לא עוזב את העיר: טיולים עירוניים מומלצים לחודשי הקיץ

לא עוזב את העיר – גם בקיץ. מה צריך לעשות בכדי לא להרגיש את החמסין השורר בחוץ? חוץ מלהישאר בבית ובמזגן, שזאת האופציה שאנחנו – בטיולי - פחות מעוניינים שתעשו, אתם יכולים ללא כל מאמץ לשאת פעמכם לעיר הגבוהה במדינה או לעיר שהקיץ מגיע אליה מאוחר יותר, ואם אתם מתעקשים לבריזה המגיעה מן הים, אז כוונו את עצמכם לבירת הממלכה הצלבנית בצפון. את המזגן תצטרכו רק בנסיעה. קבלו את הטיולים העירוניים שיעשו לכם את הקיץ!
| 12/08/2013

צפת – העיר הצוננת הצופה על כולם מלמעלה

צפת, היושבת במרומי הר כנען שבגליל העליון נבדלת משאר הערים בארץ ישראל לא רק באופייה המיוחד אלא גם באקלימה, שכן היא העיר הגבוהה במדינה והטיול בה נעים ונוח, גם במזג אוויר קיצי.
הליכה בין השכונות והסמטאות בעיר תחשוף בפניכם עיר ציורית מתובלת בפעילות מכל הסוגים: קצת תרבות, מעט מורשת, קורטוב טיולים בטבע, קמצוץ של דת וקבלה, הרבה אמונות טפלות, אוכל, טיפול מפנק, נופי הרים ואוויר צונן שימלא את ריאותכם.
למסלול הטיול >>

עכו העתיקה – העיר הצלבנית והבריזה מן הים

נפוליאון לא הצליח לכבוש את עכו. עובדה זאת מספיקה בכדי להניע את הגלגלים ולגלות מדוע. העיר העתיקה בעכו, הכוללת בתוכה שכבות על גבי שכבות של סיפורים, מציעה לכם חוויה ייחודית והכי חשוב קרירה ביום שרבי במיוחד. אחת הסיבות לכך, היא העיר הצלבנית אשר שרדה מאז עזב אחרון הצלבנים את ארץ הקודש. הליכה באולמות האבירים או במנהרת הטמפלרים יצננו את גופכם וטיול לאורך חומות עכו ושרידי הנמל יחשפו בפניכם לא רק את רכס הכרמל ונמל חיפה אשר מדרום, אלא גם רוח ושאון גלים המתנפצים על חומות העיר. בואו לגלות את אחת מן הערים העתיקות בארץ.
למסלול הטיול >>

ירושלים - הרים (ורוח נעימה) סביב לה

"מי, פעם, ראה את ירושלים עירומה? אפילו הארכיאולוגים לא ראו. כי מעולם לא התפשטה עד הסוף. תמיד לבשה בגדים חדשים על הבלויים והנקרעים והנשברים" (יהודה עמיחי).

ייחודה של ירושלים מתבטא באופן קסום בשירו של יהודה עמיחי אך לא רק זאת. מדי חורף, מצפים תושבי ירושלים לשלג שיצבע את עיר הקודש בלבן. אך למה מצפים בקיץ?
ובכן, בקיץ מתמלאת ירושלים תיירים ומשפחות הבאות ליהנות מאקלים יבש ונוח הנובע מעצם היותה של הבירה ממוקמת על הרי יהודה הרחוקים מן החום והלחות האופייניים למישור החוף. טיול בהר הזיתים, הר ציון או בעיר דוד ונקבת חזקיהו הם אפשרות נהדרת לבילוי משפחתי גם ביום קיץ חם. להלן שלושה מסלולים מומלצים בעיר העתיקה וסובב לה.

למסלול עיר דוד וסביבותיה >>
למסלול השכונות הראשונות מחוץ לחומות >>

למסלול תצפיות וכנסיות בהר הזיתים >>

תל אביב – לאלו שבכל זאת מתעקשים

תכנון העיר העברית הראשונה היה מתחילת דרכו מאוד מאוד מחושב. מטרתם של הרחובות האורכיים הייתה פיתוח המסחר בעיר, ואילו לשדרות הניצבות לים מטרה אחת: לאפשר לבריזה מן הים להיכנס ולצנן את ההולכים והרוכבים בעיר ולאורך השדרות. בנוסף, מאז תכנית גדס (שהיה אמון על תכנון העיר בימי המנדט) ועד היום מעודדת העירייה פיתוח גנים ציבוריים המהווים כריאה ירוקה נעימה בין גורדי שחקים ומכוניות אין ספור. במגדל שלום שבקצה רחוב הרצל מוקדשת קומה שלמה להתפתחותה של תל אביב. אז עם הקוריוז הנחמד הזה נמליץ לכם בכל זאת על טיול בשדרות רוטשילד שאם תשימו לב, באמת נעים שם בקיץ.
למסלול טיול בשדרות רוטשילד >>

 

טיפ-תוּש: איך ליהנות בטיול ללא עקיצות יתושים!

למרות הקיץ והחום, אם תרצו להימנע מעקיצות יתוש, מומלץ ללבוש בגדים ארוכים ובכך להגביל את כמות העור החשוף לעקיצות. עם זאת, לא רצוי ללבוש בגדים כבדים וכהים מדי, כיוון שהיתושים נמשכים לחום הגוף, אז כדאי לנסות לא להתחמם מדי. בנוסף, כדאי להימנע מללבוש בגדים צמודים מדי, שכן אז תעשו חיים קלים ליתושים, שיוכלו לעקוץ דרכם ולהגיע ביתר קלות לעורכם... כדאי ללבוש בגדים בצבעים בהירים ונייטרליים, כיוון שיתושים נוטים להמשך יותר לצבעים בוהקים.
לטיפים נוספים לטיול ללא יתושים >>

באדיבות פֶנֶגֶד-תוּש - מגבונים דוחי יתושים

לתחילת הכתבה

לכתבות, טיפים והמלצות מרעננות נוספות - היכנסו ל'טיולי קיצי' >>

תגובות

טוען תגובות...

אירועי פורים 2020