מקפידים על הכללים: מכסים את האף ואת הפה

דבר ראשון ולפני הכל חשוב לשים מסיכות פנים גם בטבע! אלא אם אתם מבודדים מכולם, אי שם במעבה היער, בתא המשפחתי ביתי שלכם - כנראה אפשר גם בלי. אבל באתרי הקמפינג הצפופים, בתור בחנות הנוחות או בכל אינטרקציה אחרת שיש לכם עם שאר המטיילים – חשוב להקפיד לעטות מסיכה.

אם ממש נמאס לכם ללכת עם הלוק של מנתחים כל היום, אנחנו ממליצים לנסות להחליף אותו עם בנדנדה או באף איכותי. לא רק שהוא מספק הגנה הדומה לזו של מסיכה פשוטה, אלא יש לו תוספת של חומר מיוחד שדוחה יתושים וחרקים. ומי מאיתנו לא יודע כמה הם יכולים להוות מטרד בשטח.

לא יוצאים לשטח לפני שמזמינים מקום

טיול מוצלח בימי הקורונה מתחיל ונגמר בתכנון נכון. זכרו כי בפארקים הלאומיים, החופים ואתרי הקמפינג יש להזמין מקום מראש ולוודא כי מגיעים ויוצאים בזמן. המפתח לחופשה מוצלחת הוא להיות גמישים ולהכין אלטרנטיבות למקרה, שהתוכנית המקורית שלכם לא תצא לפועל מכל סיבה, כי אין יותר מבאס מלשבת באמצע הפקק ולחפש בגוגל "אטרקציות ליד".

ואם אתם שואלים אותנו, לא תמיד חייבים לבחור ביעד צפוני או דרומי רחוק, אפשר בתכנון וחשיבה יצירתית למצוא מקומות שווים בקרבת מקום מגוריכם.

ליהנות מהטבע | צילום: קל-גב

ליהנות מהטבע | צילום: קל-גב

מכינים מראש רשימת ציוד חובה

אחת הדרכים למניעת הדבקה בטיול תלויה בצמצום האינטרקציות שלנו עם אנשים אחרים, במיוחד במקומות צפופים והומי אדם. לשם כך תכננו וארגנו את כל הציוד הנחוץ מראש, כדי שלא תצטרכו לעשות עצירות מיותרות בחנויות נוחות וקיוסקים בהם סיכויי ההדבקה גבוהים יותר.

כדי שלא תמצאו את עצמכם מסתובבים בין אוהלים זרים בלילה בחיפוש אחר פותחן יין ששכחתם, מומלץ להצטייד בערכת כלים רב שימושית, שתסגור לכם פינה כמעט בכל מצב חירום בשטח.

מה עוד חשוב לוודא לקחת אתכם? מספיק מים לכל ימי השהייה וגם מספיק אוכל לכולם. אם אתם מאוהבי הבישול, קחו אתכם גזיה טובה שמתאימה גם לבישול או גריל גז נייד. לא אוהבים לבשל? תוכלו להסתפק בתזונה על בסיס פירות, ירקות, אגוזים, ממרחים ולחמים, שתחסוך לכם משמעותית בציוד הנלווה אותו תצטרכו להעמיס על הרכב וגם לפרוק, בתהליך ההכנה ובכמות האשפה שתייצרו. לא סגורים על רשימת החובה? המדריך הזה יעשה לכם סדר.

איך אתם אוהבים את הקפה שלכם? | צילום: קל-גב

איך אתם אוהבים את הקפה שלכם? | צילום: קל-גב

משאירים את הטבע נקי

לפני שאתם יוצאים מהבית ודאו שארזתם מספיק שקיות זבל והקפידו להשאיר את המקום נקי.

לרוב בבחירת מקום לקמפינג, אנחנו נתרחק באופן טבעי ממקומות מלוכלכים ומלאי זבל. עם זאת, אפשר גם לבחור להפשיל שרוולים, לעטות כפפות ומסיכה, ולהקדיש 5-10 דקות לאיסוף הזבל וניקוי הסביבה – כך תזכו גם במקום לינה נקי ומצוחצח וגם תצמצמו את כמות הזבל בטבע.

הכי כיף לטייל בטבע כשהוא נקי | צילום: קל-גב

הכי כיף לטייל בטבע כשהוא נקי | צילום: קל-גב

מקפידים על כלי אוכל ושתייה נפרדים

אמנם הסיכון להדבקה מאוכל ומכלים הוא נמוך יחסית, לפי ארגון הבריאות העולמי, אך עדיין, שווה להקפיד על שימוש בכלים רב פעמיים, שגם יגנו עליכם מכל זיהום חיצוני וגם יצמצמו את כמות הזבל והפלסטיק שתשאירו אחריכם. כמובן שלא כדאי לחלוק את הסכו"ם או את בקבוקי השתייה עם אנשים מחוץ לקפסולה שלכם.

היגיינה, היגיינה, היגיינה

מעבר לאביזרים הנחוצים לכל אחד, אל תשכחו לקחת אתכם אלכוג'ל ולהקפיד על חיטוי הידיים גם בשטח. אם אתם אלרגיים למרכיב האלכוהול שבאלכוג'ל, דפי סבון יחד עם מים יעשו את העבודה.

המנעו ככל הניתן משימוש בשירותים סגורים ולא מאווררים. 

מתנתקים מעדכונים

ועוד המלצה לסיום: זה הזמן להתנתק מהטלפונים והעדכונים היומיים, שמעלים את מפלס החרדה ולהתרכז בפעילויות משפחתיות בטבע כמו הדלקת מדורה ביחד – רק במקומות מותרים!, ליקוט פטריות -בזהירות!, הכרת הצמחייה ובעלי החיים המקומיים. 

הקפדה על ההמלצות שלנו ועל ההנחיות המתעדכנות של משרד הבריאות תעניק לכם חופשה נהדרת גם בזמנים הלא פשוטים הללו.

לתחילת הכתבה


מחפשים עוד רעיונות לבילוי בפסח? מצאנו עוד כתבות שיכולות לעניין אתכם: