים). לאחר שהמים קופצים בעליזות בתוך הבקראג' כשהם רותחים, מוסיפים את הקפה במנות גדושות. הקפה צף על פני המים. אין צורך לערבב ופשוט מוסיפים את הסוכר על הקפה. בשלב זה, הקפה על המים נראה כמו פקק שעם שצף ולאט לאט מתחיל לשקוע. בשוליים מתחילים לראות את המים מעורבים בקפה, שמתחילים לרתוח. בוחשים כדי שהקפה יקבל צבע אחיד וברגע שהקפה רותח ומתחיל לגלוש, מרימים את הקומקום ומרתיחים עוד פעמיים, עד שמבחינים בצבע חום בהיר של קצף דק. החלק הזה נחשב לחלק הטוב ביותר של הקפה.

לתחילת הכתבה