כל המידע על הירדן ההיסטורי

עדכון 14.9.21: משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בדיגומים שבוצעו ב-13.9.21 במספר נחלים בצפון, לבחינת מצב הזיהום בנחלים. בירדן התוצאות חורגות מהמלצות משרד הבריאות (400 קולי צואתי) ומעידות על הימצאות זיהום במים. הכניסה לירדן מגשר יוסף עד גשר אריק עלולה להיות מסוכנת באופן זמני.

נקודה שווה לקפה בשטח

ליד קיבוץ נאות מרדכי. פינה קסומה בירדן הנסתר, חלק זה של הירדן זורם לו בשקט עם מים נקיים, בעוד המים הרבים של הירדן מובלים בשתי תעלות משני צידי החולה. וכך הערוץ ההיסטורי של הירדן הפך לפינת חמד לכל מי, שמחפש שקט, שלווה ומים רגועים. מסביב שדות עמק החולה, עצי אקליפטוס ענקיים ופינות זולה, שסדרו לעצמם בני קיבוץ נאות מרדכי, שמזמינות לפתוח פק”ל קפה, להרתיח מים וליהנות מהשקט שבטבע. ניתן לשלב עצירה במקום, כחלק מטיול ג'יפים מלא באזור. למסלול המלא » 

הכניסה מצומת גומא, מזרחה בכביש 977. לפני הקיבוץ, מימין כניסה לשביל ליד שלט 'דובילנד'. השביל נמתח לאורך הנהר עד לאגמון החולה. תחפשו לכם את הזולה הרצויה.

  • מתי לבוא: לקראת קצה היום. 
  • גובה: 11 מ'

אסורה הכנסת כלים חד-פעמיים ורמקולים לנחלי הגליל העליון

המשרד להגנת הסביבה והמועצה האיזורית גליל עליון אישרו בתחילת נובמבר 2020 חוק עזר עירוני חדש, האוסר על הכנסת כלים חד-פעמיים לגנים ציבוריים, חורשות ונחלים בשטחי הגליל העליון – ביניהם הירדן, החצבני והבניאס. החוק מתייחס לכלים המיועדים לאכילה ולשתייה, שאינם מיועדים לשימוש חוזר וגם לבקבוקי זכוכית.

החוק יכנס לתוקפו עם פרסומו על גבי שלטים ומודעות במקומות הרלוונטיים, בהתאם לשיקול דעתו של ראש המועצה. כלומר – יתכנו אזורים בהם לא יחול האיסור על שימוש בכלים חד – פעמיים.

בנוסף, המטיילים לא יוכלו להציב בתוך הנחלים כיסאות, שולחנות וכל ציוד אחר וגם תאסר הפעלת רמקולים וגנרטורים בשטחי הנחלים והגנים הציבוריים.

שומרים על הסביבה

חשבתם פעם איך הטיול שלכם משפיע על הסביבה? לבילויים שלנו בטבע שלנו יש השפעה עצומה ובהרבה מקרים, שלילית מאוד על הסביבה. אנחנו יכולים בקלות רבה לשמור על הטבע שלנו ולהפוך את חוויית הטיול לנעימה יותר וכמובן לתרום את חלקינו לעולם ירוק יותר. הצטיידות מראש במוצרים ירוקים תהיה התחלה טובה.

ברשת למטייל תמצאו ציוד “ירוק” נהדר, העומד במבחן הזמן. למשל, כוס גדולה, לא שבירה, לערכת קפה. הכוס עשויה פלדת אל חלד, קלה לניקוי ואינה סופחת ריחות או טעם. במקום לזהם את מקורות המים, תוכלו לשטוף את הכוס ושאר הכלים הרב פעמיים בדפי סבון אקולוגיים