מחפשים מקום מיוחד לפיקניק, כזה שיש בו עוד עניין? אתם צריכים להכיר את המקומות האלה באזור אשדוד:

פארק נחל לכיש: להשקיף על הציפורים 

זברות, אנטילופות, נחל זורם, טיילת רחבה, כרי דשא ופסלים הם רק חלק מהנוף שמשתרע לאורך הגדה הדרומית מערבית של נחל לכיש. אחרי שתמצאו את הפינה שבה מתחשק לכם להתמקם, תחת הצללה, עץ או קרוב לנחל, תוכלו להתרווח וליהנות מפינת החמד, שנמצאת מול הנמל ומגיעה עד הנקודה בה הנחל נשפך לים. מתחם הפיינטבול שנמצא ממש מאחוריכם והקרבה לים מוסיפים כיף לחוויה. 

גולת הכותרת: הליכה עד קצה הטיילת (לכיוון מערב) תביא אתכם לחוף הים ולפארק הפיראטים, שם הילדים יוכלו ליהנות גם ממתקני משחקים.

טיפ ציוד מלמטייל: הצטיידו במשקפת, התמקמו באחד מביתני הצפרות שבפארק והשקיפו מקרוב על הציפורים. על הדרך הציצו גם למים, אולי תצליחו לראות דגים. 

קרוב לנחל או מתחת לעץ - פיקניק בפארק נחל לכיש | צילום: גיא יחיאלי
קרוב לנחל או מתחת לעץ - פיקניק בפארק נחל לכיש | צילום: גיא יחיאלי

הדיונה הגדולה: להתגלגל בחול

אין כמו לחזור לילדות. זה מה שמייחד את שמורת החולות של הדיונה הגדולה, שהיא שריד לחולות נודדים מאפריקה ומגיעה לגובה של 35 מטרים. מסלול הליכה קצר היוצא מחניון השיקמים וכולל חול בנעליים יביא אתכם אל החלק הכי כייפי ביום.

סיימתם להשתולל? חזרו על עקבותיכם, שם בצל עצי השקמה, תוכלו לפתוח שולחן ליד אחד משולחנות הפיקניק של קק”ל ואם הם תפוסים – לפרוס מחצלות על החול.

גולת הכותרת: לטפס עד קצה הדיונה, כן, כן, גם אתם הגדולים, להתגלגל וליהנות ממגרש המשחקים שמציע הטבע. 

טיפ ציוד מלמטייל: קחו אתכם שולחן שטח מתקפל וככה לא תצטרכו להשכים קום כדי לתפוס את אחד מהשולחנות בשטח.

אין כמו להתגלגל בחול | צילום: אבי רוקח
אין כמו להתגלגל בחול | צילום: אבי רוקח

פארק עד הלום: לשחק מחבואים

הטיול בפארק עד הלום יחזיר אתכם אחורה בזמן אל מלחמת העצמאות – אז המדינה נאלצה להתמודד עם חשש של כניסת המצרים לתל-אביב. את הסיפור המלא על גשר עד הלום, עמדת השמירה הבריטית, ההגנה על המדינה, גבורת חיילי גבעתי וגשר הרכבת תוכלו ללמוד תוך כדי טיול בפארק. 

המלצה שלנו, תנו לילדים משימות למצוא את העמדה המצרית השקועה בקרקע ואת שושנת הרוחות ולגלות למה לעמדת השמירה הבריטית קוראים פילבוקס (רמז – היא מזכירת קופסת תרופות Pillbox). אחרי שסיימתם את שיעור ההיסטוריה, זה הזמן להתמקם במתחם הפיקניק, שכולל שולחנות, כסאות, מקום למנגלים ועצים.

גולת הכותרת: לשחק מחבואים בין השרידים ההיסטוריים.

