החברה להגנת הטבע מציעה סיורים מודרכים חינמיים לכלל הציבור במגוון אזורים ירוקים, על פי מפת ההתגוננות של פיקוד העורף. בין הטיולים של החברה אפשר למצוא סיורי צפרות מרתקים בירושלים ובאילת, טיולים שעוקבים אחרי תחילת פריחת החורף ברמת הנדיב, סיור סתווי בפארק עמק הצבאים, סיור חולות צבעוניים במכתש רמון ועוד. כל הטיולים הינם ללא עלות לכו-לם!

הנה כמה מסיורי הטבע הסתויים של החברה להגנת הטבע:

טיול משפחתי לירדן הדרומי

מסלול מעגלי קליל וקסום לאורך נהר הירדן המרהיב, באזור סכר אלומות ששופץ לאחרונה. הטיול מתחיל בשביל ישראל ועובר לאורך הנחל, אותו תחצו מספר פעמים באמצעות גשרים מונגשים. בדרך תמצאו פינות חמד מקסימום לשכשך בהן את הרגליים, צמחייה ירוקה שופעת ובעלי חיים כמו צבים, ברווזים, ציפורי שיר ועוד. המסלול מתאים למשפחות ומונגש לעגלות.

הירדן הדרומי. צילום: אוהד פרלהירדן הדרומי. צילום: אוהד פרל

להרשמה »

טיול פריחה למשפחות ברמת הנדיב

טיול נעים ופסטורלי בשבילים היפים של רמת הנדיב, במסלול מעגלי וקל המתאים למשפחות. המסלול עובר בין נופים, עצים ופריחה, ובמהלכו תוכלו להתפעל מתחילתה של פריחת הסתיו המרהיבה ומתצפית עוצרת נשימה של חוף הכרמל.

תצפית רמת הנדיב. צילום: שחר רטר, באדיבות החברה להגנת הטבעתצפית רמת הנדיב. צילום: שחר רטר, באדיבות החברה להגנת הטבע

להרשמה »

טיול ירוק בגבעות בית קשת

סיור מעגלי קליל לכל המשפחה, בגבעות בית קשת הירוקות. לאורך המסלול תצעדו בין אלוני התבור, תצפו בנביטה ותחילתה של פריחת הסתיו, תגלו גת עתיקה ומרהיבה ותסיימו בתצפית מרשימה המשקיפה על הר תבור.

גבעת בית קשת. צילום: באדיבות החברה להגנת הטבעגבעת בית קשת. צילום: באדיבות החברה להגנת הטבע

להרשמה »

טיול חינוכי בפארק הצפרות החדש במעגן מיכאל

אלו ציפורים נודדות עכשיו מעל שמי ישראל? איך הן יודעות לנווט את הדרך מאפריקה לאירופה? איך נראה הנרקיס הסתווי בתחילת פריחתו? כל התשובות לשאלות אלו ועוד, מחכות לכם בטיול חווייתי ולימודי, המתחיל בבית ספר שדה חוף הכרמל ובתצפית היסטורית על הסביבה, עובר בבריכות הדגים של מעגן מיכאל ומסתיים בהצצה לפארק הצפרות החדש שנבנה בימים אלו במעגן מיכאל.

שקנאים בפעולה. צילום: יואב פרלמןשקנאים בפעולה. צילום: יואב פרלמן, באדיבות החברה להגנת הטבע

להרשמה »

טיול פריחת הסתיו באלוני יצחק

מקבלים את בואו הסתיו בשמורת אלוני יצחק בסיור שכל כולו פעילות מהנה לילדים. למי שלא מכיר, השמורה היא שריד קדום של יער עצום עתיק, שכיסה בעבר את כל אזור השרון! בשמורה יש אלונים עתיקים וגבוהים, מגוון בעלי חיים ובתקופה זו של השנה, פריחת סתיו מלבבת שמחממת את הלב. בסיור תזכו לשמוע את סיפורו הייחודי של המקום ואף להתנסות בפעילויות יצירה מהטבע ומיומנויות האדם הקדמון.

אבא ובן מטיילים בשמורת אלוני יצחק. צילום: אסנת אל עז, באדיבות החברה להגנת הטבעאבא ובן מטיילים בשמורת אלוני יצחק. צילום: אסנת אל עז, באדיבות החברה להגנת הטבע

להרשמה »

סיור מרתק ב"כרית" ים סוף באילת

קו המים הסלעי של רצועת החוף באילת טומן בחובו אוצרות נסתרים, סיפורים מרתקים ויצורים חיים שמסתגלים למצבי קיצון. בואו ללמוד על הטבע ההיסטורי והמרתק של מפרץ אילת וים סוף, דווקא בפינה הכי תוססת בעיר – מרכז התיירות, בסמוך לקניון מול הים!

ים סוף באילת. צילום: באדיבות החברה להגנת הטבעים סוף באילת. צילום: באדיבות החברה להגנת הטבע

להרשמה »

ביקור בנווה המדבר הקסום של עין בוקק

טיול מרתק באתר הטבע הקסום ביותר בארץ, ים המלח. מחכה לכם מסלול רטוב ומהנה, שעובר בין המעיינות והנחלים של ארץ ים המלח, עד שתגיעו לבריכות הטבעיות של עין בוקק ותוכלו להתרענן ולספוג את השקט והשלווה של המקום הנמוך בעולם.

תצפית לים המלח. צילום: בר ארציתצפית לים המלח. צילום: בר ארצי

להרשמה »

טיול פריחה צהוב בירוחם

בואו לצפות בשיא פריחת החלמוניות הצהובות בשמורת ירוחם. במסלול תצעדו לעבר חלקו העליון של נחל רביבים ותחפשו באדמה את החלמוניות החמקמקות, המסתתרות בין הסלעים.

חלמונית צהובה. צילום: באדיבות החברה להגנת הטבעחלמונית צהובה. צילום: באדיבות החברה להגנת הטבע

להרשמה »

"בכל סוף שבוע אנחנו מציעים לציבור הישראלי, לנשום קצת שפיות, ליהנות מכמה שעות של טבע, של פריחה, של נופים, של ציפורים. הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים להעניק לחברה הישראלית, במיוחד עכשיו - זה החיבור לטבע הישראלי”, אומר דן אלון, מנכ”ל החברה להגנת הטבע. “בימים כאלו, הטבע מחזיר את כולנו לשפיות, כמה שעות בטבע, מכניסות לנו אוויר לריאות, גם איגוד רופאי בריאות הציבור, אומרים את זה. בארה"ב, רופאי משפחה, נותנים לאנשים במתח, "מרשם" וקופון כניסה, לפארק לאומי, כדי להפיג את המתח והחרדה. 
נראה לי, שאנחנו לא צריכים רופאים, כדי שיגידו לנו כמה חשוב לצאת לטבע, בעיקר עכשיו. החל מסוף השבוע שעבר, הצענו את הטיולים לחברי החברה להגנת הטבע, החל מסוף השבוע הקרוב, אנחנו מציעים אותם לכלל הציבור".

יאללה, מחכים לכם בטבע! לסיורים נוספים והרשמה לטיולים »

המלצות נוספות לסופ”ש הקרוב: