איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

סינגל יער בארי: מסלולי אופניים לכל המשפחה

| 20/10/2020

שלושה מסלולי אופניים כבשה וסימנה הקק"ל ביער בארי. שלושת המסלולים נושקים זה לזה בצורת פרח, כך שתוכלו לעבור ביניהם לפי הצורך

(המסלולים שמופיעים כאן הם בגדר המלצה בלבד. הרכיבה, הטיול והבילוי באזור הם על אחריות המטייל בלבד)

המסלול הכתום

מסלול משפחתי אתגרי שמתאים לרוכבים מיומנים. אורכו כ-7 ק"מ (רכיבה של שעה-שעה וחצי)

המסלול לוקח את המטיילים ליד מחסני התחמושת הבריטיים ואחר כך לחורשת קק"ל דרומית לקיבוץ בארי. בתקופת הפריחה החורשה מלאה במרבדי כלניות שם הרוכבים נכנסים למסלול סינגל אתגרי בתוך החורשה של כ-3 ק"מ.

תחילת המסלול במגמת ירידה לכיוון נחל גרר לאחר מכן הסינגל מתפתל ומתחיל לעלות חזרה אל כביש בטחון לכיוון לה מדווש או אפשרות להמשיך ולהתחבר למסלול הכחול לכיוון מחסני התחמושת ומפעל הגופרית. המסלול מסומן ע"י קק"ל הוא מעגלי ותחילתו וסופו בחנות האופניים.

המסלול הכחול

מסלול מעגלי שתחילתו וסופו בחנות לה מדווש. אורכו כ-10 ק"מ (רכיבה של שעה וחצי-שעתיים)

הדרך עוברת בין מחסני התחמושת הישנים של חיל האוויר הבריטי על כבישי הבטון הבריטיים הישנים בין שדות ונופים פתוחים. בהמשך נכנסים לחורשה שבחורף מלאה במרבדי כלניות עד למפעל הגופרית הישן, מקום נחמד להפסקה קלה. משם אפשר לבחור או לחזור דרך מכרות הגופרית ונקודת תצפית ללה-מדווש. או להאריך את המסלול ולהמשיך במסלול הירוק לכיוון נאחביר וחניון קק"ל.

המסלול הירוק

מסלול מעגלי שתחילתו וסופו בחנות לה מדוושאורכו כ-8 ק"מ (רכיבה של שעה-שעתיים)

תחילת המסלול רכיבה באזורים פתוחים עם נקודת תצפית על כל האזור עובר דרך מחסני התחמושת הבריטיים, מכרות ומפעל הגופרית וממשיך על כביש הבטון הישן. משם מתחילים לחזור"בסינגל" משפחתי שעובר בחורשת קק"ל (בתקופת הפריחה מלא במרבדי כלניות) דרך נאחביר-קיבוץ בארי הישן, ממשיכים בסינגל ומגיעם לחניון קק"ל שבו יש ברזי מים, שולחנות, שרותים ומשחקים לילדים. בחניון יש גם למעוניינים אפשרות לעשות מנגל. משם ממשיכים בסינגל המשפחתי חזרה לחנות האופניים.

בחניון קרן הקיימת ליד נאחביר יש משחקים לילדים, שירותים, מים ואפשרות לעשות על האש. החניון ממקומם כ-2.5 ק"מ מקיבוץ בארי וכביש אספלט מוביל אליו.

הוראות הגעה

המסלולים מתחלים בחנות האופניים אשר בסמוך לקיבוץ בארי.

מדברים על סינגל יער בארי: מסלולי אופניים לכל המשפחה

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה