מהצפון ועד הדרום, הרקפת הנחמדת יוצאת לקשט את נופי ארצנו ממש עכשיו. אספנו לכם את המקומות המרכזיים בהם תוכלו לצפות בפריחת הרקפות, כולל דיווחים שלכם מתי צפיתם לאחרונה בפריחה ורודה:

גבעת הרקפות ברמות מנשה

אזור רמות מנשה הוא מהיפים בארצנו, שהופך ליפה אפילו עוד יותר בעונת החורף. מטיולים בנחל השופט, מאגר גלעד ונחל גחר שמתמלאים במי גשמים ועד טיולי פריחות בעקבות כלניות צבעוניות בעמק השלום, אזור רמות מנשה הוא מהיפים בארצנו, שהופך ליפה אפילו עוד יותר בעונת החורף.

גבעת הרקפות, שליד קיבוץ גלעד, היא אחד ממוקדי העניין האהובים על מטיילים בעונה הזאת, הודות למרבדי הרקפות האינסופיים, שצובעים את הגבעה בחודשי ינואר-מרץ. הדרך לאוצר הורוד עוברת בין מסלול קצר ומעגלי שמטפס במעלה הגבעה ועובר בין עצי יער נטוע.

יש כבר רקפות? בגבעה נצפו מרבדי רקפות מרהיבים ב-18.2.24גבעת הרקפותהגבעה הכי ורודה באזור | צילום: ד"ר אבישי טייכר

גבעת הרקפות בטל שחר

עוד מתחרה על התואר “גבעת הרקפות המקורית”, היא גבעת הרקפות ליד טל שחר, שמאגדת אליה אלפי רקפות ורודים, סגולים ולבנים מרהיבים מדי שנה. שיאה של הפריחה מגיעה לכאן בסוף ינואר ותחילת מרץ (כתלות בגשמים) והופכת את יער האורנים שעל הגבעה לשטיח צבעוני ומהפנט.

יש כבר רקפות? אינספור מרבדים ורודים נצפו בגבעה בתאריך 7.2.24

רקפות בטל שחרכתר על ראשה | צילום: עידן קרמזין

יער המלאכים בשחריה

במישור החוף הדרומי של שפלת יהודה, שוכן לו יער שחריה, שזכה לכינוי “יער המלאכים”, הודות לתרומתם של קהילת יהודי לוס אנג’לס לטובת נטיעת היער בשנות ה-60. היער העצום, שמשתרע על פני 7,000 דונם, מציע בילוי פסטורלי בין עצי חורש, מתקני משחקים לילדים ומוקדי פריחה רב-עונתיים ועונתיים כמו שיחי הצלף שפורחים כאן בקיץ, ופטריות (אורניות) ומרבדי נרקיסים שצצים כאן בשיא החורף.

יש כבר רקפות? שלל רקפות כבר פורחות ביער המלאכים בשחריה, על פי דיווחים של מטיילים מתאריך 17.2.24.

רקפות ביער המלאכים שחריהשמיכה ורודה | צילום: באדיבות הגולש Iddo_3270859

גבעת הפרחים במעגן מיכאל 

השם של הגבעה האהובה במעגן מיכאל לא מסתיר שמדובר בגבעה ססגונית למדי. ובאמת, גבעת הפרחים היא מוקד עלייה לרגל בקרב חובבי בוטניקה, הודות לפריחות העונתיות המאפיינות אותה. בחודשי ספטמבר-אוקטובר, תוכלו ליהנות כאן מפריחת החצבים, חודש אחר כך, כבר יופיעו להם הנרקיסים ובסוף ינואר-תחילת פברואר, כבר יפרחו רקפות מופלאות בשני צבעים, לצד צבעונים, נוריות וכלניות.

יש כבר רקפות? הרקפות הגיעו למעגן מיכאל ושלל רקפות נצפו כאן ב-17.2.24.

רקפות בגבעת הפרחיםרקפת נחמדת מאוד | צילום: נטע מייזלס

חניון יער לביא 

הוא אומנם לא אחד מאתרי הפריחה המוכרים ביותר בארץ אבל זה בדיוק מה שהופך אותו לקסום כל כך. אם בתחילת ינואר, גבעת הרקפות בטל שחר וברמות מנשה מקבלות “טפטופי”רקפות, יער לביא שליד צומת גולני, כבר מכוסה מזמן בשמיכה ורודה. חוץ מפריחה משגעת, במקום תמצאו שולחנות פיקניק, שהכי מזמינים ליהנות מהם מארוחת בוקר עם כל המשפחה, אל מול נוף מרהיב אל מאות הרקפות.

יש כבר רקפות? ב-14.2.24 דיווחתם לנו על עשרות רקפות ורודות-סגולות שכבר פורחות להן ביער.

רקפות ביער לביאכבר פורחות רקפות! | צילום: יוחאי כורם

יער כוכב יאיר

רק חמש דקות מכפר סבא מסתתר לו יער כוכב יאיר. יער קסום שנמצא ממש בלב השרון ומציע טיול פסטורלי בין עצי אורן אימתניים, בארות עתיקות, בית עץ מתוק וגם אלפי רקפות בכל הצבעים והגוונים. אם יתפוס אתכם רעב אחרי הטיול, תוכלו לקפוץ לעגלת הקפה שושה, שנמצאת רק במרחק רבע שעה מכאן.

יש כבר רקפות? ב-16.2.24 דיווחתם לנו על מאות רקפות שנצפו ביער. 

יער כוכב יאירקרוב לבית | צילום: לירון בונאנו שטרן

ולקינוח: עגלת קפה! 

מקומות נוספים בהם תוכלו לראות רקפות בעונה: מצוק הארבעים, יער ראש העין, יער הקדושים ליד מושב כסלון, מערת אצבע, יער חרובית, גן לאומי תל אפק, הר איתן, אנדרטת מגילת האש, אחוזת לנגה בזיכרון יעקב, נחל לוטם, שמורת אודים ויער חורשים


כתבות פריחה נוספות: