אשדוד, עיר הנמל והחוף של מישור החוף הדרומי, התחילה את דרכה בשנת 1956, כשהגיעו אליה 22 משפחות מצפון אפריקה. אחריהן לא איחרו לבוא עולים ממצרים, פולין ורומניה. עם השנים הצטרפו אליהם עולים מרוסיה, גיאורגיה, צרפת, אתיופיה, הודו, מדינות אמריקה הדרומית, אירן, דרום אפריקה ומדינות מזרח אירופה נוספות.

בסך הכל הגיעו לכאן עולים מ-99 מדינות, שמשמרים עד היום את האופי המיוחד של כל קהילה דרך מסורות, תרבויות, פסטיבלים וקולינריה עשירה. בין אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, חופי ים מוזהבים ויפים, מוזיאונים, פארקים ומסעדות שכבר הפכו לשם דבר, קמה ממש לאחרונה, ביוזמת “תיירות אשדוד” והרשות לקידום מעמד האישה, קהילת נשים מקומיות – אַשְדוֹדָה.

כל אחד יכול ליצור וליהנות מהעשייה | צילום: Funia digital & beyond
כל אחד יכול ליצור וליהנות מהעשייה | צילום: Funia digital & beyond

כל אחת מהנשים מציעה לכם להכיר מקרוב את עולמה, הבית בו גדלה, השורשים שלה, העשייה שלה והאני מאמין שלה באמצעות סדנאות מעניינות. את העושר הקולינרי שאשדוד מציעה ואת סודות קסם הבישול, מה מאפיין כל אחד מהם ואיך מכניסים אהבה ודרך חיים לתוך הסיר, תוכלו להכיר באחת הסדנאות הקולינריות.

גם אם אמנות היא רק בגדר תחביב עבורכם, תוכלו להצטרף לחווית אירוח ביתית המשלבת סיפור חיים אישי, בבית הפרטי, שם המארחות מרגישות בנוח ולראות איך חומרים וטכניקות עבודה הופכות ליצירה של ממש. אם אתם צריכים לקחת פאוזה, לנשום או לעשות שינוי בחיים – תוכלו להצטרף למפגשים שישפרו את הנשימה ואת החוזקות האישיות שלכם. ואם אתם סקרנים לקבל הצצה לעולם החרדי על כל גווניו, בשיחה נעימה, פנים מול פנים, כאן תהיה לכם אפשרות ללמוד על נשים חרדיות, ביניהן נשים מחסידות גור. הנה ארבע מתוך 21 הנשים המופלאות האלה.

הצצה לעולם החרדי במפגש פנים אל פנים | צילום: Funia digital & beyond
הצצה לעולם החרדי במפגש פנים אל פנים | צילום: Funia digital & beyond

שמש בכיסים: לילי צרויה

מה עושים כאן? סדנת העצמה לשינוי אורח החיים.

החיוך וקבלת הפנים החמה והלבבית של לילי צרויה כבשו אותי ברגע בו נכנסתי לביתה רחב הידיים והמזמין. מדלת הזכוכית המובילה מהסלון לחצר נשקפת הדיונה הגדולה של אשדוד, בכל פינה פריטים מעוצבים מונחים בקפידה עם הרבה מחשבה והרבה שקט ושלווה מסביב. שום דבר לא מרמז על האובדן הקשה והטרגי, שצרויה חוותה. נהפוך הוא – יש כאן תחושה של אושר, כיף ושמחת חיים.

עשר שנים בדיוק עברו מאז השתנו חייה והקרקע נשמטה מתחת לרגליה, כשהיא איבדה את בעלה ואבי שלושת ילדיה, בלי שום התרעה מוקדמת. במקום להתחפר בעצב ובכאב, היא החליטה לבחור בחיים ובשמחה, להצעיד את ילדיה קדימה ולהתפתח באופן אישי.

צרויה, עובדת סוציאלית בהכשרתה, מנחת הורים ומגשרת, מספרת את סיפורה האישי ועם כל קליפה שהיא מקלפת וחושפת, אני משתהה לנוכח הכוחות האצורים בה. המשך הסיפור מוביל לסדנא חוויתית בהשתתפות הנוכחים – שמש בכיסים שמה. ולא רק שם יש לה. על השולחן פזורות שקיות עשויות רפייה וכרטיסיות המביעות תכונות ויכולות. תוך כדי שיחה, כל אחד בוחר לעצמו את הכרטיסים להם הוא זקוק להעצמה אישית. כן, לכל אחד מאיתנו יש את החוזקות האישיות שלו, שמאפשרות לו להעצים את עצמו ולחזק את היכולות שלו, שיובילו לשינוי שהוא רוצה בחיים. מה שבטוח – מפה יוצאים עם חיוך, אופטימיות ותקווה. 

