בכתבה זו:


מרמות נפתלי לעין אווזים

הם עומדים מולו, צבועים ירוק ומחכים רק לכם, עם מסלולי טיול מרהיבים. הכוונה היא לרכס הרי נפתלי, הקסומים המתנשאים לגובה של 900 מטר לערך מעל פני הים.

הרי נפתלי ניצבים אל מול הר החרמון, והתצפיות במקום, אינן טועות ופונות מזרחה, אל עבר עמק החולה, הגולן ואל ההר הלבן. מסלול הטיול מתחיל בקניון נסתר, עובר בדרך נוף מרהיבה ומשתפל לעבר עמק החולה. אורכו כחמישה קילומטרים ומשך ההליכה בין 3-4 שעות. מומלץ בחום!

מה אוכלים בסביבה?

מיטשוס קצרין: מסעדת מיטשוס מציגה תפריט מגוון ואיכותי של בשרים מעושנים ומיושנים. הנתחים מטופלים במקום ומתקבלים מן הקצביה של הרשת, כל נתח מיושן לפחות 14 שעות בעצים מיוחדים ובתהליך איטי ומדוייק עד לקבלת טעם עמוק וייחודי לכל נתח. להזמנת מקומות: 04-6963334 

איתיאל ציוןמיטשוס | איתיאל ציון 

נחל שניר – מסלול חוצה גבולות

הנחל הארוך מבין כל מקורות הירדן, מזמין אתכם לטיול מקסים בשמורת הטבע נחל שניר (החצבאני). הטיול בשמורה מתאים לכולם ומונגש לבעלי מוגבלויות. תחילה, תוכלו ליהנות מחניון יום פתוח וירוק, עם שולחנות פיקניק המפוזרים בין פלגי הנחל.

לאחר מכן, צאו לטיול קליל ברחבי השמורה. הטיול כולל בריכות שכשוך, תצפיות, בעלי חיים וצומח מגוון. אחת מן התחנות היא מצפה הציפורים – שם תוכלו ליהנות מהסברים, ציורים, וכמובן להתחבא מאחורי חלון ולצפות בעופות המים. בנקודה זאת החרמון כבר יתנשא לנגד עינכם, ואלו שירצו קצת יותר שקט, יוכלו לעלות לנקודת התצפית המשקיפה על כל השמורה.

ראש פינה – גיא אוני

בשביל לראות את החרמון, לא חייבים תמיד לצאת אל הטבע, אבל זה רק כאשר מדובר על ביקור במושבה כמו ראש פינה. אם חיפשת אווירה גלילית, שקטה וללא ספק מיוחדת, ראש פינה זה המקום. אפילו הברון רוטשילד פרס על המושבה את חסותו, כפי שתוכלו לראות כאשר תבקרו בגני הברון או בבית הפקידות במקום.

הליכה ברחוב הראשונים של המושבה, תפגיש אתכם עם בית המורה חיים ולקומיץ', זהו אחד מבתי הספר הראשונים אשר בהם לימדו בשפה העברית בלבד. במלון אלתר שוורץ, שגם הוא באותו רחוב, התארחו אישים גדולים כמו הרב קוק וטרומפלדור. אגב, שוורץ, שהיה ממייסדי המושבה ובעל המלון, הוא סבו של יגאל אלון, מפקד הפלמ"ח. תצפית נוף היא גם חלק מן הסיור בראש פינה והנוף הנשקף ממנה איננו מאכזב, וכן גם החרמון שם במלוא הדרו.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

הר בנטל

העולים להר בנטל, הנקרא גם "תל האהבה" (תל אלע'רם בערבית), זוכים לתצפית היקפית לארבע רוחות השמיים. פסגתו של הר הבנטל מגיעה לרום של 1,164 מטר מעל פני הים. 

במבט מן האוויר, ניתן לראות כי להר צורת פרסה, הפונה לכיוון מערב. כאשר נמצאים על ההר, מבחינים, כי אותה צורת פרסה היא למעשה קילוח בזלת שנשפך לו מערבה, ונעצר רגע לפני שהוא "מתלבש" על מרום גולן. איזה מזל. מיותר לציין שפסגת החרמון מדגמנת לה מצפון. עלו לבנטל, כמה שיותר מהר.

החרמון המושלג מהר בנטל. צילום: בר ארצי

הר צפייה

הנקודה הבאה היא למעשה כרטיס VIP לתצפית על החרמון. במערבה של המושבה מטולה, נגלה לפניכם הנוף המשכר של עמק עיון המתקשט בפריחה בימי החורף. מעליו, הבלורית הלבנה של החרמון מתנפנפת לה ברוח. כל שעליכם לעשות זה לפתוח פק"ל קפה. למעוניינים, ניתן לשלב מסלול טיול למפל התנור ונחל עיון הזורם ממש למרגלות הר צפייה.