כל המידע על הגלריה הירוקה - פארק דינה: גן פסלים בטבע

הנוסעים על כביש החוף (כביש 2) בסמוך למחלף המוליך לאיזור שפיים וגעש, יכולים להבחין ממערב להם בקבוצת פסלים גדולים, אשר עשויים מחול, אדמה, עצים, ולא בהכרח מאבן. אלו שיחליטו (וכדאי שכולם יעשו זאת) לבדוק במה מדובר, ישמחו לגלות שהם נחשפו למקום קסום. במשך 30 שנה טיפחה משפחת מנהיים מהיישוב ארסוף קדם, משק חקלאי, והפכה אותו לפארק מלא באוסף של עצי פרי ונוי. מעל ל-100 סוגים הנמצאים כולם בסביבה מטופחת ונוף פתוח. מטרתה של הגלריה, המורכבת מגן נטוע ומגרליה פתוחה (להלן), ליצור חיבור מיוחד בין טבע, אומנות ואדם. הפארק הוקם לזכרה של דינה מנהיים ז"ל (1951-2006). מכאן גם שמו הנוסף של המקום, פארק דינה.

הגלריה הפתוחה

גלריה זאת נוסדה על-ידי קבוצת Green Gallery. הגלריה כולה נמצאת בנוף הפתוח שבין כביש החוף והים ומוצגים בה פסלי אבן ואדמה בשילוב חומרים ממוחזרים. הקבוצה שהקימה את הגלריה, דואגת לתחזק ולחדש אותה, ויותר מכל, לתת במה לעבודות של אמנים נוספים. הקו המנחה הוא "ההרמוניה של הטבע" הבא לידי ביטוי באומנות. הגלריה פתוחה לקהל בכל זמן והכניסה אליה חופשית. מדי פעם מתקיימות תערוכות עליהם עומלים האמנים ומציגים אותם לציבור. לטעימה וירטואלית מהתערכות שהתקיימו עד כה במקום ליחצו כאן. ראוי לציין שיוזמי הפרוייקט הנפלא הזה מאפשרים לכם ליצור להציג גם כן. 

 מידע שימושי

  • למעוניינים בסיור מודרך באוסף הבוטני ובגלריה הירוקה: דני מנהיים. טלפון: 052-3525366

  • למידע נוסף בדבר תנאי הגשה לפרוייקט ליחצו כאן.

  • דואר אלקטרוני ליצירת קשר: [email protected]

על ארסוף קדם

לא סתם צורפה המילה "קדם" ליישוב ארסוף אותו ציינו לעיל. השם 'ארסוף קדם' מתכוון ליישוב הותיק (1935), אשר היה פעם חלק ממושב רשפון (עד לסלילית כביש החוף). היום נמצא היישוב ארסוף קדם ממול מושב רשפון וממערב לכביש החוף. שמו של היישוב הוא מעצם קרבתו לגן הלאומי אפולוניה, אשר נקרא גם בשם "תל-ארשף" (מאוחר יותר, בתקופה המוסלמית שונה השם לארסוף). ארסוף קדם הינו יישוב לא מוכרז. ממערב לו שוכן היישוב החדש ארסוף, השייך למועצה האיזורית חוף השרון ונחשב לאחד המקומות היקרים ביותר להתיישבות.