  • פרטים נוספים והרשמה למפגש בטלפון 072-3305127 או במייל [email protected]

לאסוף חוזקות בכיסים | צילום: שיר בהר
מאובדן אישי ומשבר לצמיחה | צילום: שיר בהר

צבע ושמחת חיים: צילה מיכאלי 

מה עושים כאן? מפגש וסיפור על סטיילינג, טיולים ואוכל.

דפיקה בדלת. מבפנים נשמעת התרחשות ותוך כמה רגעים פותחת לנו את הדלת צילה, לבושה שמלה אדומה וכולה חיוך אחד ענק והמון התרגשות. היא שמחה להכניס אנשים אל ביתה, לתת להם להרגיש כמו בבית ולספר את הסיפור שלה. עליות ומורדות, חיים גיאורגיים על פי מוסכמות העדה, חזרה בתשובה וחזרה בשאלה הובילו אותה להחלטה ללכת בעקבות הלב והאהבה לאנשים ולבגדים – כך הפכה למעצבת אופנה למידות גדולות.

קשה לעצור את צילה מלספר את הסיפור שלה. כל-כך הרבה נתינה ואהבה יש לה והיא לא רוצה לפספס הזדמנות להגיע למוטו של חיה – תהני ממי שאת, את הרבה יותר. את הסלון שלה היא הפכה לחנות בגדים ססגונית וצבעונית, כשמסביב הרבה אופטימיות ושמחת חיים בדמות מראות ושלטים עם מילים מחזקות תלויים על הקירות.

אצל צילה סטיילינג, טיולים ואוכל נפגשים. אם תבחרו להתארח בביתה תוכלו להזמין גם ארוחות גיאורגיות או לחילופין להצטרף אליה לטיולי נשים לגאורגיה.

  • פרטים נוספים והרשמה למפגש בטלפון 072-3305987 או במייל [email protected]

מטיול בהודו לעיצוב אופנה | צילום: שיר בהר
מטיול בהודו לעיצוב אופנה | צילום: שיר בהר

נשימה זה כל הסיפור: עינת ברוך

מה עושים כאן? סדנת נשימה.

מאז שהיתה ילדה, החיים של עינת ברוך סובבים סביב נשימה. היא לא מצאה סיפוק בעיסוק שלה כמורה לחינוך גופני וכשגילתה את עולם היוגה נפתחו לה העיניים. אז הבינה עד כמה יש משמעות לתנועה ולנשימה נכונה, למדה מגוון שיטות יוגה והתמקדה בתחום הנשימה. במסע שלה היא הגיעה לעולם הריברסינג – טכניקת נשימה, שמסייעת לנקות את הגוף ממשקעי העבר ומשחררת חסימות. מבחינתה – זו הדרך אל האושר. 

ברוך מזמינה אתכם להגיע לביתה שנמצא ממש מול הים, להכנס לחדר הסטודיו הגדול ולצלול איתה אל רזי הנשימה, להתחבר אל הנשמה ואל הרגש ולגרש את כל הפחדים, הכעסים והחרדות.

  • פרטים נוספים והרשמה למפגש בטלפון 072-3305236 או במייל [email protected]

נשימה נכונה | צילום: שיר בהר
נשימה נכונה | צילום: שיר בהר

הפרשת חלה עם מיכל נהון

מה עושים כאן? טקס הפרשת חלה, מסרים ותיקשור.

מיכל נהון אוהבת לחבר נשים לבורא עולם. את הבייבי שלה – ערבי הפרשות חלה היא משלבת עם אבני קריסטל, תקשור מסרים וקלפי חותם מגן מהקבלה. היא אוהבת את כל העשייה סביב הפרשת החלה ולא מוותרת על אף שלב בכללי הטקס. מסתבר שלכל אות בצמד המילים “הפרשת חלה” יש משמעות, שמשתלבת בברכות שהיא מברכת את הנשים הלוקחות חלק בטקס. לא תצאו מכאן לפני שלמדתן לקלוע חלה ולהכין אחת מעשה ידיכן.

  • פרטים נוספים והרשמה למפגש בטלפון  072-3305821 או במייל [email protected]

לפי כל כללי הטקס | צילום: שיר בהר
לפי כל כללי הטקס | צילום: שיר בהר

רוצים להצטרף לאחת או יותר מהסדנאות? הקליקו לרשימת הסדנאות המלאה » שם תמצאו גם את פרטי ההתקשרות.

הכתבה בשיתוף תיירות אשדוד

עשינו לכם חשק להכיר את אשדוד? מצאנו עוד כתבות שיכולות לעניין אתכם: