כל המידע על ואדי פוכין

ואדי פוכין הוא עולם הולך ונעלם. ואדי למרגלות הישוב בית"ר עילית והכפר פוכין. הכפר פוכין הוא כפר שנחשב יחסית ידידותי לישראל מאחר ותושביו המקורים הוחזרו לכאן על ידי משה דיין. כמו כן, מתקיים שיתוף פעולה בין חלק מתושבי הכפר לתושבי צור הדסה בכדי למנוע את הקמת גדר ההפרדה כאן באזור ובכך להרוס את אוצרות הטבע המתקיימים פה. מגיעים עם הרכב דרך כביש צדדי עוקף ביתר עד למחצבה שגם היא פוגעת בנוף. מחנים בסמוך למחצבה ומתחילים לרדת עם השביל. במהרה תגיעו אל הואדי בשונה מנחל המעיינות הסמוך יחסית. פה החקלאות פחות הררית. השטח של הואדי רחב יותר. לכל חקאלי בריכה משלו המספקת לו מים להשקייה. מקור המים מהמעיינות.

גדלים כאן שלל ירקות באופן מסרותי: כרובים, גמבות, קישואים, דלעות ועוד. תוכלו להנות גם מפירות בשלים של תאנים וסברס. הבריכות רובן אינן נקיות כי אין בהן פילטרים וזמן רב לא ירד גשם באזור. לכן תראו סחופת לכלוך צפה במים. אבל ישנה לפחות בריכה אחת בה יש פילטר והמים שם נקיים.

  • שימו לב: השחייה בבריכות אסורה!

הטיול עצמו הוא טיול נינוח, קל ביותר. בערך שעתיים, אפילו פחות בלי עצירות והסברים. אנחנו יצאנו לטיול עם הדרכה של בית ספר שדה עציון. צריך לברר האם ניתן לטייל פה לבד, ייתכן בהחלט שמותר. מדובר פה על שטח סי בשליטה ישראלית. ייתכן וצריך תיאום מראש עם הצבא. המדריך שלנו למשל הגיע ללא נשק וכמו שצינתי המסלול נמצא ממש בסמוך לביתר עילית. בדרך פגשנו כמה תושבים מקומיים כפריים והם כולם היו ידודותיים מאוד.

הייחוד של המקום - החקלאות והבריכות. הבונוס - צמחייה ים תיכונית.

שימו לב כי מבחינה ביטחונית, המקום נמצא מעבר לקו הירוק.