כוס יין בטבע: 8 מקומות קסומים ללגימה של שבועות

מי ייתן ובכל יום תהיה לנו לגיטימציה לצאת אל הטבע, ולא רק עם פק"ל קפה, אלא גם עם בקבוק יין. אדום או לבן - את זה כבר אתם תחליטו, אבל בכל הנוגע למקום שבו תנעצו את הפותחן בפקק השעם - לזה כבר דאגנו בשבילכם. לרגל חג השבועות, חג הגבינות והיין שלצדן, הנה 8 המקומות היפים ביותר לכוס יין בטבע. חג שמח!
| 22/05/2017

לפתוח בקבוק יין במצפור הסיירים בכרמל

מצפור הסיירים הוא ככל הנראה אחת התצפיות הנהדרות על ההר הירוק כל ימות השנה. הנוף שנשקף מן המצפה יעניק לכם את הים ממערב ואת החורש המתחדש מהצד השני. המקום הוקם לזכרו של עידו שפירא, בשיתוף משפחתו וחבריו, שיצרו במקום פינת חמד מסודרת, שקטה ואף נגישה לבעלי מוגבלויות.


צילום: עומר זיו

לפתוח בקבוק יין במדבר

יש האומרים שכדי באמת להבין מהו מכתש, צריך לבוא למכתש הקטן, שנגלה לעין במלא הדרו במבט אחד. ויש האומרים, שהמבט האחד הזה יועצם בנקודה המתאימה ועם בקבוק יין ליד. מצפה המכתש הקטן יספק לכם את הנקודה האידיאלית לצפייה על פלא הטבע, המדבר יהווה לכם את הרקע המושלם, ואת היין אתם תבחרו. השיקו כוס לחיי במקום הכי רומנטי בארץ.


צילום: נאור שקד

לפתוח בקבוק יין בתל יוקנעם

תופתעו לגלות שמעל לאחד הצמתים הפופולריים ביותר במדינה, מתנשא לו תל קדום, המהווה פינה של שקט בתוך ים של תעשייה: במרכזה של צומת יקנעם ניצב לו תל יוקנעם הקדום. הביקור במקום שונה ומיוחד מסיבה אחת פשוטה, והיא קלילות הביקור: המידע, המוצגים והמסלול על גבי האתר הארכיאולוגי מתאימים לכולם, ההסברים ענייניים וברורים, ולחלקם יש אפילו עמדת שמע המספרת על הנוף וההיסטוריה של המקום. ברחבי התל מפוזרות לנוחותכם ציליות, שתחתיהן תוכלו לפתוח בקבוק יין ולהשקיף על נוף העמק.

צילום: עומר זיו

יין באווירה קסומה בבריכת האירוסים

על פני רמת הגולן פזורות שכיות חמדה בשפע – אחת מהן היא בריכת האירוסים הגדולה והמופלאה. היתרון שלה, בדומה לרבים ממקורות המים שבגולן, הוא שהיא מלאה במשך כל השנה, ולכן לא תוכלו להתאכזב. הכניסה אל הבריכה היא ללא תשלום, והיא ניזונה מנחל הזויתן הפופולרי. ההגעה לבריכה כרוכה בהליכה וירידה מורכבת מעט, אך בסופן תגיעו אל גדת הבריכה, ומשם כל כולה לרשותכם. פיתחו את בקבוק היין, תנו לו לנשום קצת, ובינתיים צאו לטבילה מרעננת.


צילום: יוחאי כורם

עין שוירח (שריר)

אנחנו נשארים בגולן, והפעם בחלקו הדרומי. עין שריר, שנמצא על מצוקי האון, מתנקז לבריכה צנועה, שתכבד כל מעיין. בראשיתה שימשה הבריכה את אנשי הכת הבהאית, שישבו במקום בימי ראשית המדינה, אך מאוחר יותר עבר המקום שיפוץ נרחב על ידי ירח פארן, תושב קיבוץ האון, ולהשלמת התמונה, פוזרו בגן מספר עצי פרי. השם הגיאוגרפי של המקום הוא עין שריר, אך הכינוי המקומי שלו הוא עין שוירח, שהוא שילוב של עין שריר עם שמו של משפץ המקום, ירח.

המוחרקה

בנקודה הגבוהה ביותר על הר הכרמל, היכן שתפתחו בקבוק יין ותשתו לחיים, עמד בעבר גם אליהו הנביא. על פי התנ"ך, במקום שבו ניצב היום מנזר המוחרקה הכרמליתי, הוכיח אליהו הנביא את נביאי הבעל ובני ישראל, והראה לכולם את עוצמתו של אלוהי ישראל, באחד האירועים שהפכו את הר הכרמל למקודש. היום תוכלו להבחין בפסל של אליהו בכניסה למנזר, ואם יתחשק לכם להיכנס לאווירה, תוכלו לקרוא את הסיפור בספר התנ"ך (מלכים א', פרק י"ח). מחוץ למנזר תוכלו ליהנות תצפית מרשימה על עמק יזרעאל וזבולון.


צילום: יוחאי כורם

הר מירון – שביל פסגה

כוס יין על ההר השני הכי גבוה במדינה – צריך יותר מזה? הר מירון מתנשא לגובה של 1,204 מטר מעל פני הים, ועל שמורת הר מירון, אחת מהשמורות הותיקות ביותר בארצנו, הכריזו הבריטים כבר בימי המנדט כמקום שחשוב לשמור עליו. בפסגתו של ההר תמצאו שביל מעגלי ונוח, שמתאים לטיול גם בימי הקיץ, שכן הרוח בו נעימה, ונקודות תצפית יהיו לכם אל כל רוחות השמיים. על השביל תוכלו לבחור לכם נקודת נוף יפה במיוחד ולחלוץ את הפקק מבקבוק היין.


צילום: אינה מנשה

חוף אכזיב

כשמדברים על יין, אי אפשר שלא להמליץ על נקודה שקשורה לים. הפעם בחרנו את חוף אכזיב, שברצועת החוף הצפונית. אכזיב שימשה כנמל קדום בתקופות רבות וסביבו התפתח היישוב, ששרידים ארכיאולוגים ממנו ניתן לראות בגן לאומי אכזיב. לאחר שתצאו לסיבוב היסטורי, פרשו שמיכת פיקניק, התמקמו מול מי הטורקיז, ופשוט תהנו מהרגע. את היין מומלץ לפתוח, איך לא, בשעת שקיעה, כשהשמיים והמים נצבעים זהב.


צילום: אינה מנשה
 

שבועות 2017: היכנסו להמלצות נוספות על פעילויות, אירועים, טיולים ובילויים בחג >>

תגובות

טוען תגובות...