עין אביאל

לאורך נחל תנינים שליד בנימינה תוכלו למצוא כמה נביעות ובריכות, אבל היפות שבהן, אם לא בכל המעיינות במרכז, הן ללא ספק אלו של עין אביאל. במעיין הזה ליד מושב אביאל, תמצאו שתי בריכות מרכזיות: האחת היא בריכה גדולה ופתוחה לשמש, שבה תוכלו לשחות בין קנים גבוהים ויפים.

אותם קנים יוצרים גם את המראה הקסום שמחכה לכם בבריכה השנייה, שנראית כמו משהו שלקוח מתוך אגדה: סבך הקנים הענקי יוצר מעין מערה, שבתוכה נובע מפלון קטן היישר לתוך בריכה, ואתם מוזמנים לעמוד תחתיו כמה דקות ולקבל מסאז' טבעי מהטבע.

עין אביאל | צילום: טל אנגרט
עין אביאל | צילום: טל אנגרט

עין נילי

עוד אחד מאותם מעיינות שהזכרנו קודם, שנמצאים באפיקיו של נחל תנינים, נובע סמוך למושב גבעת נילי, גם הוא ליד בנימינה. בעין נילי מחכה לכם מראה פסטורלי לא פחות מזה של עין אביאל: בין עצי התאנה תמצאו בריכה קטנה ומטופחת, שמעליה עובר גשרון עץ קטן, ומהאקליפטוס הגדול שסוכך מעל תלויה נדנדה בדיוק מעל למים. סביב הבריכה ניצבים בצל העצים כמה ספספלים ושולחנות אבן, וכן מקום מסודר להדלקת אש או פויקה, שרומז למה שהמקום כולו משדר - כל כך נעים כאן שאפשר לבלות פה יום שלם.


עין נילי | צילום: נאור שקד

בריכות מקורות הירקון

"אזור המרכז" הוא אמנם הגדרה רחבה, אבל הפעם אנחנו משאירים אתכם ממש ליד הבית. בגן לאומי מקורות ירקון ליד ראש העין יש קצת מהכל: הליכה לאורך חלקו הנקי והכי יפה של הירקון, מבנים היסטוריים עם סיפור מרתק, תצפית מהממת אל מישור החוף ובעיקר מרחבים אינסופיים של ירוק. אבל אנחנו הרי התכנסנו כאן היום כדי להירטב, אז נספר לכם שבלב כל הקסם הזה מחכות לכם גם 5 בריכות שכשוך נהדרות, שמיועדות במיוחד לילדים והורים שרוצים להתקרר קצת ביום לוהט. אמנם מדובר בבריכות מוסדרות, אבל הן טבעיות לחלוטין (בדיוק כמו מעיינות שנובעים לתוך בריכות בטון למשל).

  • אם אתם כבר כאן: אל תפספסו את בריכת הנופרים. אמנם אסור להיכנס אליה, אבל מדובר בנקודה הכי קסומה שתמצאו כאן, שמתאימה בול לפק"ל קפה או פיקניק. וזה עוד לא הכל - יש פה גם גאווה מקומית: הנופר הצהוב, צמח מים יפהפה שצומח רק בישראל, ומכסה את הבריכה כולה.

בריכת הנופרים | צילום: יוחאי כורםבריכת הנופרים | צילום: יוחאי כורם

עין מסילה

על דרך בורמה שבשפלה מחכה לכם בריכה קטנה ונעימה, שבה נפגשו בעבר שיירות שהגיעו מהשפלה עם כאלו שהגיעו מירושלים. היום היא משמשת כנקודה מעולה שבה תוכלו להיפגש אתם עם קצת מים ביום לוהט, ולעשות פק"ל קפה או פיקניק על שפת האבן של הבריכה או על ספסל האבן שלצידה. הבריכה, שנקראת על שם מושב מסילת ציון הסמוך, היא מלאכותית, והיא מתמלאת ממי שאיבה של חברת מקורות שנשפכים אליה מהמשאבה כל כמה זמן, כך שהמים בה נשארים נקיים יחסית.


עין מסילה | צילום: מצלם

למי שמוכן להתרחק עוד טיפה: שלל מעיינות בהרי ירושלים

לשמחתנו, כל האזור שמסביב לבירתנו הנצחית מוקף גם בהמון מעיינות נצחיים, שנובעים לאורך כל השנה! במרחק של נסיעה קצרה מהמרכז תוכלו לקפוץ לטבילה באחד מהמעיינות השווים של הרי ירושלים, או לבחור כמה ולעבור ביניהם - הנה כמה  שאנחנו אוהבים במיוחד »

סקרנים לדעת כמה כיף אפשר לעשות כאן? בואו לראות: 

עשינו לכם חשק לכוס קפה טורקי? הזמינו אחד ממארזי טורקי » 

הנה עוד כתבות מגניבות לך ולחבר’ה שלך:

לתחילת הכתבה