הכי צבעוני שיש! טיולי פריחה מומלצים בחורף

גם אתם מרגישים את הטבע מתעורר לחיים? החורף בשיאו והארץ מתחילה לעטות על עצמה מרבדים פרחוניים במיוחד! צאו לטבע ופגשו תורמוסים מלכותיים, גלו מיהו ה"סמל" של הטבע הישראלי ואפילו תפגשו פרח עצלן שמתעורר רק בצהריים
| 11/12/2019

​​​​​​לעדכוני פריחות בזמן אמת »

מה בכתבה זו:

גבעה של קסם וצבעים - פריחת התורמוסים בתל שוכה

עמק האלה היפהפה עוטה מדי חורף צבעי פריחה מרהיבים, המושכים אליו מטיילים רבים, המגיעים בכדי להתפעל מהגבעות הירוקות והפסטורליות, המשובצות במיטב פריחות סוף החורף היפות ביותר. הכוכב האמיתי של האזור הוא תורמוס ההרים, הצובע את הגבעות הירוקות בצבעים כחולים עזים ומהפנטים.

השילוב הנוצר במרחב שסביב שובה לב ומבטיח מספר שעות נהדרות בחיק הטבע. המסלול המומלץ באזור, עובר בתל שוכה ההיסטורי, במקום המשקיף על כל מרחבי העמק המופלא. הסתובבו בתל הקדום ואתרו נקודה מצוינת לצילום משפחתי או רומנטי, התמקמו לפיקניק מפנק והתמסרו לחוויה ארץ ישראלית משובחת בטבע.

פריחת התורמוסים בתל שוכה - השיא עוד לפנינו | צילום: יוחאי כורם
פריחת התורמוסים בתל שוכה - השיא עוד לפנינו | צילום: יוחאי כורם

המלך של מישור החוף - אירוס הארגמן בגבעת חומרה

את אירוס הארגמן אי אפשר ופשוט אסור לפספס. צבעי הארגמן העזים פשוט ילכדו את עינכם. צורתו המלכותית הופכת כל משטח ירוק המקיף אותו, לכדח נכס מפואר בטבע. כנראה שאין זה במקרה, שהחברה להגנת הטבע בחרה דווקא בפרח זה כסמלה המיתולוגי.

הפרח הענקי מגיע לשיא פריחתו במהלך חודש פברואר ובתחילת מרץ וזו מתרחשת בגבעות הכורכר ואדמות החמרה של מישור החוף. אחד מהמקומות היפים לצפייה באירוס הארגמן הוא בגבעת חומרה, שבין ראשון לציון ופלמחים. בשמורה היפהפייה, תוכלו ליהנות משבילים מסודרים, שיוליכו אתכם ישירות עד ללב פריחות הנהדרות.

אירוס הארגמן בשעת שקיעה | צילום: אליה רובינשטיין
אירוס הארגמן בשעת שקיעה | צילום: אליה רובינשטיין

שווה להפריע בין שתיים לארבע - צהרון מצוי בהר הקפיצה

הפרח החביב והסגלגל הוא נכס טבע של ממש בנוף הפריחות הישראלי, שכן הוא עוטף אזורים נרחבים לאורך מרבית החורף, בואכה באביב. אם ברצונכם לחזות בפריחתו המיוחדת של הצהרון המצוי, יהיה עליכם להגיע לאזור בשעות הצהריים בלבד, שכן פרח ייחודי זה נפתח פעם אחת ביום, כשבבת אחת חושף את ששת עליו הסגולים והפס הלבן שעל עלי שלושת עלי כותרתו.

את פריחת הצהרון המצוי תוכלו למצוא מצפון עד דרום, בין אם במישור ובין אם בהר. אחת הנקודות המומלצות לכך, היא בהר הקפיצה, המשקיף על עמק יזרעאל הצבעוני וטובל בים של ירוק גלילי ונפלא.

צהרון מצוי | צילום: nadavyur
צהרון מצוי | צילום: nadavyur

מהר לפני שיגמר! אירוס הביצות ברמת הגולן

ודאי תשמחו לגלות כי אחת מהפריחות הנדירות בעולם, נמצאת דווקא במדינתנו הקטנטנה. אירוס הביצות היפהפה, מצוי אמנם על סף הכחדה עולמית, אך כאן ניתן עדיין לצאת לטבע וליהנות מפריחתו הייחודית של הפרח הצהבהב והענקי, הגדל בקרקעות רוויות מים. אחד המקומות המרשימים ביותר לצפייה בפרח הנדיר, נמצא בשמורת הטבע "אירוס הביצות – נוב", השוכנת בין היישובים חספין ונוב בדרום רמת הגולן.

הפריחה המקסימה מתרחשת על פני שלוליות חורף, המנקזות את משקעי האזור ומביאות לשפע פריחות עונתיות מרהיבות, כשביניהן גם ברוניקת המים, נרקיס מצוי, רומוליאה זעירה ועוד שלל פריחות משגעות.

פריחות מטריפות בשמורת נוב | צילום: אלכסנדר דובינסקי
פריחות מטריפות בשמורת נוב | צילום: אלכסנדר דובינסקי

תיעדתם פריחה? דווחו לנו! » 

תגובות

טוען תגובות...

אירועי חנוכה 2019