71 שנה למבצע בן נון א ומבצע יורם

ב25 במאי 1948 יצא גדוד 32 של חטיבת אלכסנדרוני לכבוש את מבצר לטרון בדיוק 71 שנים אחרי זה נצא אנו לכבוש את המבצר.טיול free tour בואו לבקר באנדרטת חללי חטיבת אלכסנדרוני שנמצאת בקצה הדרומי של מחנה מעצר לטרון.משם ניסע למבצר הפרשים בלטרון. מעל מנזר השתקנים. ונמשיך לפארק איילון קנדה למוצבי הי"ד והי"ג וליד שולחנות הפקניג ומול נוף נפלא של עמק איילון נסיים ונסכם את הסיור

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour :  נבקר באנדרטת לחללי חטיבת אלכסנדרוני שהשתתפו בקרב בן נון א לכיבוש מבצר לטרון. בקרב השתתפה אישיות בכירה שאמרה זה המאמץ הכי גדול שעשיתי בחיי מי זאת האישיות  ולמה נאמר המשפט בואו לשמוע. ולראות את מה רצו לכבוש הלוחמים של גדוד 32 של חטיבת אלכסנדרוני ואיזה עוד לוחמים הצטרפו אליהם.נשמע סיפור גבורה של לוחם ניצול שואה שנפל בקרב.במקום עוד אנדרטה ללוחמי האצל מדוע היא כאן בואו לשמוע.

משם ניסע על כביש 3 כביש הביטון היחידי בארץ ונעלה למבצר הפרשים מי היו הפרשים האלו ומה קרה כאן במלחמת העצמאות. נספר במקום ונתצפת על עמק איילון ההיסטורי שבו יהושוע בן נון אמר “שמש בגבעון דום וירח בעמק איילון”.כמו כן ניראה את משטרת לטרון המנדוטרית.מי בנה אותה נספר במקום. נרד בשקט על מנת לא להפריע לתפילת הנזירים במנזר השתקנים.ונגלוש לפארק איילון קנדה לשחזור מבצע יורם שבו נכבש מוצב הי”ד ונניטש מדוע ומה קרה בדיוק שם .נתצפת גם על מוצב הי”ג ונסיים ונסכם את הסיור ליד שולחנות הפקניק במתחם הפארק.הסיור רכוב ומתאים לכול סוגי הרכב.

בהדרכת

הרצל חובב

אני הרצל חובב מורה דרך מוסמך. אוהב לטייל במקומות בהם התרחשו המאורעות ההיסטורים.אני חבר קיבוץ נחשון בעמק איילון מרבה לטייל באזור ומכיר את כול השטע על בוריו. כמו כן ארגנתי צעדות ומירוצים בקנה מידה ארצי.במשך 20 שנה הובלתי ונהלתי את מחלקת הספורט במטה יהודה וכעת אני מוביל מטיילים לאזורים אוטנטים ומרגשים.

חוות דעת על 71 שנה למבצע בן נון א ומבצע יורם

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...