טיפ ציוד מלמטייל: העמיסו את הרכב בבקבוקי מים קרים, שיספיקו לכם לפחות לחצי יום מחוץ לבית, כי במקום אין ברזיה. בזמן שאתם מטיילים בפארק, הכי פשוט להסתובב עם מידנית או בקבוק מים ספורטיבי

פיסות היסטוריה בפארק עד הלום | צילום: גיא יחיאלי
פיסות היסטוריה בפארק עד הלום | צילום: גיא יחיאלי

פארק אשדוד ים: לאסוף חוויות

אין כמו ים של אטרקציות במקום אחד. בפארק אשדוד ים אפשר לבלות יום שלם ולעבור בין מתקני השעשועים, מתחם הסקייטפארק המתאים לסקייטבורד ולרולר בלייד, מתחם הפאמפטראק המיועד לאופניים ולקורקינטים, מתקני הכושר, המשחקים והאגם.

בין לבין אפשר לצעוד בין השבילים, ליהנות מהפסלים, להשקיף על הים וכמובן לשבת על הדשא תחת כיפת השמיים, מתחת לשימשיות או מתחת למתחמי ההצללה. 

גולת הכותרת: לשתות קפה, לדבר עם חברים ולהסתלבט בזמן שהילדים עוברים בין הפעילויות בלי שצריך להתניע את הרכב.

טיפ ציוד מלמטייל: מכירים את המשפט – אמא, מה יש לאכול? לא משנה לכמה זמן אתם יוצאים מהבית, הרעב תוקף בדיוק כשאתם לא ליד המקרר. אז במקום להתעסק עם חימום אוכל בפארק, הכי פשוט, להצטייד בקופסת אוכל מבודדת, ששומרת על קור או חום עד 5 שעות – ואתם מסודרים. לקופסת אוכל מבודדת מומלצת במיוחד » 

ים של אטרקציות בפארק אחד | צילום: גיא יחיאלי
ים של אטרקציות בפארק אחד | צילום: גיא יחיאלי

גבעת יונה: לשחק נחש מי

תצפית היקפית על העיר מגובה 53 מטר מעל פני הים, אפשר לראות מהנקודה הכי גבוהה באשדוד, הלוא היא גבעת יונה. מכאן תוכלו לראות את הנמל, הרי ירושלים, מושבים ואפילו את תל אביב. בין המגדלור לקבר יונה בן אמיתי, מגדלי מים ומפת גרפיטי של העיר אשדוד תמצאו כאן גן עם משטחי דשא, שבילי הליכה, ספספלים, מרפסת תצפית ופסל פסיפס.

לא חסרות בגבעה פינות חמד לפרוס עליהן שמיכה, להוציא את סל הפיקניק ולוח דמקה או שש-בש ולבלות כמה שעות בכיף.

גולת הכותרת: להסתכל לאופק, לבחור אחד מהסמלים שנמצא מולכם, כמו גשר, רכבת, מגדל מים, שלט, מנוף או ים ולשחק במשחק הניחושים, שאצלנו משחקים בדרך כלל בנסיעה באוטו, אבל יכול להתאים בול לכאן. לא מכירים את כללי המשחק? אז ככה, כל אחד בתורו בוחר חי, צומח או דומם שהוא רואה מולו. לרשות השאר עומדות 21 שאלות, שהתשובות עליהן הן כן ולא בלבד, למשל – האם זה דומם או האם הוא בצבע אפור ולפי התשובות, בוחנים את השטח ומנסים למצוא את התשובה. המשחק מסתיים כשאחד המשתתפים גילה את המילה או כשסיימתם לשאול 21 שאלות ואז רגע לפני שעוברים לבא בתור שבוחר סמל, מגלים מה היתה התשובה.

טיפ ציוד מלמטייל: קחו אתכם ערכת קפה, כי זה לא פיקניק בלי קפה ומשחק שש בש ליד. לערכת קפה מומלצת במיוחד » 

תצפית מהנקודה הכי גבוהה בעיר | צילום: גיא יחיאלי
תצפית מהנקודה הכי גבוהה בעיר | צילום: גיא יחיאלי

הכתבה בשיתוף תיירות אשדוד

עשינו לכם חשק להכיר את אשדוד? מצאנו עוד כתבות שיכולות לעניין אתכם: