איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

הקרבות על לטרון במלחמת העצמאות

ב25 במאי 1948 יצא גדוד 32 של חטיבת אלכסנדרוני לכבוש את מבצר לטרון ללא הצלחה אנו נצא לכבוש את המבצר.טיול .בואו לבקר באנדרטת חללי חטיבת אלכסנדרוני שנמצאת בקצה הדרומי של מחנה מעצר לטרון.משם ניסע למבצר הפרשים בלטרון. מעל מנזר השתקנים. ונמשיך לפארק איילון קנדה למוצבי הי"ד והי"ג וליד שולחנות הפקניג ומול נוף נפלא של עמק איילון נסיים ונסכם את הסיור

רשימת הטיולים

  • 16/04/2021 (יום שישי) בשעה 08:45
  • 15/05/2021 (יום שבת) בשעה 08:45
  • 25/05/2021 (יום שלישי) בשעה 08:30

מחירים

60 שח

איפה נפגשים

נפגשים בשעה תשע באנדרטת גדוד 32 של אלכסנדרוני בדרך לנווה שלום הרצל חובב מדריך הטיול 0523106930

על הטיול

:  נבקר באנדרטת לחללי חטיבת אלכסנדרוני שהשתתפו בקרב בן נון א לכיבוש מבצר לטרון. בקרב השתתפה אישיות בכירה שאמרה זה המאמץ הכי גדול שעשיתי בחיי מי זאת האישיות  ולמה נאמר המשפט בואו לשמוע. ולראות את מה רצו לכבוש הלוחמים של גדוד 32 של חטיבת אלכסנדרוני ואיזה עוד לוחמים הצטרפו אליהם.נשמע סיפור גבורה של לוחם ניצול שואה שנפל בקרב.במקום עוד אנדרטה ללוחמי האצל מדוע היא כאן בואו לשמוע.

משם ניסע על כביש 3 כביש הביטון היחידי בארץ ונעלה למבצר הפרשים מי היו הפרשים האלו ומה קרה כאן במלחמת העצמאות. נספר במקום ונתצפת על עמק איילון ההיסטורי שבו יהושוע בן נון אמר “שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון”.כמו כן ניראה את משטרת לטרון המנדוטרית.מי בנה אותה נספר במקום. נרד בשקט על מנת לא להפריע לתפילת הנזירים במנזר השתקנים.ונגלוש לפארק איילון קנדה לשחזור מבצע יורם שבו נכבש מוצב הי”ד ונניטש מדוע ומה קרה בדיוק שם .נתצפת גם על מוצב הי”ג ונסיים ונסכם את הסיור ליד שולחנות הפקניק במתחם הפארק.הסיור רכוב ומתאים לכול סוגי הרכב.

בהדרכת

הרצל חובב

אני הרצל חובב מורה דרך מוסמך. אוהב לטייל במקומות בהם התרחשו המאורעות ההיסטורים.אני חבר קיבוץ נחשון בעמק איילון מרבה לטייל באזור ומכיר את כול השטע על בוריו. כמו כן ארגנתי צעדות ומירוצים בקנה מידה ארצי.במשך 20 שנה הובלתי ונהלתי את מחלקת הספורט במטה יהודה וכעת אני מוביל מטיילים לאזורים אוטנטים ומרגשים.טיולים מהנים ומחכימים.טיולים בטבע בשפלה והרי יהודה עם שלל פריחות.

מדברים על הקרבות על לטרון במלחמת העצמאות

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על הקרבות על לטרון במלחמת העצמאות?