כל המידע על דרך נוף כרמל

דרך נוף כרמל סלולה לאורך כ-15 ק”מ, מצפון בכביש 7212 – כביש נשר, ליד סימן הקילומטר ה-3 עד הנקודה הדרומית בקרן הכרמל (המוחרקה). הדרך עבירה לכל סוגי הרכב למעט ימים גשומים, שבו היא מתאימה לרכבי 4X4 רכים ומעלה בגלל השלוליות.

בחורף ובאביב תוכלו ליהנות לאורך הדרך גם מפריחה של מגוון סוגי פרחים, ביניהם רקפות, נוריות, סחלבים וצבעונים.

אטרקציות ונקודות עצירה לאורך דרך נוף כרמל

חניון יער היערנים: את החניון הזה תמצאו בקרבת הנקודה הצפונית של דרך נוף כרמל, מדרום לכביש 7212. בחניון שולחנות פיקניק, חלקם בין עצי האלון ושאר עצי החורש וחלקם בקרבת הדרך הסלולה, שם ישנם גם ברזי מים.

חניון יער היערנים | צילום: ניר הרשקוביץ, רשות הטבע והגנים

חניון יער היערנים | צילום: ניר הרשקוביץ, רשות הטבע והגנים

חניון שבילי רון: החניון מוקדש לזכרם של אל"מ (מיל') אביאל רון ושני ילדיו עופר וענת, שנהרגו ב-2002 בפיגוע של מחבל מתאבד במסעדת מצה בחיפה. מכאן יוצאים שבילי אופניים רבים, חלקם מתאים לרוכבים מתחילים וחלקם למנוסים.

מצפור מיכל סיטון: תצפית לזכרה של מיכל סיטון, שנהרגה בדרך לחופשה בסיני. במקום שלושה ספסלים אינטימיים.

אנדרטת הטייס מוטי שרון: מציגה חלק ממדחף מסוק הניצב על בסיס המדמה את אבני הגבול המוצבות בגבול ישראל-מצרים. האנדרטה מנציחה את זכרו של הטייס מוטי שרון, שנהרג ב-1988 בתאונת מסוק, כשניסה להציב את אבן גבול מספר 51. 

מצפה עופר: מציין את קצה דרך הנוף. המגדל משמש לתצפית לגילוי שריפות ולכן הטיפוס לראש המגדל אסור. מהרחבה שבה הוא נמצא אפשר ליהנות מנופי מישור חוף הכרמל ורחבי הכרמל.

מצפור טייסת העמק: מצפור הצופה אל בסיס רמת דוד ונופי עמק יזרעאל. הוקם לזכרו של הנווט ליאור הררי, שנפל בתאונת אימונים ב-27 במרץ 2000. במקום גם חניון פיקניקים ופריחה עונתית בחודשי הסתיו, חורף והאביב.