על פי הדיווחים האחרונים, החל מחודש פברואר 2021 יושק פיילוט חדש הנקרא ''דרכון ירוק'', שיוענק לאנשים שיתחסנו נגד נגיף הקורונה ולמחלימים מהמחלה, אשר נמצא בדמם נוגדנים לנגיף.

האם מדובר בסוף עידן הקורונה? לא כדאי להרחיק לכת, אבל כן אפשר להתחיל לחשוב על הטיול הבא שלכם. מה הוא בדיוק אותו דרכון ירוק? מי יהיה זכאי לו? ומתי נוכל כבר לטוס? באנו לעשות לכם קצת סדר בדברים. שימו לב, המידע בכתבה יתעדכן ככל שמשרד הבריאות יפרסם מידע על אודות המתווה המסתמן.

מהו הדרכון הירוק?

על פי הערכות, מדובר למעשה באפליקציה שבשלב הראשון תאפשר הנפקת אישור כניסה ל״איים ירוקים״ (אילת וים המלח) לאלו שקיבלו תוצאה שלילית לנגיף. תוקף הדרכון יהיה ל-72 שעות מקבלת התוצאה. 

לאחר מכן, מעריכים כי באותה אפליקציה יוכלו להירשם אנשים שהתחסנו נגד הנגיף או אנשים שהחלימו מהמחלה  ולקבל מגוון הקלות והטבות. הבחירה באפליקציה ייעודית הינה לשם פיקוח הרשויות ומניעת זיופים.

הטיילת באילת. צילום: Depositphotos/M.Karabella

מי זכאי לדרכון ירוק

  1. אדם אשר עבר בדיקה סרולוגית ונמצאו בדמו נוגדנים לנגיף הקורונה.
  2. אנשים אשר חוסנו בשתי מנות החיסון נגד הנגיף ועבר שבוע (או שבועיים, עוד לא נקבע סופית) מתאריך קבלת המנה השנייה.
  3. אנשים שקיבלו תשובה שלילית לקורונה יקבלו אישור מעבר לאיים ירוקים, התקף למשך שלושה ימים.

אילו הקלות יקבלו מחזיקי הדרכון הירוק?

נכון לדיווחים העדכניים להיום, נראה כי הדרכון הירוק יאפשר חזרה מארץ זרה ללא צורך בבידוד, גם אם מדובר במדינה אדומה, פטור מבידוד במקרה של חשיפה לחולה מאומת, כניסה חופשית ל''איים ירוקים'' ובעתיד אף אפשרות להשתתף באירועי תרבות ובידור ועוד. 

מה התוקף של הדרכון הירוק?

מעריכים כי תוקף הדרכון הירוק יהיה כ-6 חודשים מרגע הנפקתו.

כתבות נוספות שיעניינו אותך: