כל המידע על שוק מחנה יהודה

 

שעות פתיחה של שוק מחנה יהודה

ימים א’-ה’ בין השעות 08:00-21:00
יום שישי בין השעות 07:00-15:00
השוק סגור בשבתות וחגים

מבט היסטורי

שוק מחנה יהודה החל להתגבש אט-אט בשלהי התקופה העות'מאנית בסוף המאה ה-19, כאשר פלאחים ערבים מן הכפרים ממערב לירושלים, החלו להביא את תוצרתם החקלאית למכירה בדרך יפו, סמוך לשכונת מחנה יהודה. הצלחתו של השוק המאולתר הייתה כמעט מתבקשת: כי ככה יושבי הנחלאות חסכו לעצמם את ההליכה הארוכה עד לשוקי העיר העתיקה המרוחקים, וכך גם יושבי הכפרים הערביים באיזור.

במהלך שנות ה-80 , מנהל מתנ"ס בשוק בשם אורי עמדי, פעל לשכנע את סוחרי השוק להכיר בחשיבות שיקומו, לפעול לשיפור מצבם ותנאיהם. פעילותו של עמדי, שנסתייעה במינהל הקהילתי של הנחלאות ובעיריית ירושלים, הביאה לשיפור גדול במראהו ובמעמדו של שוק מחנה יהודה.

סיור קולינרי בשוק מחנה יהודה

בואו איתנו לטיול באחד השווקים, המיוחדים, העשירים והקולינרים בעולם, ותרגישו את האוירה התוססת והמיוחדת שיש רק לשוק מחנה יהודה, השילוב המושלם הבין ישן לחדש.

קדימה, לסיור!

סיורים קולינריים במחנה יהודה

מה יש לאכול בשוק?

שוק מחנה יהודה עומד בשורה ראשונה בין השוווקים הקולינרים בעולם. כאן תוכלו לטעום חצ'פורי גיאורגי אמיתי, אסאי מרענן בבית המרקחת של הטבע, לגלות מה אפשר לעשות למלאווח, לאכול כנאפה חמה וטעימה עם גלידה מרעננת וכמובן חומוס ופלאפל ירושלמי, לצד לקצת ממולאים, בשר מעושן ומיוחד ולאורך כל הדרך – צ’ייסרים של ערק.

הסיור של שוק EAT

נעבור בין השווקים השונים שנמצאים בתוך השוק ונדבר על ההבדלים ביניהם. נעבור ליד המרפסת האגדית של"הקזינו" ונדבר על הבילויים של הברטים, נעבור לדבר גם על החדש על סצינת הלילה והברים של השוק, על הגרפיחטי המיוחד והסיפור שמאחוריו, נראה איפה התחיל רמי לוי ואיפה גדלו משפחת בנאי, נעבור בשכונת נחלאות וכמובן שנדבר על הסיפור של השור והסיפור של ירושלים ויציאתה מהחומות.

ילוו אתכם בדרך המדריכים החמודים שלנו שהשכונה הזאת היא חלק מהדם שלהם, תשמעו סיפורים פיקנטים וחמודים, תאכלו מנות מגוונות, טעימות ומפוצצות ולאורך כל הדרך נמזוג לכם ערק כיד המלך. הצטרפו אלינו למסע טעימות בשוק הירושלמי »