כל המידע על המנסרה

גבעת המנסרה שמתנשאת בלב מכתש רמון מכוסה בעמודי אבן חול בעלי צלעות ישרות, שנראים כמו לוחות עץ מנוסרים בנגרייה – אלו הן המנסרות שעל שמן נקרא המקום. על מנת שתוכלו לטייל במקום המיוחד הזה בלי לפגוע ב, הוקם שביל צף באורך 250 מטר, ש”מרחף” מעל אבני המנסרה ומוביל אתכם סביב הגבעה.

  • שימו לב: אין לרדת מהשביל הצף.

כשתלכו בשביל תגלו מצדדיו את המנסרות, רובן בעלות 4-6 פאות, כאשר חלקן מבצבצות מתוך הקרקע בזווית ישרה ואילו אחרות מפוזרות על פני המדרון. השביל הצף מתחבר בסופו לשביל עפר שיוביל אתכם לראש הגבעה (לכו בעקבות החצים), לתצפית יפה על הסביבה.

איך נוצרה המנסרה?
הפלא שמחכה לכם בלב המכתש הוא תוצאה של תופעה גאולוגית נדירה: אל תוך גבעת המנסרה, שעשויה מאבן חול, חדרה ככל הנראה מאגמה לוהטת ממעמקי כדור הארץ והתיכה את אבן החול שבראשה. הסלע התפשט, ולאחר שהתקרר מחדש התכווץ ונסדק, וכך נוצרו המנסרות שעשויות מסלע קשה בשם קוורציט, שנוצר כתוצאה מהלחמת גרגרי החול אלו לאלו בתהליך. אלו הן המנסרות שאותן נראה מבצבצות מתוך הקרקע.

המאגמה שחדרה אל תוך הגבעה הכילה מינרלים, שהפכו לסלעי קאולין רכים. עם הזמן הם נסחפו, המנסרות שהיו מעליהם קרסו, ולכן אנחנו רואים היום חלק מהן מוטלות על פני הגבעה ולא מבצבצות מתוכה.

מצפאית: הפיקניק המושלם בשטח! 

יוצאים לטיול במדבר? נופשים במצפה רמון? מתכננים לחגוג אירוע מיוחד? שווה שתכירו את “מצפאית” – מארזי פיקניק מפנקים שישדרגו לכם את הטיול! 

נפתח לכם התאבון? לחצו פה!

סיור קולינרי בשוק התקווה

עוד בסביבה:
דרומית למנסרה נמצאים החולות הצבעוניים של מכתש רמון, שאליהם תוכלו להגיע בנסיעה של כ-200 מטר דרומה בכביש 40, או במסלול הליכה קצרצר של כ-700 מטר שיוצא מהמנסרה דרומה בסימון שבילים שחור (במקום שלט הכוונה אל השביל).