איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

הגלריה הירוקה - פארק דינה: גן פסלים בטבע

הגלריה הירוקה (פארק דינה) היא יוזמה של קבוצת אנשים אכפתיים, מוכשרים ויצירתיים. על שטח ענק של כמה דונמים, פוזרו יצירות ופסלי אדמה מעוררי השראה ודמיון, של אמנים ויוצרים מהארץ ומחו"ל. הגלריה כוללת גם גן נטוע בעצי פרי ההופכים את המקום לפינת חמד אמיתית. הכניסה חופשית ואף מומלץ להצטייד בבגד ים, שכן הים במרחק נגיעה
| 05/07/2020

הנוסעים על כביש החוף (כביש 2) בסמוך למחלף המוליך לאיזור שפיים וגעש, יכולים להבחין ממערב להם בקבוצת פסלים גדולים, אשר עשויים מחול, אדמה, עצים, ולא בהכרח מאבן. אלו שיחליטו (וכדאי שכולם יעשו זאת) לבדוק במה מדובר, ישמחו לגלות שהם נחשפו למקום קסום. במשך 30 שנה טיפחה משפחת מנהיים מהיישוב ארסוף קדם, משק חקלאי, והפכה אותו לפארק מלא באוסף של עצי פרי ונוי. מעל ל-100 סוגים הנמצאים כולם בסביבה מטופחת ונוף פתוח. מטרתה של הגלריה, המורכבת מגן נטוע ומגרליה פתוחה (להלן), ליצור חיבור מיוחד בין טבע, אומנות ואדם. הפארק הוקם לזכרה של דינה מנהיים ז"ל (1951-2006). מכאן גם שמו הנוסף של המקום, פארק דינה.

הגלריה הפתוחה

גלריה זאת נוסדה על-ידי קבוצת Green Gallery. הגלריה כולה נמצאת בנוף הפתוח שבין כביש החוף והים ומוצגים בה פסלי אבן ואדמה בשילוב חומרים ממוחזרים. הקבוצה שהקימה את הגלריה, דואגת לתחזק ולחדש אותה, ויותר מכל, לתת במה לעבודות של אמנים נוספים. הקו המנחה הוא "ההרמוניה של הטבע" הבא לידי ביטוי באומנות. הגלריה פתוחה לקהל בכל זמן והכניסה אליה חופשית. מדי פעם מתקיימות תערוכות עליהם עומלים האמנים ומציגים אותם לציבור. לטעימה וירטואלית מהתערכות שהתקיימו עד כה במקום ליחצו כאן. ראוי לציין שיוזמי הפרוייקט הנפלא הזה מאפשרים לכם ליצור להציג גם כן. 

 מידע שימושי

  • למעוניינים בסיור מודרך באוסף הבוטני ובגלריה הירוקה: דני מנהיים. טלפון: 052-3525366

  • למידע נוסף בדבר תנאי הגשה לפרוייקט ליחצו כאן.

  • דואר אלקטרוני ליצירת קשר: greengallerymail@gmail.com

על ארסוף קדם

לא סתם צורפה המילה "קדם" ליישוב ארסוף אותו ציינו לעיל. השם 'ארסוף קדם' מתכוון ליישוב הותיק (1935), אשר היה פעם חלק ממושב רשפון (עד לסלילית כביש החוף). היום נמצא היישוב ארסוף קדם ממול מושב רשפון וממערב לכביש החוף. שמו של היישוב הוא מעצם קרבתו לגן הלאומי אפולוניה, אשר נקרא גם בשם "תל-ארשף" (מאוחר יותר, בתקופה המוסלמית שונה השם לארסוף). ארסוף קדם הינו יישוב לא מוכרז. ממערב לו שוכן היישוב החדש ארסוף, השייך למועצה האיזורית חוף השרון ונחשב לאחד המקומות היקרים ביותר להתיישבות.

הוראות הגעה

נמצאת בסמוך לפארק שפיים וליישוב ארסוף קדם. מכביש החוף יש לצאת במחלף לכיוון שפיים / געש ולנסוע עם השילוט לכיוון פארק המים שפיים. קצת לפני השומר תראו שלט שמאלה המכווין לארסוף קדם או הגלריה הירוקה. נכנסים לכביש עפר טוב המוביל ישירות לאתר.

חוות דעת על הגלריה הירוקה - פארק דינה: גן פסלים בטבע

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג