פארק הגליל בכרמיאל

| 01/01/2012

פארק הגליל ששטחו כ- 80 דונם הינו אתר מרכזי לטיול ופנאי בכרמיאל.

הפארק הוקם במחצבה ישנה בה נחצב שיש איכותי במשך שנים רבות.
משאביו הטבעיים של הפארק הינם הנוף הפנימי של מחצבות השיש, הכולל קירות אבן גבוהים ומפלסי חציבה שונים, הנותנים תחושה של שהייה בתוך נוף שקט המנותק מן העולם.
צמחיית הפארק מתבססת על עצים ושיחים שמרביתם אופייניים לגליל ובניהם עצי פרי (זית, שקד, תות) צמחי תבלין וריח ועוד.
בין שבילי הפארק ממוקמים פסלים, פרי יצירתם של אומנים המשתתפים מידי שנה במיזם פיסול ייחודי.

חלקי הפארק

  1. שער ראשי – פארק הגליל –הוקם ע"י עיריית כרמיאל בסיוע הקרן לשיקום מחצבות, משרד השיכון וקק"ל ,בעקבות חזונו של ראש העיר עדי אלדר לשנות את ייעוד המקום משכונת מגורים לפארק בלב העיר, ונפתח לקהל הרחב בשנת 2003. בעבר שימש המקום כאתר לחציבת שיש וסימני החציבה ניכרים היטב בסלעיםבאתריו השונים של הפארק. אל הצמחיה הטבעית נוספו כ- 30,000 צמחים וכ-3000 עצים על בסיס הצומח הארץ ישראלי, ליד העצים מצוין שמם והסבר קצר עליהם.
  2. המחצבה הקטנה – ממוקמת מימין לכניסה הראשית ובה קיימים מתקני משחק לילדים.
  3. מצפה ארבעת הרוחות – המצפה ממוקם על תל מלאכותי שנוצר מערימות האדמה והעפר שנאספו באתר הפארק בעת העבודות עליו.מהמצפה ניתן לראות את כל אזור בקעת בית הכרם, את פסגות ההרים הסובבים את כרמיאל ואת שכונותיה של העיר.
  4. תאטרון – באחת המחצבות הוקם תאטרון הבנוי מסלעים שנמצאו בשטח הפארק, הוא מכיל כ- 800 מקומות ישיבה, במה המשמשת לארועים עירוניים ופרטיים שונים.
  5. הגשר התלוי – בחלקו הדרומי של הפארק, עובר מעל חפיר המוביל למחצבה הדרומית, הגשר מואר בערב בתאורה כחולה, המאירה את הלילה באור נהוגות. מעל הגשר ניתן לראות חלקים שונים בפארק ובעיר.
  6. "המפלים"– במחצבה הגדולה מחכה הפתעה למבקרים, מרום המחצבה, זורמים אל בריכה עם צמחי מים מקסימים, זורמים שלושה מפלי מים שקול נפילתם אל הבריכה משרה על המבקרים אווירת שלווה ורוגע. בתוך הבריכה משייטים להם עשרות דגי זהב.
  7. מחצבת הורדים – בתוך מחצבה בדרום המתחם גן ורדים ופסלים. 
  8. חורשת הנופלים – בצמוד לפארק, משמאל לכניסה הראשית, נמצאת חורשת הנופלים. לכל אחד מהחללים של כרמיאל יש עץ וליד העץ לוח עם שמו ותאריכי הולדתו ונפילתו, חורשה זו היא אחת מדרכי העיר להוקיר את קורבנם של חללי צה"ל.

הוראות הגעה

מכביש 85 נכנסים לכרמיאל דרך הכניסה המערבית, פונים מיד ימינה ונוסעים ישר עד לעירייה. הפארק ממוקם 100 מטר מערבית לעירייה ברחוב גת 1 פינת רחוב אשכולות.

נתקעתם עם הרכב בדרך לפארק הגליל בכרמיאל?

בדיוק בשביל זה יש את אפליקציית צ'ק אפ, שתוציא אתכם מהצרה! ועכשיו חודש ראשון במתנה לגולשי טיולי, בהקלדת קוד קופון 300119. להורדת האפליקציה לחצו כאן >>

מודעה

חוות דעת על פארק הגליל בכרמיאל

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...