1. נחל קדש

מרגע שנכנסתם לנחל קדש, יהיה הצל חברכם הטוב ביותר. הנחל נשפך לעמק החולה והטיול בו הוא חלק משביל ישראל. תחילתו של המסלול לא רחוק מקיבוץ יפתח וסיומו במצודת כח (ישע) - ניתן לטייל בו בשני הכיוונים לבחירתכם, אך אנחנו ממליצים לסיים במצודה, עם התצפית המדהימה שנשקפת ממנה אל נוף העמק והגולן.

ואם הכיף המוצל הזה לא הספיק לכם, יש לנו עוד – בסיום הטיול, תוכלו להמשיך לעין תאו – בריכת מים גדולה שאל תוכה נובע מעיין. בול לימי הקיץ החמים!

עין תאו המוצל | צילום: אינה מנשה
מלא צל גם בעין תאו | צילום: אינה מנשה

2. נחל שניר - החצבאני

עוד נחל, שנמצא ממש בקרבת מקום וגם בו מקטע משביל ישראל (הראשון, אם לדייק) הוא החצבאני, והוא אולי המסלול האידאלי לקיץ. לא רק שהוא מלא בבריכות שכשוך, באפשרויות הליכה במים הוא גם מוצל בחלקים רבים ממנו ומאפשר טיול קריר (יחסית) בחום של יולי-אוגוסט. מעבר לכל זה - מדובר על טיול נוח מאוד למשפחות, הוא מונגש לעגלות ולבעלי מוגבלויות, ויש בו שלוש אפשרויות לטיול, כדי שכולם יהיו מרוצים.

אם שלוש אפשרויות לא מספקות אתכם, יש דרך שווה נוספת לטייל בסביבה, הפעם ליד נחל דן: טיולי הדן. החבר'ה האלו סימנו שלל מסלולי טיול מיוחדים, המתאימים לכל הגילאים, שיקחו אתכם בין כמה נקודות יפות ומוצלות. איך אתם שואלים? רק תבחרו - באפניים, אפניים חשמליות, קלאב קאר, לבד, או עם הדרכה. 

רק תבחרו את המסלול שלכם | צילום: אינה מנשה, נאור שקד
רק תבחרו את המסלול שלכם | צילום: אינה מנשה, נאור שקד

3. נחל יגור

נחל יגור נמצא על מורדותיו הצפון מזרחיים של הכרמל, ממש מתחת לכפר הדרוזי עוספייא. ההליכה בנחל יכולה להתבצע לשני הכיוונים (במעלה הנחל או במורדו), אבל ההמלצה שלנו היא לרדת בו. בזמן ההליכה בנחל ניכרת תלילותו, שכן המבנה הגיאולוגי של הכרמל מצד מזרח נוצר כתוצאה מקו שבר גיאולוגי שעיצב את הנוף התלול. על כן, תהיו מוכנים לשנס מותניים ולהרים רגליים, כי מדובר במסלול מקסים, אך מאתגר.

4. נחל השופט

הטיול הקליל בלב הטבע הנהדר של רמות מנשה, מציג נוסחה מנצחת: מיקום אטרקטיבי, מים זורמים כל השנה ועשרות פינות חמד לפיקניקים לאתנחתא איכותית בצל. וכל זה, מבלי שתצטרכו לנסוע עד הצפון הרחוק. קחו רק בחשבון שזהו אחד המסלולים האהובים על כולם, ומומלץ לנסות ולהגיע בימי השבוע שאינם שבת.

5. שדרות רוטשילד בתל אביב

גם טיולים עירוניים יכולים להיות פתרון מצוין ליום קיץ חם. מסעדות, דוכני פירות ושייקים – כל אלו לוקחים חלק בטיול על שדרות רוטשילד. עם הקמתה של תל אביב בתחילת המאה העשרים, חשבו מתכנניה כבר אז לנצל את הבריזה מן הים וסללו את השדרות בכיוון מערב מזרח.

לאורך כל הדרך מצלים על המטיילים, התיירים ורוכבי האופניים עצי נוי, ונמצאים שם לרווחתם ספסלים רבים, ואפילו ערסלים למנוחה. ברחבי השדרה מוצבות גם ספריות ניידות, פופים ומחצלות, לכשתחליטו לנוח, תוכלו לטייל לרגע גם בעולם הספרים, ובנוחות מירבית. המעוניינים בנגיעה היסטורית ומרגשת, יבקרו בהיכל העצמאות ואם בא לכם ללמוד על ראשיתה של העיר העברית הראשונה, מומלץ לבקר במגדל השלום.

תמיד מתאימות - שדרות רוטשילד | צילום: יעל כפירתמיד מתאימות - שדרות רוטשילד | צילום: יעל כפיר

6. נחל כזיב

בקיץ, בחורף, ובסתיו ובאביב, נשאר הגליל ירוק. החורש הים תיכוני הסבוך מאפשר לנו לטייל בימים חמים בנוחות וללא אגלי זיעה מיותרים. כל זה, לצד זרימתם של המים בנחל כזיב ורשרוש העצים מעל. הנחל, אשר נשפך לים התיכון בצמוד לחוף אכזיב הוא מהנחלים הגדולים בגליל והוא חלק ממסלול ים אל ים המפורסם (מים תיכון ועד לכנרת).

לאחר הטיול בנחל, תוכלו להמשיך את הכיף הרטוב עם שיט בסירות הטורנדו של "טרק ים אכזיב" בשמורת הטבע אכזיב וראש הנקרה, ואף לשדרג את החווייה ולצאת גם לשנירקול. 

7. נחל גובתה ונחל חזורי

הטיול בנחל חזורי, ובנחל גובתה ממשיכו, מאפשר לנו לטייל בנוף המרהיב גם בקיץ, שכן הוא מוצל כמעט לכל אורכו. מדובר במסלול קצר, אך אתגרי, שאליו ניתן לחבר ביקור במבצר נמרוד – מצודה עתיקה הניצבת על כתף החרמון ומשקיפה על הרי הגליל. מוכנים לאתגר הצפוני?

ואחרי הטיול הקצר, שווה גם לקפוץ למים! בקייקי כפר בלום, שנמצאים באצבע הגליל תוכלו להמשיך את החווייה המשפחתית בשייט מהנה ומגבש במיוחד.

בילוי רטוב ומרגש | צילום: anneh
בילוי רטוב ומרגש | צילום: קייקי כפר בלום
 


והנה עוד רעיונות לפעילויות בקיץ: